766 Shares 5073 views

Nowe w mediach – SSD-drive

Modne jest spekulować na temat tego, co na dysku SSD i mają wielkie perspektywy leżą w technologii produkcji mediów. Prawie każdy temat Forum można znaleźć podziwiając opinie szczęśliwych posiadaczy tych urządzeń. Co jest potrzebne SSD napęd oparty na pamięci SSD?

szyjka

Jak wiadomo, wydajność każdego komputera zależy od prędkości, z jaką procesor wykonuje operacje matematyczne. Faktycznie, angielskie słowo „Compute klauzula” oznacza „obliczyć, policzyć”. Jednak jest oczywiste. Ale co to jest dysk SSD? W rzeczywistości, bezpośrednie połączenie. W istocie, każdy system operacyjny nie jest ograniczony do pojedynczego procesora, i jest złożona z różnych elementów, z których każdy jest wyposażony w wiele zadań. Tak więc, nie jest sytuacja, gdy jest on przetwarzany w danych jednostki obliczeniowej zatrzymuje od innych miejsc jest ograniczona wydajność komponentu kompozytowego. Mówiąc o zjawisko, często określane gardła, kiedy prędkość wypływu cieczy ze zbiornika jest ograniczona do średnicy stożkowego szyi.

Jeden z tych powolnych sekcji – w podsystemie dyskowym. Ponieważ klasyczny dysk twardy jest oparta na obracających się dysków magnetycznych, wydajność ograniczyć prawa mechaniki. Na przykład, modele latające, z dziesięciu tysięcy obrotów na minutę jest znacznie lepszy od podobnych rozwiązań, ale z 7200. W sumie jakimś dodatkowym 2800 rpm – a cena urządzenia znacznie wzrosła. Powodem tego jest konieczność bardziej precyzyjnego wyważenia, stosując ulepszone łożyska i tak dalej. Ale niedawno znaleziono rozwiązanie. Okazało się, że dysk SSD.

Nowe fantastyczne cechy

Przemysł komputerowy od dawna czuł potrzebę fundamentalnie nowego urządzenia informacji przechowywania, które mogłyby być nieobecny czynnikiem ograniczającym mechanikę. Wraz z pojawieniem się tranzystorów o zmiennej typu brama, możliwe stało się stworzenie chip pamięci flash. I na tej podstawie – urządzenia do przechowywania danych. Takie nośniki nie są częścią jego konstrukcji, bez części ruchomych, co oznacza, że ich wydajność zależy od charakterystyki samych tranzystorów (jak szybko elektroniczny przełącznik może zmienić swój stan) i funkcji sterownika, układu sterowania komórek pamięci.

Jednocześnie, technologia ta ma wiele cech, które nie pozwalają urządzenia SSD z rynku całkowicie zastąpić HDD «oldies”. Niektóre z nich będziemy wskazywać dalsze rozważenie możliwości napędu SSD.

niuanse

W porównaniu do tradycyjnych, stałe nośniki mają kilka zalet: działają cicho, szybkość transmisji danych przekracza obecne modele, ten parametr y HDD, efektywność energetyczną powyżej. Ta ostatnia sprawia, że laptop SSD-drive jest bardzo popularny, co pozwala zaoszczędzić energię baterii.

Ponieważ wszystkie te urządzenia charakteryzują ważnej liczbie cykli komórek pamięci, wybór jest zalecany do zwrócenia uwagi na obecne modele, które wykorzystują bardziej wyrafinowany system niż w poprzednich pokoleniach.

Aby zwiększyć wydajność i żywotność, konieczne jest, aby wybrać specyfikację rozwiązanie, które zawiera obsługę komend TRIM.

Tak, że interfejs nie jest włączony „wąskie gardło”, powinien zdecydować się na SATA-2 lub SATA-3. Tak samo jest z portu USB – im wyższa wersja, tym lepiej.