828 Shares 9878 views

Moskwa – Chita. Pociąg "Moskwa – Chita", samolot

Kierunek "Moskwa – Chita" jest w Rosji dużym zainteresowaniem. Stolica administracyjna regionu Trans-Baikal znana jest z zabytków, które pozostawały od czasów Decembrists, znanych ze swojego losu. Teraz aktywnie angażują się w rozwój energii, a także w tworzenie produktów spożywczych.


Moskwa

O stolicy Rosji, można wiele powiedzieć i długo, przyciąga nie tylko mieszkańców Dalekiego Wschodu, używając trasy "Moskwa-Chita", ale także wszystkich innych Rosjan. To miasto jest uważane za doskonałe miejsce na samorealizację, zarobki, a także zaspokajanie własnych ambicji.

Mieszkańcy Chita, przybywający do Moskwy, początkowo zgubili się, ponieważ są przyzwyczajeni do ścisłej, prostokątnej siatki ulic, która istnieje w ich rodzinnym mieście. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu mogą łatwo przenosić się do Moskwy, ponieważ wszystkie są w jakiś sposób powiązane z obszarami produkcyjnymi i są popytem na rynku pracy.

Chita

Dlaczego mieszkańcy stolicy używają trasy Moskwa-Chita? Wielu przelatuje przez stolicę terytorium Trans-Baikal do innych regionów Rosji i krajów wschodnich położonych w sąsiedztwie, w Chita znajduje się międzynarodowe lotnisko, dogodne do transplantacji. Osada, która później stała się tym miastem, Plotishche, została założona w latach 1653-1655.

Obecnie w Chita praktycznie nie ma śladów, ale później można tu znaleźć zabytki architektury i sztuki. W 1827 roku pojawili się tu decembriści, którzy spędzili tu wiele czasu i zostawili wiele przypomnień o sobie. W roku 1897 kolejka transsyberyjska minęła rok później, od tego czasu jego aktywny rozwój nie zatrzymał się na chwilę.

Czy to jest daleko?

Jeśli wybierasz się trasą "Moskwa – Chita", odległość i czas podróży mogą być zupełnie inne. Wszystko zależy od wybranego transportu. Na przykład podczas podróży samochodem trzeba pokonać prawie 6,3 tys. Km toru. Jednocześnie, im dalej oddalasz się od stolicy, tym większe prawdopodobieństwo, że autostrady, na których będziesz pójść, nie będą mieć wysokiej jakości.

Podczas podróży pociągiem odległość między dwoma miastami będzie nieco mniejsza i wynosi 6,208 km. Większość linii kolejowych w Trans-Siberian jest zelektryfikowana, co oznacza, że nie ma problemów z ogrzewaniem i ładowaniem urządzeń przenośnych na drodze. Podczas podróży samolotem, kilometry będą znacznie mniejsze i wynoszą około 4700 kilometrów, co wyjaśniono dzięki zastosowaniu korytarzy bezpośrednich.

Pójdziemy pociągiem

Ci, którzy lubią podróżować przez długi czas, patrzą z okna na rosyjską naturę, pociąg zrobi. "Moskwa-Chita" nie jest bardzo wymagającym kierunkiem, tylko przez nią przebiega pięć pociągów. Czas na podróż do nich może wahać się, wszystko zależy od klasy pociągu. Na przykład, pociąg №002 z komunikatem "Moskwa-Władywostok" pozwoli pokonać tę odległość na 3 dni i 20 godzin, a na pociągu pasażerskim № 100 z podobną wiadomość trzeba przejść 4 dni i 11 godzin.

Najszybszym i najdroższym są szybkie pociągi N0.00 / 002 i N019 / 020, drugie – międzynarodowe. Koszt zastrzeżonego miejsca na tej trasie wynosi od 8,5 do 10 tysięcy rubli, coupe – od 13 do 20 tysięcy. Trasy №069 / 070, 043/044 i 099/100 w tym zakresie są tańsze, zarezerwowana siedziba wynosi 7, a przedział – 11,5 tys. Rubli.

Pociągi №069 / 070

Istnieje również bezpośredni pociąg 69 "Chita-Moskwa", których opinie są bardzo niejednoznaczne. Z jednej strony jest tańszy od innych, z drugiej strony trwa prawie przez cały dzień, co jest bardzo niewygodne dla tych, którzy cenią jego czas. Jeśli chodzi o poziom komfortu, tu praktycznie nie różni się od zwykłego szybkiego pociągu.

Pociąg powraca już pod innym numerem – №70 (w niektórych dokumentach – №070), podróż powrotna na trasie "Moskwa-Chita" trwa tyle samo czasu. Wszystkie pociągi biegnące wzdłuż trasy są wyposażone w samochody jadalne , nie ma luksusowych samochodów , więc jeśli chcesz jechać ze zwiększonym komfortem, nadal musisz myśleć o podróżowaniu innymi pociągami.

Latamy samolotem!

Kolejnym narzędziem, które można wykorzystać do podróży na trasie "Chita-Moskwa" jest samolot. Bezpośrednie loty między dwoma miastami obsługiwane są przez dwie linie – S7 – Syberię i Ural Airlines, cena biletu wynosi średnio od 16 do 48 tysięcy rubli, w zależności od wybranej klasy.

Możesz też latać z przelewami, ale w tym celu będziesz musiał korzystać z usług ośmiu różnych linii lotniczych. Ponadto będzie to nieco droższe niż użycie bezpośredniego lotu. Całkowity koszt podróży może wynosić od 17 do 80 tysięcy rubli, jedyną tańszą opcją jest oferowana przez firmę "Ural Airlines": bilet klasy ekonomicznej można nabyć za 14-15 tysięcy rubli.

Możesz jechać samochodem

Pomimo tego, że droga "Moskwa – Chita" jest bardzo długa, niektórzy kierowcy wciąż decydują się na nią podróżować. Według ostrych kierowców, jeśli prawie nie zatrzymujesz się, możesz pokonać tę trasę w ciągu zaledwie 85-87 godzin. Z cichą przejażdżką z przystankami i noclegami można dostać na 115-120 godzin. Doświadczeni kierowcy zalecają zatrzymywanie się tylko w hotelach lub kempingach, zorganizowanych najczęściej w pobliżu stanowisk policji drogowej.

Oczywiście taka długotrwała podróż nie pasuje do wszystkich, więc jeśli jeszcze sobie na nie zadecydujesz, musisz przygotować samochód z wyprzedzeniem na podróż, a także dodatkowe zestawy narzędzi. To również nie zaszkodzi mieć dodatkowe oszczędności z tobą, które mogą przydać się, jeśli coś się dzieje w drodze.

Co wybrać?

Głównym zasobem, który chce zaoszczędzić pasażerom trasy "Moskwa – Chita", jest czas, dlatego najczęściej są gotowi latać samolotem. Ale nie wyrzucaj innych opcji, ponieważ mogą być bardziej ekonomiczne niż lot. Jednak pieniądze są kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pojazdu.

Istnieją alternatywne opcje podróży. W szczególności ogromna popularność nabiera obecnie usługa umożliwiająca kilku podróżnym zebrać się i podróżować jednym samochodem. Oczywiście są też zagrożenia, ponieważ metoda takiej podróży w Rosji jeszcze nie przyciągnęła zbytnio, wielu boi się tego używać. Jednak tylko Ty podjąć decyzję.

Wnioski

Oprócz Chity, na Dalekim Wschodzie znajduje się wiele innych równie ciekawych miast: Khabarovsk, Władywostok, Komsomolsk-na-Amur itp. Każdy z nich ma swoją bogatą historię, a wszystkie one w jakiś sposób odegrały ogromną rolę w życiu Rosji. W pewnym momencie niektórzy z nich byli nieobecni, gdyż znajdowały się tam strategicznie ważne fabryki i jednostki wojskowe, a sytuacja się zmieniła, a region Dalekowschodnie aktywnie rozwija się, co roku przyciąga ekspertów z różnych regionów i krajów.

Jeśli natomiast odwiedź się do europejskiej części Rosji, a następnie, poza samą Moskwą, musisz odwiedzić pobliskie miasta należące do "Złotego Pierścienia". W stolicy iw Chita można znaleźć wiele organizacji, które prowadzą wycieczki dla turystów po rozsądnych cenach. Cieszyć się, komfortowo i bezpiecznie podróżować!