255 Shares 4834 views

Chusteczka monitor LCD

Dowolna technika wymaga leczenia, opieki i profilaktyki. A im więcej czasu i uwagi przywiązujemy do wykonywania niezbędnych procedur, im dłużej ta technologia zachwyci nas swoją doskonałą wydajność.

Monitor komputerowy LCD lub laptop nie jest wyjątkiem. Od czasu do czasu na nasze „okno na świat Internetu” trzeba zrobić „dzień kąpiel”. Pomimo dowodów użycia specjalnych narzędzi, wielu użytkowników, jeśli nie wiesz, co możesz przetrzeć monitor LCD, należy uruchomić z ryzykiem wyrządzenia szkody na jego własności. Wycierania monitora normalne gąbki do naczyń, improwizowanych środków lub środków chemicznych do mycia okien może spowodować nieodwracalne uszkodzenia monitora LCD.

sztuka ludowa jest pełen wspaniałych zalecenia lub spraw życia. Jedynymi ludźmi, nie trzeć monitory … czyszczenia szkła, detergentów do potraw, alkoholu lub wilgotną ściereczką. Chciałbym wierzyć, że to egzotyczne i pozostaje egzotyczne. I pytanie „niż do wycierania monitora LCD” będzie wyraźna i poprawna odpowiedź.

Zacznijmy punktów, że większość użytkowników nie zwrócić uwagę na:
1. Na monitorach zwykle występują otwory technologiczne / kratki wentylacyjnej. Są one kategorycznie nie blisko zalecane.
2. Wskazane jest, aby okresowo monitorować pralni chemicznej. Dom jest wszechobecny kurz – to przychodzi znikąd i zostanie zapisane, gdzie jest nawet teoretycznie nie może być. Aby poradzić sobie z tym, można użyć specjalnej puszki ze sprężonym powietrzem, specjalnego odkurzacza do sprzętu komputerowego lub zwykłego odkurzacza domowego, pracujący w trybie nawiewu powietrza.
3. Podczas pracy z komputerem, trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny: nie działają tłuste ręce, nie próbuj używać kiełbasę jako wskaźnik do monitora, aby zminimalizować, gdzie jest to możliwe, kontakt rąk z powierzchnią ekranu LCD.

Teraz uważają, że odnosi się bezpośrednio do monitora w czystości. Zacznijmy od momentu „AS” wytrzeć, a następnie przenieść się do czasów „przed” przetrzeć monitor LCD. Takie podejście daje nam pełny i jasny obraz.

Jak przetrzyj monitor LCD:
• Przed czyszczeniem proces należy odłączyć zasilanie monitora / laptopa;
• Aby oczyścić krawędzie ekranu, kratki wentylacyjne i technologiczne używać wacików;
• Nigdy nie należy rozpylać roztworów czyszczących bezpośrednio na ekranie. Najpierw trzeba zwilżyć szmatkę, a następnie wilgotne (w żadnym wypadku nie mokre!) Ręcznik lub szmatkę do czyszczenia powierzchni monitora;
• Wipe powinny być wyłącznie w kierunku od góry do dołu. Inne obszary nie są wykorzystywane.

Chusteczka monitor LCD:
• Używaj tylko czystych materiałów. Najmniejsze kurz, grudek lub ciał obcych na powierzchni tkanki może powodować zadrapania na ekranie;
• Materiały z których chcesz wyczyścić monitor powinien być bardzo miękkie. Gruboziarnisty tekstury materiału do obróbki (Terry, tkanina, tkanina jutowa, serwetek, ręczników i podobnych materiałów) może uszkodzić górną warstwę lub antyrefleksyjną monitora osadzania;
• Nie wolno używać ściereczki lub tkaniny z drzemki;
• Nie należy używać siły fizycznej, ciśnienia lub nacisku na czyszczoną powierzchnię. Twój nadmierny zapał mogą spowodować mechaniczne uszkodzenie monitora;
• UWAGA !!! Nie używać alkoholu, Mycie okien, środków ściernych lub rozpuszczalników chemicznych do czyszczenia powierzchni ekranu LCD. Może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia monitora i uszkodzić go na stałe.
• monitorować wykorzystanie opieki tylko narzędzia i materiały, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tych celów.

Kilka słów o tym, co do wycierania monitora LCD w sytuacjach, w których nie było żadnych specjalnych narzędzi pod ręką.
Wariant 1: Musisz zwykłą wodę i dwa ręczniki „mikrofibry”, które można kupić na przykład w sklepie, który sprzedaje optykę. Zwilżony wodą i dobrze wyciśnij pierwszą serwetkę. Cóż, przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką monitora, a następnie po wyschnięciu.
Opcja 2: Jeśli nie załadować opcję 1 (plamy pozostały tłuszcz, nie całkowite usunięcie zanieczyszczeń) – spróbuj dodać do procesu czyszczenia etap wodą z mydłem światło (można użyć zwykłego „dzieci” mydło). Kolejność twoich działań:
1. chusteczki mokro;
2. nawilżonej chusteczki zwilżonej roztworem mydła lekką;
3. suchą szmatką.

Podsumowanie: Zastosowanie specjalnych narzędzi do czyszczenia matrycy LCD i wiedzy co do wycierania monitora, co pozwala monitory żyć długo i szczęśliwe życie. Przestrzeganie podstawowych zasad i brak doświadczenia w opiece nad ekrany LCD pozwalają zapomnieć o problemach z „okna na świat wirtualnej rzeczywistości.”

Nowe w mediach – SSD-drive
196 shares 3510 views
Podwodne broń: plusy i minusy
145 shares 5820 views