205 Shares 6225 views

Jak poradzić sobie z truskawek wiosna? Obchodzi truskawek w wczesną wiosną

C nadejściem pierwszych wiosennych dni, ogrodnicy, spiesząc do swoich witryn zacznie przetwarzać lądowania. I jeśli strona rosną jagody, że taki problem jest zawsze pełne. A szczególnie dużo wysiłku i uwagi wymaga przetwarzania truskawek wczesną wiosną. Po obfitym zbiorze zależy przede wszystkim od dokładności pracy wiosną w łóżkach.


upraw ogrodniczych

truskawki pielęgnacji wczesną wiosną konieczna jest zwłaszcza dla najbardziej podstawowych efekcie – uzyskać dobry plon. To Berry jest bardzo kapryśny ogród kultura. Wielu z tych, którzy lubią jeść, ale nigdy sami nie są zaangażowani w ogrodnictwie, wierzą, że wystarczy posadzić sadzonki w ogrodzie warzywnym, trochę poczekać, i to jest już możliwe do zbioru.

W rzeczywistości, jeśli nie wiesz jak obsługiwać truskawki wiosna, jej uprawa może przynieść jedynie smutek, a nie Pyszne soczyste czerwone jagody. Kultura jest bardzo trudne do chwastów. Ona musi stale przycinania wąsów i postarać się stare liście nie przeszkadzają rozwijać nowe, itd. Ale jeśli w końcu stają się zbyt małe, a owoce i nie dojrzewają, oznacza to tylko jedno .. Ogrodnik nie jest w pełni zrozumiała, jak dbać o truskawki na wiosnę. Trzeba powiedzieć, że praca trwa do późnej jesieni.

Po mroźnej zimy

Dla normalnego rozwoju wiosną truskawki Sadząc wybrać słoneczny i niezawodnie chronione przed wiatrem, gdzie gleba jest bogata w mikroelementy. Chociaż ta jagoda nie można nazwać hardy, ale w większości stare i wymarły już rozwinięte rośliny, podczas gdy młode są przetrwać głównie w zimnych porach roku. W tym przypadku, trzeba wiedzieć, że wcześnie lub z opóźnieniem ujawnione posadzone rośliny mogą zostać zabity przez mróz.

Co zrobić z truskawek na wiosnę

Każdy, kto kiedykolwiek sadzić warzywa, owoce lub kwiaty, wie, że od marca, codziennie, do końca maja na koncie. Tym razem jest ważne w czasach, aby zająć dużo jagód. Trzeba wiedzieć, jak dbać truskawek na wiosnę. Proces obróbki obejmuje również pozbycie się pędów i liści zeszłorocznych i zwalczania szkodników i nawożeniu oraz podlewaniu.

Czyszczenie i odkręcania

Najwcześniejszym część pracy musi być czyszczenia. Jak poradzić sobie z truskawek wiosna? Należy najpierw starannie łopata zeszłoroczne liście w grupach. Jednocześnie należy pamiętać, że nie można palić liści w każdym przypadku, ponieważ jest ona sucha roślinność uwalnia bardzo niebezpiecznej substancji – dioksyn. Dlatego dobrze jest wszystko ubiegłego roku podsypku z powodzeniem overwintered szkodniki to łatwe do zbudowania i brania. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że świadczenie czyszczenie jest dwojaki: po pierwsze, najbardziej zniszczone przez szkodniki, a po drugie, korzenie zaczynają się rozgrzać lepiej pod silnym słońcu nie jest jeszcze w marcu.

Przed truskawek uchwytem sprężyny, natychmiast po doprowadzeniu łóżka w kolejności, w jakiej powinny być ostrożnie poluzować. Nie można pozostawić bez uwagi i szlaków dokonanych między nimi. Jednocześnie poluzowanie konieczność usuwania i pojawiły się chwasty i wykończeniowe, do produkcji nawozów.

Chemiczna obróbka truskawki sprężyny przed szkodnikami

Po poluzowaniu i pielenie tuż przed kwitnieniem jagód, a także po zbiorach prowadzonych działań ukierunkowanych na przetwarzanie roślinnych substancji chemicznych, takich jak „Cezara” czy „Taurus”. Podczas pojawienia jajnika, czy zbieranie jagód stosowane inne środki – produkt biologiczny „Akrofit”. W przypadku, gdy krzewy tak wiele suchych liści, właściwa droga do zwalczania szkodników przesuwa plantacje truskawek na drugiej, czystsze miejsce. Zainfekowane zukosowaną fluidalnym i natryśnięto preparatu chemicznego w celu uniknięcia wychwytywania choroby cała część. Sadząc jest konieczne stosowanie czyste, bez uszkodzenia materiału roślinnego.

Przywracanie wiosna

Truskawki tworzenie wiosna Pomaga odzyskać rośliny łatwiej po zimie. Aby to zrobić, trzeba oczyścić krzewów suchych liści. Gdy jest to konieczne, aby być usunięte do górnej warstwy gruntu, które wchodzą owija truskawki. odległe ziemie dwa lub trzy centymetry niosą ze sobą ogromną ilość różnych szkodników, ściółka osiedlili się w na zimę. Nie jest konieczne, ponieważ sprężyna w bawełnę wlać gruba warstwa ziemi, ponieważ rostochku w tym przypadku być na tyle długi, aby poddać się wzrost. Stąd, jagody mogą dojrzewać z imponującą późno.

Niektórzy ogrodnicy własnych specjalnego podejścia do jak dbać truskawek na wiosnę. Polega ona na tym, że oni nie czyszczenia podsypku jesienią. W tym przypadku, eksperci radzą, aby ostrożnie poluzować ołtarza, aż do siedmiu centymetrów głębokości. A następnie bardzo szybko na soczyste jagody będą sadzić, że jest kochany nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Tylko ta wiosna truskawka leczenie w połączeniu z towarzyszącymi jej wysiłki odda Ogrodnik doskonały plon.

Pamiętaj, aby wydać w tym czasie mulczu i nawozów dać rośliny. Aby to zrobić, posypać łóżka trocin lub małych pasków. Czasami stosować konwencjonalne formy, opatrunek nawozy sztuczne, w tym azotu.

Aby zwiększyć plony

Doświadczeni ogrodnicy już dobrze wiedzą, jak radzić sobie z truskawek wiosna, zaleca się, przed procesem kwitnienia spray krzaki z roztworem mocznika. Wytwarza się go przez rozpuszczenie 30 g produktu w 10 litrach wody. Takie przetwarzanie truskawek na wiosnę prawie jedna czwarta zwiększa jego wydajność.

Gdy jest to możliwe niebezpieczeństwo przymrozków należy zadbać o bezpieczeństwo pierwszego zbioru. Z takiego zagrożenia, by uratować sadzenie jagody trzeba palić zanieczyszczeniom palenie trawy lub suchymi liśćmi. I zacząć ta praca jest konieczna przed mrozem od nocy i nadal niemal do słońca.

wiosna nawożenie

Starsze liście z uprawy truskawek nie zaleca się natychmiast usunięte. Prawidłowe czekać, aż młode pędy przyjść. Ich wygląd, z kolei, jest sygnałem mówiąc wystąpienie pierwszej potrzeby karmienia. Jest to rodzaj opieki dla truskawek w wczesną wiosną. Wytwarza się go w następujący sposób: 10 litrów wody w celu rozpuszczenia łyżkę siarczanu amonu z dwoma miseczkami ciekłego dziewanny. Każda roślina powinna dostać 1,000 mg karmienia.

Przed kwitnieniem wiele owoców w tym truskawki muszą używać innego rozwiązania: rozpuścić w desyatilitrovoy miski małej łyżce siarczanu potasowego z dwóch szkieł nitrofosfatu. Podlewanie tym składzie trzeba każdy krzak, spędzając pół litra karmienia.

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, jak dbać o truskawek na wiosnę. Są przy suchej pogodzie raz, przed rozpoczęciem kwitnących krzewów dobrze podlać. woda musi być wykonane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. A łóżka przed kwitnieniem lepiej jest metodą zraszania wodą, która pozostawia lepiej rozwiniętych. W przyszłości, tylko gleba pozostaje nawilżona.

Na tych stronach, których właściciele wiedzą, jak dbać o truskawek na wiosnę, przy odpowiednim wykorzystaniu nawozów i właściwą ochronę przed szkodnikami roślin różne będą silne i odporne na choroby. Nie będzie tylko łatwiej spędzić zimę, ale także w celu odzyskania od zimna. Po mróz im nie spowoduje żadnych szkód.

Truskawka zimą wytrzymuje temperatury do trzydziestu stopni Celsjusza, w obecności warstwy śniegu 20 cm. Jeżeli bit śniegu, nawet w warunkach zamrożenia rośliny nieco słabsze przeziębienia, a nawet śmierć. Jeśli śnieg spadł bardzo mały, a następnie sadzenie na wiosnę, kryty słomą, konieczne jest, aby otworzyć, a jak najszybciej, aby uniknąć pojawienia się myszy.

rozpylanie sprężyny

Ale ta praca się nie kończy. Wielu hodowców zapytać co przetwarzać truskawki w wczesną wiosną. Eksperci uważają, że po pojawieniu się świeżych pędów i liści pod berry jest konieczne, aby uzyskać roztwór siarczanu sodu z dziewanny, a na początku maja – nawozy mineralne. A gdy nerki rozpuszczenia łóżka być traktowany siarczanem miedzi. Wiedząc, co do rozpylania truskawki na wiosnę, można uniknąć wielu chorób.

Właściwości pielęgnacyjne

Podlewanie jagody, pożądane jest, aby przeprowadzać raz w tygodniu, w nocy lub wcześnie rano. Eksperci zalecają stosowanie nawadniania: w tym przypadku wody nie spadnie na rośliny, słońce nie będzie go spalić, a roślina umrze. Ponadto konieczne jest, aby monitorować powstawanie chwastów. Chociaż ściółka nie pozwala chwasty kiełkować jednak pozbyć się z nich powinien być bardzo ostrożny, aby utrzymać wodę swobodnie dostać się do systemu korzeniowego. Jeśli obszar zostanie przeprowadzona rocznie starannej opieki truskawek wczesną wiosną, można mieć pewność, że jagody są duże, a wynik, to znaczy, żniwa, na pewno należy jej obfitość.

Potrzebne narzędzia

Na wiosnę leczenia truskawka potrzebie:

  • wiadro;
  • Opryskiwacz ogród;
  • sekator mechaniczny;
  • Hoe.

Nawozu trzeba zaopatrzyć się w odchody kurczaka, dziewanny, azotan potasu, „NPK” lub opatrunków mineralnych koloid siarki „fitosporin” i innymi lekami w celu zwalczania chorób i szkodników.

Rodzaje owocowania truskawek, późną wiosną

Istnieje kilka rodzajów truskawek klasyfikowane według czasu otrzymania upraw:

  • Czerwcowe. Owoce w późną wiosną, daje dużo jagód, ale ma pewne wady. Jagody pojawiają się na nim tylko raz. Ponadto, w pierwszym roku jest to konieczne, aby zniszczyć wszystkie kwiaty, a następnie przyklejone do rośliny.
  • Przez cały rok. W rzeczywistości, przynosi plon tylko wiosną i jesienią, natomiast w czerwcu konieczne jest, aby wybrać się do jesieni kwiatów roślinę ponownie pokryte jagód.

Choroby i szkodniki

Truskawki tworzenie wiosna z chorobą nie tylko oszczędza roślinę i żniwo, ale zwiększa to. Złota zasada ogrodników: lepsze zapobieganie chorobom, niż walka z nim.

Szara pleśń wczesną wiosną

Jest to dość duża liczba chorób w tym truskawek. Wśród nich jest bardzo powszechne szara pleśń, która jest uważana za dość niebezpieczne choroby grzybicze. Ona pojawia się z długim pogody mokrym i chłodnym. Metody radzenia sobie z botrytis wiosną jest niszczenie porażonych roślin w łóżkach, bo z wiatrem i deszczem, choroba może rozprzestrzeniać się na plantacji.

W tym przypadku trzeba zanim roślina kwitnąca przetwarzać tlenochlorek miedzi na podstawie: łyżkę na galon wody. Na każdy metr kwadratowy obszarach dotkniętych trzeba tysiąc miligramów roztworze. Drugi obróbkę prowadzi się od ostatniego gromadzenia truskawek – dziesięć litrach wody rozpuszcza się dwie łyżki tlenochlorek miedzi i do mydła w płynie.

Inne choroby – plamienie, który może być biały, brązowy i brązowy. Choroba pojawia się w lecie i jesienią. Liście rośliny zaczynają rosnąć brązowy i ostatecznie odpaść. Walczą z chorobą dwukrotnie: wczesną wiosną, spryskiwanie liści i obfite przetwarzania po ostatecznym zbiorze.

Jak radzić sobie ze szkodnikami na wiosnę

Wielu ogrodników przed gruntów zakupionych sadzonek, należy go obsłużyć. W tym celu jest ona obniżona do piętnastu minut w stosunkowo ciepłą wodą (temperatura maksymalna czterdziestu pięciu stopni), aby szkodniki, jeśli one istnieją, zm. Sadzenie krzewów, trzeba upewnić się, że odległość między roślinami było ponad trzydzieści, a między wierszami – nie mniej niż siedemdziesiąt centymetrów.

Na wiosnę, niektóre ogrodnicy spryskano ich truskawkowy plantacji bulionu liści pomidora. Przygotowanie brzeczki ze nadal nie kilogram zebranych zielonych pomidorów wypełnionych ciepłą wodą, dokładnie podawać. Następnie gotuje się, przesącza, do mieszaniny dodaje się mydło.

Nie mniej skuteczne na szkodniki i rozpylania wpływa wlew truskawki mniszka lekarskiego. Świeże liście tej chwast rosnący wszędzie są kruszone i wypełnione pyatidesyatigradusnoy wody. Potem kilka godzin, cały we wlewie, wstrząsnąć, sączy. Otrzymany roztwór rozpyla się z liści truskawek.