547 Shares 7641 views

źródła termalne na Węgrzech. Hotele na Węgrzech ze źródeł termalnych

Sprężyny termiczne na Węgrzech są tak liczne, że ten kraj znajduje się na liście światowych liderów w zakresie zaopatrzenia w wodę termalną. Na terytorium stolicy Budapesztu znajduje się 120 źródeł, które umożliwiają mieszkańcom i turystom korzystanie z około 300 000 metrów sześciennych gorącej wody w ciągu 24 godzin. Łącznie w kraju jest ich 1300, prawie wszystkie stały się podstawą budowy licznych łaźni, balearów, plaż z basenami, ośrodkami spa i hotelami balneologicznymi w pobliżu. Najpopularniejsze kurorty to: Budapeszt, Balfa, Buk, Heviz, Harkania, Eger, Hajduszoboszlo, Debreczyn i wiele innych. Zanim jednak udasz się do jednego z nich, musisz przynajmniej wiedzieć, jakie są hotele na Węgrzech ze źródłami termalnymi.

Sprężyny termalne w Budapeszcie

Już dla tak wielu ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i cieszyć się wielkimi wakacjami, Węgry stały się doskonałym wyborem. Budapeszt, źródła termalne, w których występuje zarówno różnorodność składu, jak i temperatury wody, w ogóle stanowią wyjątkowo dobre miejsce. Przecież stolica Węgier jest miejscem, gdzie można nie tylko spędzać czas, ale także poprawić zdrowie.

Na terenie Budapesztu wzdłuż linii więzienia biegnących równolegle do Dunaju na powierzchnię pojawiają się różne źródła, różniące się składem i temperaturą wody. Łaźnie "Lukacs", "Kirai" i "Chasar" dostarczane są z wodą leczniczą, która rozpryskuje się w pobliżu wzgórza Rozhadomb, a kąpiele "Gellert", "Szczury" i "Rudas" z wody pochodzą z pod Gellert Hill. Źródła na północy są również unikalne, ale są chłodniejsze, dlatego często są one używane do kąpieli niż na leczenie. Woda z nich trafia do łaźni "Romai", "Punekosh" i "Chillaghedi".

Hotele z basenami termalnymi w Budapeszcie

Jednym z najbardziej popularnych hoteli wśród gości Budapesztu jest Danubius Gellert 4 *. Na tym terenie znajduje się łaźnia lecznicza zwana "Gellert". Źródło wód termalnych, które dostarczają ten hotel, było doskonałym narzędziem do kompleksowego leczenia różnych chorób od ponad 2000 lat. Są to przewlekłe choroby układu mięśniowo-szkieletowego, problemy ginekologiczne, zaburzenia metaboliczne itp. Oczywiście źródła termiczne Zakarpacie mają wiele przydatnych właściwości, ale warto odwiedzić Budapeszt, aby rozwiązać powyższe problemy.

Nie mniej znana jest kąpiel stacjonarna, zlokalizowana w hotelu "Danubius Thermal 4 *". Tutaj, z reguły, ludzie, którzy cierpią na choroby reumatyczne i anomalie organów motorycznych. "Adina", "Mariost", "Hilton", "Sofitel" – wszystkie te hotele mają na swoim terytorium Budapeszt. Sprężyny termiczne każdego z nich znajdują się w niewielkiej odległości lub znajdują się bezpośrednio na terenie.

Źródła termalne Balfa

Alpy, Jezioro Ferte, bliskość Sopronu (7 km) i Wiedeń (75 km) oraz liczne sprężyny lecznicze – to główne zalety węgierskiego kurortu Balf. Lokalne wody termalne były znane nawet w czasach Imperium Rzymskiego. To prawda, że w tym czasie należały do Sopronu. Ciekawe jest to, że była to pierwsza łaźnia na Węgrzech, której wejście było płatne. Oczywiście takie informacje nie są dzisiaj zaskakujące dla osób, które odwiedzają źródła termalne w dzielnicy Mostovsky lub gdzie indziej, ponieważ w tej chwili niemal z zasady pobierana jest opłata, ale w tym czasie na Węgrzech było to niezwykłe.

Skład wód lokalnych zawiera różne sole, siarka, wodorowęglany i wiele innych elementów, które mają korzystny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, co jest bardzo cenione przez pacjentów z problemami. Osoby cierpiące na choroby układu żołądkowo-jelitowego zaleca się regularnie do picia tej wody.

Warto zauważyć, że Balf cierpiał w znacznej mierze podczas II wojny światowej, a prace zmierzające do jego przywrócenia zostały zakończone dopiero w 1957 roku. Ludzie, którzy tutaj są traktowani, lubią zwiedzić główne atrakcje kurortu – katedrę zbudowaną w XIV wieku i kaplicę do kąpieli, której freski są wyjątkowe. Chociaż sprężyny termalne Apsheron pomogą poprawić trochę zdrowia, możesz spędzić przyjemne i niezapomniane wakacje w Balfa, korzystając nie tylko z lokalnej przyrody, ale także odwiedzając pobliskie miasta i miejsca.

Hotele w Belfa

Bardzo popularne wśród turystów są hotele takie jak Belfa, jako pensjonat "Gniazdo bociana" i "Foki". W najbliższej okolicy od źródeł termalnych znajduje się "Stork's Nest". Ten hotel oferuje komfortowe pokoje z prywatną łazienką. Jest kuchnia, a jeśli nie chcesz gotować, możesz zawsze jeść w jednej z restauracji położonych 200 m.

W odległości 500 metrów od łaźni termalnych znajduje się "Balf Camping". Na terenie jest duży ogród, w sezonie ciepłym jest basen i restauracja. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, lodówkę, łazienkę i sofę.

Nieco daleko od źródeł, w odległości około 1 km, znajduje się "Foki". Dużą zaletą tego hotelu jest dostępność własnego ogrodu z wszystkimi akcesoriami do grillowania. Pokoje wyposażone są w wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu gości. Jest bezpłatny parking. Taka wygoda jest prawie niemożliwa do znalezienia w hotelach, w których znajdują się źródła termalne w okręgu Absheron.

Wśród hoteli czterogwiazdkowych w Balfa warto zwrócić uwagę na "Anna Grand Hotel", "Flamingo", "Silver", "Ipoli Residence", "Alba" oraz trzygwiazdkowe hotele – "Foured", "Marina", "Anabella", "Margareta" Green Gouste ". Które z tych hoteli wybrać, powinny decydować każda osoba dla siebie, ponieważ każdy ma różne gusta, a więc często do miejsca, które lubi bardzo, drugi ma wiele roszczeń.

Bük: źródła termalne i hotele

30 lat temu ludzie, którzy odwiedzili źródła termalne na Węgrzech, nie wiedzieli o istnieniu takiego miejsca jak Bük. Ale wszystko się zmieniło po odkryciu źródeł termicznych podczas wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej, których temperatura wody wynosiła 58 ° С. W składzie tego wody – magnezu, potasu, wodorowęglanu, dwutlenku węgla, atomu fluoru, jodu, żelaza. Jej do odzyskania ciała jako kąpieli lub spożycia przed posiłkami używanych przez osoby z zaburzeniami przewodu pokarmowego, chorobami urologicznymi, problemami z układem sercowo-naczyniowym.

Po odkryciu tych źródeł termalnych na Węgrzech Bük zaczął intensywnie rozwijać się. Utworzenie kliniki hydropatycznej, hoteli, domów wypoczynkowych, domków letniskowych, poliklinik, parku wodnego, siłowni, restauracji i innych obiektów, które mogłyby odpocząć dla gości tego miejsca bardziej przyjemne zaczęło się. W 1997 roku w Büke otwarto park rekreacyjny, gdzie goście ośrodka mogą wybrać się na przyjemne spacery. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że pole golfowe znajduje się tutaj, największe w Europie Środkowej, które na pewno nie znajdziesz, jeśli zdecydujesz się na terminy z Tatr Krasnodarskich na Twoje wakacje zdrowotne.

Osoby, które przybyły do Bük na leczenie, mogą zatrzymać się w przytulnym hotelu "Ingir Pansio", składającym się z 14 pokoi dwuosobowych. Na terenie hotelu znajduje się prywatny ogród, gdzie uprawiane są warzywa organiczne, zieleniny, owoce, które podawane są gościom na stole. Inną zaletą tego hotelu jest fakt, że jego Goście organizują zwiedzanie Bukfurdo bezpłatnie.

Sarvar – leczenie i zakwaterowanie

Jednym z najmłodszych ośrodków w kraju jest Sarvar. Pierwszy hotel medyczny powstał tu zaledwie 10 lat temu, chociaż znacznie wcześniej wiadomo było, że istnieją źródła termalne.

Węgry, ceny za odpoczynek i leczenie, w których muszę powiedzieć, są dość demokratyczne, ogólnie rzecz biorąc to wspaniałe miejsce, dostępne dla wszystkich. Tak więc, przez 7 nocy, musisz zapłacić 300 euro, minimalny koszt rekreacji rekreacyjnej – 200 euro, a maksymalnie – około 500 euro. To jest odniesienie. Wtedy będziemy kontynuować rozmowę o Sárvár.

W tym mieście powstaje słynna sól "Sarvar Thermal Crystal", którą uzyskuje się w wyniku odparowania wody ze źródeł lokalnych. Służy do nasycania wody w kąpielach, w której pokazano osobom cierpiącym na choroby kręgosłupa i stawów. Ponadto, w oparciu o tę sól, wdychanie prowadzi się w chorobach układu oddechowego. Najbardziej znanym źródłem Sarvar jest Rabashemien, który znajduje się na głębokości 2000 m i ma temperaturę 83 ° C.

Najlepszym hotelem jest "Spirit Thermal Spa". Został wzniesiony w 2008 roku, ale rok później został wyróżniony jako najlepszy "Wellness" na Węgrzech. Hotele tego poziomu na pewno nie będzie można znaleźć, jeśli zdecydujesz się na leczenie rosyjskich źródeł termalnych. Region Stawropol niestety nie będzie w stanie zaoferować zakwaterowania w hotelach na tym poziomie. Wśród najlepszych hoteli w Sarvar można również znaleźć "Danubius", który znajduje się obok lokalnego arboretum.

Heviz Thermal Springs

Największym i najbardziej znanym spa na Węgrzech jest Hévíz i unikalne źródła termalne. Terytorium Stawropolskie jest znane ze swoich wód, ale mimo to Héviz rocznie otrzymuje znacznie większą liczbę turystów z całego świata. Tak wielką popularność cieszy się ten kurort ze względu na obecność na jego terytorium termalnego jeziora. Jego głębokość wynosi 36 metrów, a łączna powierzchnia 4,7 ha.

Maksymalna temperatura jeziora wynosi 33-34 ° C w miesiącach letnich i 26 ° C w zimie. Warto zauważyć, że w ciągu 28-30 godzin woda w jeziorze jest całkowicie odnowiona. Wynika to ze stałego sygnału wejściowego ze źródła i wolnego obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ze względu na to mieszanie, we wszystkich punktach jeziora osiąga się taką samą temperaturę. Źródła lokalne zawierają alkalia, wodorowęglan, siarę. Ponadto woda w jeziorze jest lekko radioaktywna, dzięki czemu ma działanie lecznicze na przebieg dny moczanowej, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, chorobę Bekhtereva i stan pourazowy. Miejscowe błoto jest również szeroko stosowane, które nie mogą zapewnić źródeł termalnych na Zakarpaciu.

Przyjemne wakacje poprawiające stan zdrowia w Hévíz są świadczone przez takie atrakcje, jak otaczający las park, ratusz i muzeum, w którym wyświetlane są liczne eksponaty związane z historią tego miejsca.

Popularne uzdrowiska w Heviz

Wielu ludzi, którzy przybyli do Heviz na leczenie, zatrzymują się w "Klinice Reumatycznej imieniem St. Andrew". Ale to nie jedyne miejsce na życie i zdrowie. Na uwagę zasługują takie hotele jak: Lotus Terme, Resor Heviz, NaturMed Carbona, Europa FIT, Termal Spa Aqua, Pałac, Helios, Spa Heviz. Wszystkie mają własną bazę medyczną i mogą zaoferować swoim gościom najlepsze warunki dla życia i zdrowia. To wygodne pokoje z wszystko, czego potrzeba, a także menu z zdrowymi potrawami i troskliwy personel. Popularną jest również hotel Panorama, który wykorzystuje szpital miejski do leczenia swoich gości, z którymi jest połączenie w postaci korytarza.

W Héviz istnieje możliwość osiedlenia się nie tylko w sanatoriach, co jest szczególnie ważne dla osób przybyłych tu po to, aby odpocząć i zwiedzić źródła termalne. Ośrodki rekreacyjne w tym ośrodku są bardzo zróżnicowane. I wśród nich każdy turysta może znaleźć taką możliwość, w której będzie on organizował wyposażenie pokoi i terytoriów, żywności, personelu i lokalizacji hotelu.

Harkany: hotele ze sprężynami termalnymi

Obok granicy chorwackiej jest kolejnym bardzo popularnym kurortem Węgier – Harkany. Zaledwie 26 km dzieli hotel od Pec – słynnego uniwersytetu i centrum kulturalnego kraju. Źródła termalne Harkany zostały odkryte już w 1825 roku, ale zdarzyło się to przypadkowo. Pracownicy raz wykopali kanał, i musieli zostać przez długi czas w wodzie, która wyłoniła się spod ziemi. Po tym "kąpieli" zauważyli zanik bólu stawów.

Wody lokalne charakteryzują się obecnością w ich kompozycji najwyższej zawartości siarki. Takie właściwości nie mają wody z innego kurortu na Węgrzech, a także rosyjskich źródeł termicznych na terytoriach Krasnodar. Temperatura wody w Charkanie wynosi 62 ° С Jest szeroko stosowany w leczeniu przewlekłych chorób ginekologicznych, wszelkiego rodzaju chorób stawów i kręgosłupa, chorób skóry.

Ci, którzy pragną polepszyć swoje zdrowie za pomocą źródeł termalnych Charków, mogą wybrać następujące hotele, sanatoria i ośrodki wypoczynkowe: Drava Termal Resort, Termal Harkany, Crown Termal, Baranya Hotel i wiele innych.

Eger: jakie są źródła i hotele

Wielu wie już, jak można zaoferować Budapeszt, jak wysokiej jakości i różnorodne zabiegi, których źródła termalne są znane na całym świecie. Ale nie mniej popularne wśród europejskich turystów jest miasto Eger, położone 120 km od stolicy. Własności lecznicze tych wód były znane w XVII wieku.

Obecne centrum balneologiczne Eger znajduje się w budynku łaźni tureckiej, zbudowanej na początku 17 wieku. Miejscowa woda lecznicza ma temperaturę + 31 ° C i następującą kompozycję: wapń, wodorowęglan, magnez i wiele innych użytecznych substancji. Baseny wypełniane są bezpośrednio spod kamieni obejmujących dno. Obszar tego ośrodka jest również dostarczany z wodą z innych źródeł medycznych. Jest stosowany w leczeniu chorób narządów układu mięśniowo-szkieletowego oraz rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych. W pobliżu głównego kompleksu medycznego znajduje się kilka basenów, których wody mają inny cel.

Goście hotelu Eger mogą przebywać w jednym z następujących hoteli: "Meses Shiraz 4 *", "Panorama 4", "Aqua 3", "Aran 3" itd. W mieście jest wiele atrakcji turystycznych, Czas zabiegów. Do nich należą najpotężniejsza twierdza w kraju, barokowe świątynie, budynek Instytutu, Bazylika, Pałac Arcybiskupi, turecki minaret i wiele innych.

Hajduszoboszlo – hotele z wodami termalnymi

Biorąc pod uwagę źródła termalne na Węgrzech, nie można zapomnieć o Hajduszoboszlo, którego wody uzdrawiające znane były w 1925 roku. Zdarzyło się to podczas wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej, w wyniku czego sprężyna wybuchła na powierzchni. Stwierdzono następnie, że jego woda zawiera dużą ilość jodu, bromu i soli stołowej. W oparciu o lokalne źródła, kilka wanien zostało natychmiast wzniesione, ale ośrodek ten od 40 lat najbardziej aktywnie się rozwijał.

W mieście jest wiele pensjonatów i hoteli, które posiadają własne jednostki zabiegowe i obiekty do kąpieli. Są wśród nich Aurum, Appolo Termal, Silver, Aqua Sol, Beke, Hungarospa i Hyforrash. Każdy z nich ma najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny, którzy mogą przepisywać takie leczenie, po których osoba będzie naprawdę czuć się lepiej. Często nie wystarczy to dla osób, które poszły do, powiedzmy, źródeł termalnych w dzielnicy Mostov.

Terapeutyczny Hajdúsobosló wody przewidzianego jako kąpiel do leczenia chorób skóry i ginekologicznej, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, a do podawania doustnego w leczeniu chorób zapalnych przewodu pokarmowego. Wielu wczasowiczów wybrać ten ośrodek nawet dlatego, że kilka kilometrów od hotelu znajduje się słynny step Hortobágy, która jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na Węgrzech.

Rehabilitacja i noclegi w Debreczynie

Należy zwrócić uwagę, a miasto jak węgierski Debreczyn. Ludzie raz urlopowicze mają tutaj prawie nigdy wolą gorąca wiosna Little Farm. Debrecen, ponieważ dodatkowo, że może zaoferować wysokiej klasy wellness wakacje, jest również głównym ośrodkiem kultury węgierskiej, nauki, sztuki i religii.

Pierwszy debretsenovsky wiosna leczniczego została odkryta w 1929 roku. Woda jest trochę innym składzie chemicznym. Największą ilość zawartych w nim kwas metaborowy, wapń, magnez. Temperatura lokalnych źródeł wynosi 63 ° C Debretsenovskuyu wodę stosuje się do leczenia następujących chorób: dnę, zapalenie stawów, udar, nerwobóle, choroby i stawów ortopedyczne i rdzenia, układu oddechowego.

Dla gości usług Debreczyn oferowane są liczne hotele o różnych poziomach. Najlepszym z nich jest pięciogwiazdkowy hotel „Divinus”, położony w samym sercu miasta. Najbardziej popularny czterogwiazdkowy hotel własnością „Akvatikum Cieplnej”, „Gondola”, „Kivis” i „Lusium”. Dla tych, którzy szukają tańszych opcji zakwaterowania, nasze usługi oferujemy następujące 3 * hotel „Euro”, „Best Western Kalwin”, „Campus”, „Nagyerdo” i tak dalej.

Jak widać, bardzo różnorodna i bogata jest na Węgrzech. źródła termalne, wycieczka wycieczki docelowych, wygodne hotele i pomocny personel jest w stanie przekształcić urlop wellness każdego, nawet najbardziej wymagającego osobę, prawdziwą przyjemność. Należy pamiętać, że węgierskie źródła termalne warto odwiedzić, nawet jeśli nie cierpią na choroby, bo są naprawdę wyjątkowe.