495 Shares 3292 views

Język ciała: te techniki mogą nie być łatwe do opanowania, ale wysiłki będą spłacane

Jak powiedziała morska czarownica Ursula (ta sama z Małej Syrenki): "Nie lekceważcie znaczenia języka ciała". I miała rację.

Niektóre sztuczki, na przykład pamiętny uśmiech, opanowane i stosowane każdego dnia łatwo. Inni mogą powodować trudności w opanowaniu i wymaganiu umiejętności. Mogą jednak mieć olbrzymie, czasami nawet decydujące znaczenie.

Oto osiem technik języka ciała, które nie są łatwe do opanowania, ale twoje wysiłki spłacą.

"Mirroring" rozmówcy

"Lustro" tego, z którym rozmawiasz – oznacza powtórzenie tego, co robi. Ruch, pozycja ciała. Jest to dość trudne, przede wszystkim dlatego, że jeśli przesadzisz to "lustrzanym odbiciem", rozmówca może myśleć, że drwią mu lub żartują.

Z drugiej strony prawidłowo wykonana sztuczka pomaga Ci łatwo zlokalizować siebie.

Pewny chód

Pomimo faktu, że wszyscy myślą, że idzie pewnie, nie zawsze tak jest. Niektórzy mają powolny chód i slouch, inne wyglądają niezręcznie i są zamknięte.

I to jest dość trudne do naśladowania: to jest jak głos, który słyszysz naprawdę tylko na płycie i za każdym razem zastanawiasz się, czy to ty. Ale jeśli próbujesz rozwiązać ten problem, inni oceniają cię jako pewnego i celowego.

Kontakt z oczami: wszystko w Twoich oczach

Są ludzie, którzy są trudno utrzymywać kontakt wzrokowy, a jeszcze bardziej, aby zacząć patrzeć prosto w oczy. Dla nich jest to nienaturalne i niezgrabne. Ale w rzeczywistości jest bardzo pomocny w komunikacji i ma więcej niż "biegnące" spojrzenie lub wiecznie spuszczone oczy.

Leil Lownes w książce "Jak rozmawiać z kimkolwiek o wszystkim" radzi, aby wyobrażać sobie, że oczy są przyklejone do rozmówcy czymś lepkim. Z biegiem czasu przyzwyczaisz się do tego i przestaniesz zauważyć i kontrolować, a twoje umiejętności komunikacyjne poprawią się.

Otwarte pozycje

Nie wiedząc, gdzie umieścić swoje ręce, ludzie wsuwają je do swoich kieszeni lub skrzyżują się na piersi, a więc ogrodzenia się od rozmówcy. Ale to podświadomie sprawia, że myślisz, że coś ukrywasz. Otwarte ułożenia mają więcej do ich upodobania i tworzą ufającą atmosferę.

Calm, po prostu spokój

Fussy ruchy są zwykle osobliwe dla ludzi nieuczciwych lub tych, którzy się boją. Żaden z nich absolutnie nie lubi rozmówców.

Jednak w próbach uspokojenia i utrzymania łatwo jest przesadzić i nie poruszać się w ogóle. Ale takie pozycje nie wyglądają na zrelaksowany i nic lepszego niż "szarpanie".

Znalezienie równowagi jest najlepszym wyjściem w tej sytuacji.

Postawa

Rodzice mieli rację, skłaniając cię do pochylonego plecy. Relaks jest zrelaksowany, ale "rozpadający się" na krześle, na przykład w wywiadzie, jest oznaką braku szacunku. Jednocześnie nawet postawa jest uważana za znak inteligencji, zaufania i zaufania. Działa to również nie tylko w formalnych spotkaniach.

Siedzenie dokładnie z nieprzyjaznymi rzeczami nie jest łatwe, ale warto to zrobić.

Uścisk dłoni

"Powolnym uściskiem dłoni" jest najgorszym uściskiem dłoni, najbardziej odpychającym i nieprzyjemnym ze wszystkich istniejących. To sprawia, że ludzie widzą tylko słabość. Uścisk dłoni z ufnością, otwartymi oczami i szerokim uśmiechem. To działa.

Nawiasem mówiąc, w tym przypadku również musisz znać ten środek, ponieważ zbyt silny uścisk dłoni będzie uważany za agresję.

Spowolnienie

Kiedy dana osoba jest zdenerwowana, szybko zaczyna się poruszać i rozmawia szybko. Ale dokładne i powolne działania powodują dużo lepsze wrażenie. Osoba, która mówi w mierzonym tempie, wie, o czym mówi – te myśli są śledzone w naszych umysłach.

Jeśli uważasz, że zaczyna się "fragment", zatrzymaj się, weź głęboki oddech i kontynuuj tak spokojnie jak to możliwe. Więc będziesz wyglądać jak kompetentny specjalista, a nie wczorajszy zielony uczeń.