841 Shares 9069 views

Najpopularniejsze wybory malowanie ścian: zalecenia ekspertów

Każda osoba stara się utrzymać w swoim domu ciepłą i przytulną atmosferę. Tworzenie stylowa konstrukcja jest dość prosta z różnych elementów dekoracyjnych. Jednak, aby osiągnąć doskonałą harmonię bez właściwego malowania ściany nie może być, zwłaszcza jeśli brak wiedzy i doświadczenia w wykonywaniu tych prac. Niektórzy ludzie w procesie naprawy mogą być kilka razy przerobić wystrój, ale nie osiągnąć pożądany rezultat. Do tej pory, istnieją pewne uniwersalne opcje malowania ścian domu, które dadzą Wnętrze jest bardzo stylowy, nowoczesny i oryginalny wygląd. Najważniejszą rzeczą – podejść do sprawy bardzo poważnie, a następnie Twoje mieszkanie zostanie przekształcony nie do poznania.

Ogólne wskazówki i triki

Zanim zaczniesz malować ściany, należy najpierw przygotować je. To zajmuje dużo czasu, ale bez tego nie da się osiągnąć dobry wynik. Ściany muszą być całkowicie oczyszczone ze starych materiałów. Warto zauważyć, że jeśli ściany zostały pomalowane wcześniej, w tym przypadku wystarczy, aby umyć ich zwykłej wilgotnej szmatki z kurzu i brudu. Potem je uruchomić i puttying gruntowania. Jest to konieczne w celu usunięcia wszelkich wad i uczynić ściana idealnie gładka. To naprawdę nie ma znaczenia, jakie są opcje malowania ścian będą używane. Jeśli powierzchnia nie jest wstępnie przygotowany, farba zacznie się odklejać szybko, że psuje cały wygląd pokoju, a wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne.

malowanie ścian

Po etapie przygotowawczym jest przekazywana, można przystąpić do wykonywania podstawowych operacji. Istnieją różne opcje do malowania ścian w mieszkaniu, ale wszystkie one działać w ten sam sposób.

W procesie malowania bardzo ważne jest, aby przestrzegać następujących zasad:

 1. Farbę należy nakładać na ściany bardzo starannie i równomiernie rozłożone na nim. przy czym ruch szczotki muszą być jednokierunkowe. Nie powinien być stosowany do powierzchni zbyt dużo barwiących, bo to po prostu opróżnić ścianę, pozostawiając nieestetycznych plam.
 2. Końcowy akcent ma zostać wykonane od dołu do góry.
 3. Jeśli używasz farby wykonany na podstawie podkładu, a następnie pracować z nią najlepszą szczotkę do włosów.
 4. W przypadku korzystania z opcji malowania ścian w dużym pokoju, powierzchnia powinna zostać podzielona na kilka stref. Jedynym wyjątkiem jest farba, stworzona na bazie podkładu.
 5. Jeżeli ściana uszkodzenia, jest wykrywany to powinno być stosowane bardziej tuszem, ponieważ będzie to wyraźnie widoczne.

Przestrzeganie tych prostych porad i wskazówek, można uzyskać jakość malowania ścian i sprawiają, że pokój wygląda piękny i harmonijny.

Jaki rodzaj farby lepiej jest użyć do malowania?

Wybierz odpowiednie opcje malowania ścian nie jest wystarczająca, aby stworzyć oryginalny wystrój wnętrz. Ważne jest, aby wybrać dobrą i wysokiej jakości farby. Należy wziąć pod uwagę rodzaj i cel barwnika. Jest to bardzo ważne, ponieważ klimat i wilgotność w każdy pokój jest inny, więc atrament musi spełniać warunki w pomieszczeniu, w którym będzie używany. Uniwersalne rozwiązanie może być opcja farby na bazie wody.

On ma następujące zalety:

 1. To nie ma ostry i duszącym zapachu.
 2. Nie zawiera w swojej strukturze żadnych szkodliwych lub niebezpiecznych substancji.
 3. Nie ma wpływu na ogień, więc zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ponadto, w części farby na bazie wodnej zawiera środki wiążące. W związku z tym, po rozpuszczeniu w wodzie i stosować do ściany ciekłych odparowuje i barwniki pozostają na powierzchni. W tym przypadku, struktura pigmentów nie jest zniszczony, więc wynik malowania ścian z tym barwiących znacznie dłużej opiera się na ścianach, a oni nie tracą atrakcyjny wygląd.

Po wyschnięciu farby lateksowej nie jest narażona na niekorzystne czynniki środowiskowe, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowana do malowania ścian w każdym pomieszczeniu. Ponadto vodoemulsionku doskonale stosowany do wszystkich typów powierzchni innych niż metal, co pozwala na użycie wszelkich możliwości do malowania ścian, czy to cegła, drewno, płyty gipsowo-kartonowej, betonu i innych.

Kohler emulsja na bazie wody

Kolejnym plusem na korzyść wyboru farby lateksowej jest jego uniwersalność. Używanie kolorów, można uzyskać dowolny odcień, który jest miłe tylko dla duszy. Mieszanie różnych kolorach, można zrobić naprawdę oryginalny kolor, który stworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu.

Dodanie barwnika do emulsji powinna być w małych porcjach, ciągle mieszając malowania. Jest bardzo ważne, aby wstępnie obliczyć dokładną ilość substancji barwiących, które jest wymagane do malowania ścian. Jest to również bardzo ważne, aby dobrze wymieszać barwnik, tak że po nałożeniu emulsji na powierzchnię koloru na całej powierzchni było jednorodne. W przeciwnym razie, ściany zostaną przyznane punkty. Warto zauważyć, że wszystkie ściany warianty malowanie przy użyciu farby na bazie wody, sugeruje zastosowanie w kilka warstw, z których pierwszy jest rozcieńczana wodą, a następnie lakieru zastosowanego w postaci czystej.

Malowania ścian wałkiem

Malować ściany wykonane szybko i sprawnie, najlepiej jest użyć specjalnych rolek. Mają rolkę, wchłania atrament, więc vodoemulsionku równomiernie rozłożoną na powierzchni i nie tworzy sag. Niektóre rolki mają długi uchwyt, który ułatwia malowanie ścian do sufitu bez użycia drabiny.

Odmiany z rolkami

Walce różnią się w zależności od materiałów, z których są one wykonane.

Do tej pory, w następujących wersjach instrument:

 • Drzewa różanego i nylonu: posiadają dużą wytrzymałość i trwałość i dobrą odporność na działanie substancji chemicznych wchodzących w skład kompozycji tuszu. W większości przypadków, wykorzystywane do pracy z nitrocelulozowych i epoksydowych farb.
 • Poliester i zamszu: jest dość mocne i elastyczne, absorbuje i barwników. Zaprojektowany do użytku z farb alkidowych i olejowych służą głównie do wykańczania.

Oprócz materiału, przy wyborze poduszkę należy brać pod uwagę jego rozmiar. Przy malowaniu dużych powierzchni roboczej powierzchni walca musi być duża. Obok walca był wygodny zanurzenie w farbie trzeba będzie specjalny pojemnik, który jest sprzedawany w każdym sklepie specjalności. Pojemnik ten posiada rowkowe struktury, poprzez które nadmiar farby jest bardzo łatwo zabrany z wałka.

Jak stosować farby do powierzchni?

Malowanie ścian w korytarzu, z których wersje mogą być zmieniane będzie lepiej, jeśli używasz taśmy maskującej.

Kolejność prac w tym przypadku odbywa się w następującej kolejności:

 1. Ściana podzielona jest przez taśmy na niektórych sektorach jeden metr kwadratowy.
 2. Na każdym placu farby stosowanej w kilku zespołach, po której jest rozprowadzana równomiernie na całej powierzchni tego sektora. Aby uniknąć smug, wałek potrzebują dobrego wycisnąć nadmiaru farby.
 3. Jeśli ściana jest kolorowy, to pierwszą rzeczą, na nim narysowane linie ołówkiem, a następnie są one przyklejone nad taśmą klejącą. Stworzy to płynne przejścia kolorów i uniknąć rozwodu.
 4. Po wyschnięciu farby taśma jest odsunięta od ściany.

Do ściany okazało się piękne wielobarwne i harmonijnie wyglądał świetnie należy zwrócić uwagę na dobór kolorów. Powinny one nie tylko w zgodzie ze sobą, ale także pasować do wnętrza.

Przygotowanie ścian w kuchni iw łazience do malowania

Warianty malowania ścian w łazience może być różna, ale większość osób woli ozdobić ściany kolorowymi rysunkami.

Aby zrealizować ten pomysły powinny obserwować tą sekwencję:

 1. Gruntowanie prowadzi się ścianki specjalną substancję składającą się z dodatków odpornych na działanie wody.
 2. Następnie ściany puttying, który pozwala, aby je idealnie gładka i ukryć wszelkie niedoskonałości.
 3. Po suszeniu ścian kit potraktowano wodoodpornego.

Dopiero po tych wszystkich prac można zacząć malować ściany.

malowanie ścian

Warianty malowania ścian w kuchni lub w łazience wymaga obowiązkowego przygotowania. Wynika to z faktu, że w obu pokojach wyższej temperaturze i wilgotności. Gdy przygotowanie ścian jest zakończona, można przystąpić do malowania się.

Większość projektów projektowania aranżacji wnętrz opiera się na dekorację ściany w łazience i kuchni w różnych kolorowych wzorów i wzorów, z którym można nadać niepowtarzalny pokój. Wykorzystuje farby wykończeniowej. Tak, że w czasie ściana traci jasność, jest możliwe, aby otworzyć specjalny lakier, odporny na wilgoć. Kuchnia będzie doskonałym rozwiązaniem błyszczący farby. Oni nie wchłaniają brudu, więc ściany są nie tylko piękne, ale również czyste.

wniosek

Co farbowanie środek stosowany na ścianach, każdy decyduje za siebie. Jednakże, jeśli nie ma wystarczającej wiedzy w tej dziedzinie, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który nie tylko pomoże podnieść farby jakości, który jest odpowiedni do specyfiki danego pomieszczenia, ale także doradzi optymalne brzmienie.

Nie bój się eksperymentować! Stworzyć w swoim mieszkaniu najbardziej komfortowe warunki pobytu, a następnie każdego dnia będzie wypełniona nowymi kolorami.