584 Shares 1892 views

Recenzje: terapia szokowa fali. Wskazania i przeciwwskazania. Kiedy najbardziej skuteczne?

Trzy czwarte ludzi na świecie z lat ogłoszeniowych różnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego. Zabiegi drastycznych, takich jak chirurgia lub długotrwałych kursach wstrzyknięciach NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), aby pomóc, ale wyniki nie zawsze są przechowywane tak długo, jak oczekiwano. Na jesieni stole operacyjnym chory, prawie stracił zdolność do poruszania się bez bólu, a w rzeczywistości sytuacja może rozwiązać znacznie szybciej niż się tak tragiczne konsekwencje.

Sposób leczenia fali uderzeniowej (odpowiedzi, wskazania i przeciwwskazania do nich są przedstawione poniżej) ma mieć działanie pobudzające na procesu regeneracyjnego tkanki mięśni i kości. Impulsy są wysyłane bezpośrednio do obszaru w potrzebie leczenia i nie ma wpływu na otaczające nieuszkodzonych części.

Co to jest terapia falą uderzeniową

W czasie ekspozycji w urządzeniu obszaru problemowego skórę pacjenta nie są uszkodzone tak UHT (terapia uderzenia fali) odnosi się do liczby zabiegów nieinwazyjnym, które ich wskazania i przeciwwskazania. Opinie na temat skutecznej terapii udarowo-falowej w przeważającej części określane jako metoda nieco bolesne, ale pomoc z pierwszej sesji. Zazwyczaj, aby osiągnąć pełny efekt tylko jeden pięć-siedem-dniowy kurs, ale zaleca się, aby ustalić wynik po sześciu miesięcy lub rok.

Działanie urządzenie UHT, ze względu na tworzenie się krótkich impulsów skierowanych wyraźnie wibracyjnych, zmiana proporcji uszkodzonych komórek. Zwiększony nakład zniszczone prawie natychmiast wysyła cząstki komórek zapalnych i sprzyja ich pierwszych mikrofagi resorpcji. Cały, zdrowe tkanki w pulsacji uderzeniowej nie reaguje, ponieważ elastyczna struktura swobodnie przechodzi całych komórek impuls.

Zastosowanie UHT

Podstawowym celem tej metody jest w nagłych sportowców cierpiących z powodu poważnych obrażeń lub chorób zawodowych układu mięśniowo-szkieletowego. Wskazania do terapii falą uderzeniową (przegląd przeciwwskazań do niej nie tyle) zawarte przepięcie mięśni, poważne skręcenia, urazy, zaburzenia kardiologiczne.

Teraz rozszerza zakres stosowania terapii fali uderzeniowej. Urządzenie stosuje się nie tylko do leczenia chorób, ale również jako środek zapobiegawczy. Po urządzenie radiolatarni ekspozycji jest utworzona na zdrowe tkanki odporności na rozciąganie, tworzenie krwiaka występują procesy regeneracyjne szybciej w strukturze naskórka, mięśni i kości.

Sądząc po opiniach terapii medycznej fali uderzeniowej, wskazania i przeciwwskazania skuteczne procedury są brane pod uwagę przy wyborze moc impulsu, więc listy chorób lub czynników, które nie pozwalają na korzystanie z terapii falą uderzeniową, a variativen. Na przykład, pomimo ograniczeń dotyczących wieku dzieci, młodzież czasami wykonać procedurę jeśli ryzyko niebezpiecznej choroby jest większe niż ewentualne szkody z kierunku narażenia fali.

W niektórych przypadkach jest to pokazane UHT

Ze względu na uniwersalność procedury aplikacyjnej, wskazania terapii falą uderzeniową (przeciwwskazań i sprzężenia zwrotnego, można zobaczyć poniżej) to nawet cel kosmetycznych. UHT skutecznie walczyć z cellulitem w każdym stadium promotes blizny resorpcji, palić znaki.

Pełna lista chorób leczonych skutecznie za pomocą metody kierunkowy

 • Zaburzenia w: kifozę kręgosłupa, skoliozy interdisk przepuklinowe, występ, ból pleców, kręgosłupa, lordozy;
 • choroby stawów: koksartroza, chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, piętowej czołową, zapalenie nadkłykcia, barku, zapalenie stawów i rzekomy, ścięgna i więzadła, chorób o różnej etiologii;
 • urologiczne problemy – zapalenie gruczołu krokowego;
 • w neurologii – rekonwalescencji po udarze;
 • zaburzenia serca: dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego;
 • Ortopedia – płaskostopie, przynosząc stopy.

UHT również skuteczne przy powolnym regeneracji po złamaniu, z powodu bólu po protezy w leczeniu przewlekłych wrzodów żylnych i otyłość urządzenia.

W niektórych przypadkach, UHT przeciwwskazane

Wskazania względne przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową (opinie są włączone) są charakter doradczy. To nie jest ściśle wolno używać UHT tylko kilka przypadków:

 • zdiagnozowano onkologii;
 • słaba krzepnięcia krwi;
 • Zakrzepica żył w historii;
 • artroza w skrajności z ciężką deformacją;
 • ostre zakaźne trendy choroby.

Nie używany w UHT okresach zwiększonego ciśnienia krwi podczas rozrusznika. Mając na uwadze ryzyko pęknięcia cienkich naczyń krwionośnych, ukierunkowanym działaniu, aby uniknąć wydając obszar jelit i przechodzą przez cienkie tętnic.

Dzieci do wieku 14 lat i ciąża (laktacji) są uważane za konwencjonalne przeciwwskazania.

Przygotowanie UHT

W okresie diagnozy mogą już czerpać prognozy o przypuszczalnych reakcji na standardowe leczenie. Jeśli te prognozy są rozczarowujące, czy istnieje ryzyko nawrotu choroby (takie jak artretyzm 1-2-go stopnia), lekarz powinien oferować UHT pacjenta. Przypisywanie terapię jako obowiązkowego eksperta nie może, jak to leczenie nie wpaść na liście wolnych procedur, a koszt jednej sesji waha się od 1200 do 1800 rubli.

Gdy zgoda pacjenta na dodatkowe badania przeprowadzone UHT zamierzonym miejscu działania, w tym badanie fizykalne, USG i prześwietlenie.

Jak to jest leczenie UHT

Po usunięciu odzieży, które pokrywają obszar docelowy, pacjent leży na kanapie. Lekarz stawia na skórę specjalny żel i konfiguruje urządzenie UHT w stosunku do danej sytuacji. Następnie końcówki narzędzia z czujnika stosuje się na skórę leczonego powierzchni żelu i urządzenie rozpoczyna pracę. Podczas jednej sesji UHT wytwarza 2500 impulsów przenikającym na głębokość 3-4 cm, z częstotliwością fali od 5 do 15 Hz. Ekspozycja jest kontynuowana przez około 15 minut. Pacjenci poddawani procedurę uwzględniającą wszystkie wskazania i przeciwwskazania, opis falę uderzeniową w swojej recenzji cytowany jako jerky, doznań maloboleznennye.

Po zabiegu, niektórzy pacjenci wykazują krwiaka, ale o średniej wrażliwości skóry tylko zaczerwienienie, które szybko przechodzi. Kolejna sesja będzie nie wcześniej niż trzy dni i nie później niż tydzień wyznaczony.

Skutki zabiegów UHT

Już po pierwszym zabiegu, większość pacjentów powiedzieć na łagodzenie bólu, ale efekt trwa tylko dla bieżącego dnia. Z każdym kolejnym czasie sesji wolnego od wzrostów dyskomfort aż napięcie przechodzi całkowicie. Recenzje terapii falą uderzeniową (wskazania i przeciwwskazania, aby ją przeczytać powyżej) należy podać następujące lepszą wydajność:

 • wyeliminować obrzęk znoszenia bólu;
 • zwiększenie mobilności stawów, w którym wystąpiły oddziaływania;
 • redukcji w okresie rekonwalescencji po skomplikowanych złamań;
 • Usuwanie stan zapalny;
 • zwiększony przepływ krwi i limfy przepływu;
 • podzielone złoża soli, kostne przyrosty;
 • Rozluźnia mięśnie;
 • wzmocnienie procesu regeneracji.

Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, z zastrzeżeniem wskazań i przeciwwskazań terapii udarowo-falowej, w opinii lekarzy i pacjentów, nie będzie powikłań.

Opinie lekarzy i pacjentów o SWT

UHT w większości przypadków całkowicie zastąpić pełnoprawnym kompleksowe leczenie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, bólu i poprawy procesów odzysku, oczywiście, biorąc pod uwagę ewentualne przeciwwskazania. Wskazania do terapii uderzeniowej fali i opinii, zgodnie z którą ludzie pozytywnie odróżnić metodę od innych, mówić o wielkim zaufaniem lekarzy do tej metody leczenia.

Istnieje wiele przykładów, gdzie pełny przebieg UHT prowadzone bez naruszania systemu nie pozwalają na sytuację do interwencji chirurgicznej. Dla wielu, największą zaletą jest zmniejszenie UHT mocnych przyjmowania leków, które niekorzystnie wpływa na zdrowie całości.

Oczywiście, nie we wszystkich przypadkach wskazań chorobowych i przeciwwskazania do leczenia fali uderzeniowej (i odpowiedzi potwierdzić) pozwalają na tyle procedury wymagane do całkowitego wyleczenia. Ale nawet, że pomoc, która została pod warunkiem, znacznie ułatwia życie pacjentów.