302 Shares 6656 views

Panele płytek. Panel dekoracyjny ceramiczny

Nowoczesne wnętrza coraz częściej uzupełniane przez paneli płytek. Element ten zyskał ogromną popularność we współczesnych projektantów wnętrz i zwykłych konsumentów, którzy chcą stworzyć swój własny, unikalny styl domu. Nie da się ukryć faktu, że kolekcja płytek ceramicznych z paneli dekoracyjnych są dość drogie. Wynika to z wysokiego kosztu producenta w rozwoju i produkcji tego elementu wnętrza.


Co to jest panel

To słowo jest pochodzenia francuskiego. Jest to nazwa ściany lub sufitu, który jest otoczony przez ornamentacji, sztukaterie i ozdobione rzeźbą lub pięknego obrazu. Ponadto, może być obrazem lub płaskorzeźba, które są umieszczone na części ściany lub sufitu.

Znanych producentów płytek ceramicznych przyjęły tę technikę i co roku są interesujące panele. Płytki do łazienki, kuchnia wygląda szczególnie skuteczny w połączeniu z mistrzowską realizacją obrazu artystycznego.

Najprostszym sposobem, aby zróżnicować powierzchnię ścian – do skorzystania z gotowych dekoracji. Często wraz z tradycyjnych granic w kolekcji oferuje dekoracyjne wstawki i panele płytki. Stanowią one kolorowy wzór, który często łączy się z wyraźną ulgą, a od wielkości mają tendencję do zbieżne z tłem płytek. Zazwyczaj panel ma stosunkowo dużą powierzchnię wielokrotności 2, 4, 6 tło płytek.

Każdy obraz jest wykonywany na całej płytki ceramiczne o wymiarach 1 x 1 m. Ponadto, może być pobierana od poszczególnych elementów. Działki te obrazy są nieograniczone – od starożytności do awangardowych wzorów geometrycznych.

Dość często ostatnio panele płytki mogą być kopie słynnych mistrzów malarstwa, pejzaże, martwe natury, ornamenty.

Najczęściej kupujący zwracają się do licznych firm, które produkują płytki z foto-wzorzyste. W tym przypadku, są one często do czynienia z potężną zadaniem – jak harmonijnie połączyć wybrane panele wykończone tworzenia wnętrza? Zwykle jest ona realizowana jako oddzielny produkt autonomiczny, ale problem kompatybilności zostaje przeniesiona na barki kupującego. Mówimy, że taki problem na ramieniu tylko bardzo doświadczony projektant.

Dziś ta praca, wielu producentów płytek ceramicznych decydować razem z artystami. W rezultacie, każda próbka została opracowana dla konkretnej kolekcji ceramiki. Podczas tworzenia płyty wybrano niektórych plików graficznych. Rezultatem jest idealnym produktem, który łączy w sobie formę i kolory.

Wybierz zdjęcie

Często kupujący zwracają się do firmy do produkcji płytek, mające konkretny pomysł przy wyborze materiału. Są bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z działka, kolorach i konfiguracjach. Niektórzy preferują panel płytki z wizerunkami ptaków i zwierząt, podczas gdy inni wybierają rysunków krajobrazowych. W celu ułatwienia wyboru klienta, produkujących kolorowe katalogi dla nich. figurować one prezentowane jako oddzielny wersji, jak również w połączeniu z płytkami ceramicznymi.

Produkcja paneli

Elementy do cięcia strumieniem wody metody obrazu są produkowane. Najmniejsze cząstki ścierne miesza się z wodą ze specjalnym zbiorniku pod ciśnieniem doprowadza się do miejsca cięcia. Superhard końcówka metalowa tworzy strumień o małej średnicy, który wychodzi z niego z dużą prędkością. Roztwór wodny dochodzi do miejsca cięcia i cząstek ściernych zostaje zatrzymany, a wraz z odprowadzenia wody na drobne kawałki przetworzonego materiału. W rezultacie cięcia pojawia idealnie gładką powierzchnię.

wzornictwo

Obrazy mogą być stosowane na różne sposoby – z aerografu, kalkomanii, mozaiki. Konwencjonalne kompozycje producentów płytek są zwykle wykonywane w kilku kolorach. Bardzo często dodawanie różnych materiałów stosowanych w produkcji paneli. Płytka pastelowe kolory mogą być rozcieńczone z wkładkami nasyconych barw gresu porcelanowego.

panel aplikacji

Najczęściej, element ten jest stosowany w tworzeniu wnętrza w kuchni lub w łazience. Jednakże istnieją niekonwencjonalne jego zakres. Na przykład, w ekskluzywnym, oryginalne wnętrza z czołowych projektantów znaleźć płytki ceramiczne. Panele czy raczej dekoracyjnych kompozycji wykorzystane w projektowaniu sal gimnastycznych i basenów prywatnych domów. Często stosuje się go nawet w sypialni.

mozaika

Ten element wnętrza można porównać z oryginalnym dziełem sztuki zarówno w jego piękno i wartość. Mozaika ręcznie trudne do odróżnienia od pięknej tkaniny. Realistyczne obrazy z płynnymi przejściami kolorów i odcieni zostały osiągnięte przez żartów. Bardzo małe elementy mozaiki podzielić na jeszcze mniejsze cząstki i rozłożyć w pełni zgodne z opracowanym szkicu.

Jeśli spojrzeć na obraz sąsiedztwie istnieje wrażenie nieładzie, ale jeśli pójdziesz na krótkie odległości, jednostka tester cudownie przekształcony w przepięknej malarstwa.

Jest jeszcze inny sposób, w celu wytworzenia paneli mozaiki – zespół matrycy. Metoda ta jest łatwiejsza, a więc tańsze. Obrazy uzyskane z całej wielkości minimalnej tester (10 x 10 mm). Czasami są one połączone z większych elementów. Aby przyspieszyć i uprościć proces układania wzór wybrany z kartonu (Podstawą).

Na utworzonej kompozycji przyklejona na górze warstwy papieru, a następnie pocięte na części nadających się do transportu. Instalatorzy mogą stawiać tylko niektóre elementy panele w odpowiedniej kolejności, zabezpieczenia specjalnego kleju. Jak widać, to całkiem proste.

Nie jest tajemnicą, że zawartość przedmiotem płyt ceramicznych wyraźnie wskazuje, że pomieszczenie, w którym zaleca się umieścić. Jest oczywiste, że próba wiejskie krajobrazy, obrazy kosze z owocami i kwiatami byłoby właściwe w kuchni. Obecnie popularność z głównych wzorów wypukłych. Oni są tak obszerne, że spontanicznie nasuwa jest dość wymowny chęć podjęcia owoce z miski.

Szeroko stosowany w łazience płytki. Panele wykonane są najczęściej z motywami morskimi i tradycyjne wzory kwiatowe. Nie należy myśleć, że jest to dogmat, to jedyna rada, przewodnik do działania.