229 Shares 9109 views

Ogród Tavrichesky w Petersburgu: godziny pracy, adres, zdjęcia i opinie turystów

Petersburg i jego przedmieścia są uszlachetnione kompleksami ogrodowymi i parkowymi. Ich historia z reguły przechodzi na głębokość wieków. Wiele zabytków Petersburga w zimie jest dostępnych do zwiedzania. W samym sercu metropolii znalazł schronienie w ogrodzie Tavrichesky – wspaniałe miejsce z malowniczymi krajobrazami, gościnnych gości przez cały rok.


Historia pięknego ogrodu

W posiadłości Potemkina uczestnik zwycięskich bitew XVIII w., W pobliżu domu Konnogvardeisky wzniesionego w latach 1783-1789, złamał wspaniały ogród. Został zbudowany na finansach przyznanych przez liczyć. Następnie kompleks na poziomie państwa jest uznany za pomnik ku czci zwycięstw Rosji w wojnach, które miały miejsce pod koniec XVIII wieku.

Skarb jest wykupiony przez wspaniały zespół. A potem Catherine II przypisuje GA Potemkinowi tytuł najbardziej genialnego księcia Tavrichesky'ego i daje mu dar imperialny – ogród, który stał się częścią jego majątku. Tak cudownie kompleks powrócił do właściciela.

Później, kiedy właściciel nieruchomości zmarł, dom został przemianowany na Pałac Tauride, a ogród został nazwany pod tym samym imieniem. Dzięki cesarzowej, która po raz drugi kupiła nieruchomość, pamiątkowała pamiątkę, której ofiarowała ziemię, została upamiętniona, co oznaczało zwycięstwa w bitwach.

Organizacja kompleksu ogrodowego

Piękny kompleks – Ogród Taurydów – wyposażony był w umiejętne ręce angielskiego mistrza V. Goulda. Uzdolniony ogrodnik zmienił monotonny smutny krajobraz, przeważający w posiadłości, w malowniczym miejscu z stawami, stawami, kamiennymi kanałami i pięknymi wzgórzami zarośniętych krótką trawą, krętych ścieżek, alei, ławek i wspaniałych panoramicznych krajobrazów.

Zespół był otoczony drzewami, palisadą logistyczną i fosą z drewnianymi mostami rzuconymi przez nią. W zbiornikach wodnych, w lustrze, w którym pływały łabędzie, zaczęli sterylnie. Pawie szły w trawniki. Po pierwsze, wzdłuż obrzeża osadzono drzewa, które tworzą naturalny płot z innych obszarów miejskich. I później Tauride Garden w Petersburgu otoczony był płotem, w którym zbudowano most kamienny.

Szklarnie i szklarnie, zbudowane według projektów F. Volkowa, posadziły brzoskwinie, morele, melony, arbuzy, a nawet ananasy. Właściciele dworu zepsuł się i goście z owocami dojrzewającymi w ogrodzie.

Cieplarnia Ogrodu Tauryńskiego i Zespołu Parkowego

Szklarnia, zbudowana w dawnym dworku, słusznie uważa się za najstarszy i najbardziej popularny ogród zimowy w Petersburgu. W wielkim zamiarze architekta i Catherine II było stworzenie prawdziwego palmowego gaju, pokrytego szklaną kopułą. To prawda, idea nie została zrealizowana, ale kwiaty były tu zawsze hodowane w obfitości. W tym miejscu zostały przetransportowane wszystkie rośliny z szklarni położonej w Pushkino. W 1936 r. Szklarnia Tauride została przekształcona w halę wystawienniczą. Teraz jego głównymi gośćmi są ogrodnicy i pary małżeńskie.

Miłośnicy kwiatu tutaj sprawdzają wspaniałe kolekcje, niektóre z ich próbek i kupują sobie ulubione kopie na swoje posiadłości. Rośliny egzotyczne w dni sprzedaży są podawane w podobnych cenach. Często panna młoda i pan młody wchodzą do szklarni. Stwarzają niezapomniane romantyczne sesje zdjęciowe. Dla nich zorganizuj wspaniałe uroczystości weselne. Przy palmowych bujnościach urządzone są świąteczne bankiety.

Most Kulibina

Wspaniały ogród Tavrichesky w Petersburgu uderza w Wielki Staw, w którym organizowana jest wysepka, połączona z linią brzegową przez dwa mosty. Podnosząc je, mistrzowie przykleili się do projektu drewnianego mostka, który został zaprojektowany, ale nie zbudowany w Neva.

Zjeżdżalnie gatunków

Bulk Upland – głównym wzgórzu widokowym – zbudowanym z północnej strony Wielkiej Wyspy. Z jego okien roztacza się widok na Pałac Tauride z fasadą z widokiem na staw. Oprócz tego wzgórza, w ogrodzie i kompleksie parkowym, posadzono kilka bardziej specyficznych gatunków. Z nich widać trawniki z ważnymi spacerowymi pawionami, jedną lub inną częścią pałacu księcia i innych struktur architektonicznych.

Mała Admiralicja

Ogród Taurydów w Petersburgu miał małą Admiralicję. Znajduje się w altanie, przeznaczony do przechowywania łodzi rekreacyjnych. W 1815 roku przetestowali statek "Elizabeth", uważany za pierwszy "parowiec" Rosji. W rzeczywistości była to zwykła łódź wyposażona w silnik parowy.

Otwarcie ogólnego dostępu do zespołu ogrodowego

Do 1861 roku kompleks nie należał do obiektów całego miasta. Pozwoliło to tylko na ważną przechadzkę. Jest legenda o księciu, który nadał ogrodowy zespół pieczęci, który przez pewien czas stał się mieszkańcem Wielkiego Stawu.

W najwyższym porządku kompleks uzyskuje status uniwersalnego widoku Petersburga. Zimą stawy stają się lodowiskami. W Admiralicji dla kupców przygotowana jest luksusowa restauracja. To miejsce jest popularne wśród różnych organizacji publicznych.

Tu działa Towarzystwo Dobroczynne Kobiet, Szkoła Kawalerii, zwolennicy klas sportowych i grup interesów zbierają się. Dostęp do zwiedzających jest ograniczony tylko do szklarni, szklarni i plantacji owoców.

Złożona w erze socjalizmu

W okresie radzieckim ogród Tauride w Petersburgu jest aktywnie używany przez obywateli i gości miasta w Neva. Odegrał rolę parku, obozów dla dzieci, lodowiska zimowego, sceny, kina, psiego chodu.

Przywrócenie zespołu ogrodu przeprowadzono na 300-lecie Sankt Petersburga. Sadził drzewa, zamontował popiersie Czajkowskiego i pomnik Jeszenina, wyposażył go w nowe trawniki i ścieżki. W stawach zaczęły się łabędzie.

Jak dotrzeć do ogrodu Tauride

Na ulicy Shpalernoy, 47 to ogród Tavrichesky w Petersburgu. Jak się do niego dostać? Idąc w metro dotrzesz do stacji Chernyshevskaya. Po wyjściu z metra bez różnicy, gdzie się obrócić: w prawo lub w lewo.

Skręcając w prawo, idź 50 m do pierwszego skrzyżowania i skręć w prawo, idź na ulicę Furstadskaya i podążaj za jej końcem (w kierunku coraz większej liczby budynków). Przedmieścia spoczywa na ulicy Potemkin, a zaraz po tym, jak rozpoczyna się kompleks ogrodowo-parkowy. Skręcając w lewo, idź tak samo 50 m, skręć w lewo, zejdź na ul. Kirochnaya i rusz się w kierunku południowo-zachodnim ogrodu.

Korzystna jest trasa wzdłuż cichej ulicy Furstad z kwadratem w środku. Jest zbudowany z pięknych domów wzniesionych w XIX wieku. Hałaśliwa ulica Kirochnaya rozciąga się wzdłuż ruchliwej drogi miejskiej.

Czas zwiedzania

Ogród Tavrichesky w Petersburgu ma niesamowitą energię, która ma aktywny wypoczynek. Godziny otwarcia parku: od 7:00 do 22:00. Ten zespół pozostawał jedynym miejscem, gdzie w Petersburgu słychać było nocne sceny.