653 Shares 7931 views

Kalibracja baterii w Androidzie bez praw administratora

Urządzenia, które korzystają z systemu operacyjnego Android w swoich pracach, od dawna otrzymały reputację szybko rozwijającej się energii. Kalibracja baterii "Android" może pomóc w tym. Jaki jest ten proces i jak?

Dlaczego bateria z Androidem jest kalibrowana?

Faktem jest, że system operacyjny pamięta tryby zużycia energii. W rezultacie nie można go w optymalny sposób eksploatować. Przeprowadzenie kalibracji pomaga rozwiązać ten problem. Ale jeśli to nie pomoże, potrzebujesz nowej baterii (lub to jest).

Opcje

Niektóre działania wymagają superużytkownika (uzyskiwanie praw administratora), inni nie potrzebują tego. I chociaż główny temat artykułu to kalibracja w przypadku ich braku, wszystkie opcje zostaną rozpatrzone, aby można było wybrać to, czego chcesz.

Jak sprawdzić, czy jest jakiś problem?

Zanim zdecydujesz coś, musisz upewnić się, że jest to konieczne. Może też być tak, że masz rację. Sprawdź działanie urządzenia z dwoma symptomami:

 1. Kalibracja baterii w urządzeniu "Android" jest konieczna, jeśli urządzenie zacznie wyłączać się przed pełnym rozładowaniem. Ekran może wynosić 20, 50 lub nawet 95 procent ładowania akumulatora. Ale mimo to smartfon lub tablet nadal są wyłączone.
 2. Czas pracy urzĘ … dzenia szybko się obniży. Jeśli po zakupie tablet został rozładowany w ciągu pięciu dni, w miesiącu – przez cztery, a dwa – w ogóle przez trzy, – tak, jest to pewny znak, że bateria nie została poprawnie skonfigurowana. Dlatego też wymagana jest kalibracja baterii "Android".

W obu przypadkach konieczne jest niezwłoczne wykonanie czynności.

Co nazywa się kalibracją?

Jeśli zwróćesz się do słowników, możesz dowiedzieć się, co nazywa się doprowadzeniem urządzenia lub urządzenia do stanu optymalnego. Często ten termin jest używany w elektryce, gdy jest konieczne przyniesienie czegoś w określonym standardzie. W naszym przypadku przeprowadzana jest kalibracja baterii w systemie Android, aby poprawić zużycie energii i zmaksymalizować żywotność baterii.

Cecha kalibracji w przypadku braku praw korzeniowych

Co to znaczy? Jeśli nie ma superużytkownika, czyli nie ma prawa dostępu do plików systemowych i "legalnych" możliwości ich edytowania, musisz zwrócić się do funkcji technicznych. Właśnie wtedy skalibrujemy baterię, a my z nich skorzystamy. Aby uzyskać pożądany wynik, należy ściśle postępować zgodnie z podanymi instrukcjami.

Pierwszy sposób kalibracji bez praw administratora

Początkowo musimy wiedzieć, jakie pojemności jest w baterii (ilość milliampere-hour). Znajdź te informacje, patrząc na samą baterię. Jeśli na tej książce nic nie jest napisane, poszukaj niezbędnych danych w internecie (najlepiej w przeglądzie danego modelu). I dlaczego potrzebujemy tego parametru? Pokazuje, ile miliamperów może wydać baterię w ciągu jednej godziny. Jeśli wskaźnik ten wzrośnie, wydajność spadnie. Teraz w "Sklepie Play" znajdź aplikację, która wskaże poziom naładowania baterii w miliamperach. Możesz szukać monitora baterii. Jako rekomendację zwracamy uwagę na aplikację CurrentWidget. Za pomocą tej funkcji należy naładować baterię do poziomu dostarczonego przez producenta. Po osiągnięciu wymaganej ilości milliampere musisz wyłączyć urządzenie mobilne i uruchomić ją ponownie. To ponowne uruchomienie tabletu lub smartfona powinno jasno określić poziom baterii. Jeśli to nie pomoże, to samo przez pięć cykli. Pojemność akumulatora musi wynosić maksymalnie wymaganą ilość. Po piątym ładowaniu w ciągu 10-20 sekund po jego odjęciu (a urządzenie jest odłączone), konieczne jest całkowite zresetowanie wszystkich ustawień (przywrócenie fabrycznych ustawień). W tym celu naciśnij * # * # 7780 # * # * i kliknij przycisk połączenia. Jeśli żądanie USSD nie zostanie przekazane, konieczne jest wyszukanie informacji, które analogowe jest używane w urządzeniu "Android".

Drugi sposób kalibracji bez superużytkownika

Ma wiele wspólnego z wcześniej rozważaną opcją. Tylko tutaj nie musisz niczego instalować. Aby kalibrować baterię Android bez praw administratora, wykonaj następujące czynności:

 1. Naładuj baterię tak, aby wyświetlacz pokazywał 100%. Następnie należy odłączyć ładowarkę. Wyłącz sam smartfon (tablet). Następnie podłącz kabel ładowania do urządzenia i poczekaj, aż akumulator zostanie w pełni naładowany. PoŜądane jest ukierunkowanie na wskaźnik LED, ale jeŜeli nie – na tym, co jest wyświetlane na ekranie.
 2. Włącz urządzenie i wyłącz funkcję wyłąkania ekranu na urządzeniu. W tym celu zazwyczaj trzeba pracować z ustawieniami wyświetlania (tryb uśpienia). Gdy urządzenie zacznie się wyłączać, ładujemy akumulator do 100%.
 3. Gdy telefon lub tablet są w pełni naładowane, musi być w stanie działać poprawnie z baterią. I pełny cykl odprężenia nie będzie dla niego problemem. Ale nie zapomnij ponownie uruchomić "trybu uśpienia".

Jak widać, kalibracja baterii tabletu Android lub smartfona nie stanowi problemu nawet bez praw administratora. Czy są jakieś inne sposoby debugowania gadżetu? Teraz dowiemy się.

Trzeci sposób kalibracji bez uprawnień administratora

Mówiąc o tej metodzie, możesz narysować analogię z działaniami szamańskimi – nie wiadomo jak, ale działa:

 1. Początkowo musisz włączyć urządzenie i załadować go. W tym stanie musi być trzymany przez co najmniej osiem godzin.
 2. Następnie należy odłączyć ładowarkę od smartfona lub tabletu.
 3. Wyłącz urządzenie. Potem nadal pobieramy opłatę przez co najmniej godzinę.
 4. Odłącz gadżet od zasilania.
 5. Włączamy smartfon lub tablet przez dwie minuty.
 6. Wyłącz urządzenie i w takim stanie kontynuujemy ładowanie przez co najmniej godzinę.
 7. Wyłącz zasilanie i włącz tablet lub smartfon. Teraz możesz używać go w normalnym trybie.

Wskazówki dotyczące kalibracji bez praw administratora

Na koniec chcę podać kilka zaleceń:

 1. Jeśli akumulator jest dłuższy niż 5 lat, warto pomyśleć o zakupie nowej baterii. Ale jeśli nadal zdecydujesz się wykonać kalibrację i będzie to bez skutku, nie zdziw się. Konieczne jest zrozumienie, że kalibracja urządzenia nie przywraca baterii . W związku z tym nie należy spodziewać się zwiększenia rezerwy energetycznej nowej baterii i resuscytacji praktycznie "martwego" źródła zasilania.
 2. Uważaj na oryginalne ładowanie. Inne urządzenia mogą szybko wyładowywać baterię telefonu lub tabletu. Wynika to z różnicy między optymalnym i napięciem zasilania, obecnym poziomem, częstotliwością i innymi czynnikami.
 3. W przypadku długotrwałych prac w miejscach o słabej komunikacji (w górach lub samolotach) akumulator traci swoją szybkość. Chodzi o fizykę – muszą złapać sygnał i szukają go w trybie wzmocnionym.

Mamy nadzieję, że te rekomendacje pomogą Ci nawiązać związek z urządzeniem i dobrze współpracować z nim przez długi czas. Chociaż mówiąc o opiniach znających się osób uważają, że kalibracja baterii Androida (np. 4pda, ciberforum i inne wyspecjalizowane witryny) nadal powinna być przeprowadzona z prawami do korzeni.

Wnioski

Pomimo pozornej złożoności problemu, który nas zmaga się, należy pamiętać, że wiele zadań ma proste rozwiązania. Więc z urządzeniami przenośnymi – aby skutecznie rozwiązać niedogodności, nie ma konieczności korzystania z nowoczesnej technologii lub zrozumienia złożonych programów w celu uzyskania pożądanego rezultatu.