785 Shares 4153 views

Dlaczego router nie rozpowszechnia Internetu przez WiFi? Rozwiązywanie problemów

Trudno jest, aby współczesna osoba wyobrażała sobie życie bez dostępu do sieci World Wide Web. Czasy, kiedy rodzina miała tylko jeden komputer, na długo. Teraz ludzie korzystają z tabletów, smartfonów, laptopów wyposażonych w moduł WiFi. Router przewodowy bez obsługi sieci bezprzewodowej stał się nieistotny. Nie jest w stanie udostępnić Internetu wszystkich dostępnych gadżetów. Jak być? Oczywiście zastąp je urządzeniem pracującym w trybie WiFi.


Wcześniej routery były dość kosztowne. Ich konfiguracja wymagała szczególnej wiedzy. Teraz wszystko się zmieniło dramatycznie. Producenci routerów starali się, aby ich urządzenia nie tylko dostępne dla każdego nabywcy, ale również tak proste, jak to możliwe. Potwierdzają to kupujący, którzy zakupili takie urządzenia jak TP-Link, Linksys, ZyXel, Asus, D-Link i inne. W swoim asortymencie prezentowane są zarówno modele budżetowe, jak i drogie.

Mimo że konfiguracja routerów jest uproszczona w jak największym stopniu, czasami użytkownicy doświadczają zakłóceń. Na przykład nie ma sygnału WiFi. Istnieje wiele przyczyn takiej nieprawidłowej pracy. Więc spójrzmy, jak skonfigurować router TP-Link i inne marki, a także samodzielnie rozwiązać problemy z siecią bezprzewodową.

Sieć bezprzewodowa: Symptomy

Gdy tylko użytkownik poczuje awarię routera, zaczyna on szukać przyczyn w samym urządzeniu. Jednak w rzadkich przypadkach jest to niekorzystne. Z reguły problem leży w ustawieniach. Ważne jest, aby zwrócić uwagę, że należy je sprawdzić nie tylko na routerze, ale także na gadżecie, który nie może połączyć się z punktem dostępu. Większość użytkowników troszczy się o to, dlaczego router nie rozpowszechnia Internetu przez WiFi.

Jakie objawy mogą wskazywać na wadliwe działanie?

 • Nie ma sygnału.
 • Długi czas połączenia.
 • Niska szybkość Internetu, rozprowadzana przez router.
 • Częste awarie sieci i połączenia z siecią WiFi.

Jeśli takie znaki zostaną znalezione, należy sprawdzić, czy urządzenia są prawidłowo podłączone i skonfigurowane.

Szukaj winnych

Kiedy nie możesz dowiedzieć się, dlaczego router nie wysyła Internetu przez WiFi, ale łączy się z siecią, musisz dowiedzieć się, co i kto winić za to. W tym celu przeprowadzono szereg konkretnych działań:

 • Kabel dostawcy. Jego wydajność jest sprawdzana w następujący sposób: podłącz ją bezpośrednio do komputera i wykonaj wszystkie niezbędne ustawienia. Jeśli nie ma problemów z Internetem, powodem tego jest poszukiwanie w routerze.
 • Ustawienia sieci bezprzewodowej. Po sprawdzeniu kabla i połączenia można stwierdzić, że urządzenie działa poprawnie. Problem może dotyczyć konfiguracji sieci bezprzewodowej. Są takie urządzenia, które są wyposażone w funkcję włączania / wyłączania WiFi.
 • Sprawdzanie urządzeń. Są przypadki, gdy usterka leży bezpośrednio w urządzeniu, które łączy się z siecią. Aby zweryfikować jego funkcjonalność, wystarczy nawiązać połączenie z innym gadżetem.

Dlaczego router nie rozpowszechnia Internetu przez WiFi? Przyczyny

Jeśli z aktywnym połączeniem użytkownik nie ma dostępu do sieci WAN, przyczyną tego są błędy podczas konfigurowania routera.

 • Błędne wprowadzenie / definicja adresu IP.
 • Kanał transmisji nie jest prawidłowo skonfigurowany.
 • Nieprawidłowa wartość DNS.

Pierwsze dwa błędy są dokonywane przez samych użytkowników podczas tworzenia sieci bezprzewodowej. Z tego powodu router TP-Link nie rozpowszechnia Internetu. Te same problemy dotyczą również routerów innych marek. Jeśli chodzi o ostatni błąd, wartość może mieć wpływ na kilka czynników, na przykład wirusa w urządzeniu.

Aby wyeliminować ten problem, nie musisz kontaktować się z wykwalifikowanymi programistami. Potrzebny jest tylko kabel, który umożliwia bezpośrednie połączenie z Internetem, komputerem PC lub laptopem i, oczywiście, routerem.

Jak skonfigurować router bezprzewodowy TP-Link?

Urządzenia tego producenta są w dużym zapotrzebowaniu wśród krajowych nabywców. Z tego powodu sprawiedliwe będzie zacząć od niego. Wprowadź ustawienia standardowe – wpisz adres w ciągu przeglądarki. Po autoryzacji musisz znaleźć element WAN na karcie Sieć. Poprosi o wybranie typu połączenia. Możesz się nauczyć od dostawcy. Komputer ma bieżące wartości bramy, maski podsieci, pod warunkiem że kabel internetowy jest bezpośrednio podłączony do urządzenia. W niektórych modelach dostępna jest automatyczna detekcja. Następnie można rozpocząć konfigurowanie sieci WiFi. Aby to zrobić, musisz znaleźć kartę Wireless. W nim użytkownik wybiera pozycję Wireless Settings (Ustawienia bezprzewodowe). Na otwartej stronie musisz podać nazwę sieci. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni region. W linii z kanałem transmisji zaleca się ustawienie Auto. Następnie kliknij przycisk Zapisz.

Teraz możesz rozpocząć ochronę sieci. Jak mogę zmienić hasło na routerze TP-Link WiFi? Wszystkie nalewki znajdują się w urządzeniu Wireless Security. Po jego wprowadzeniu użytkownik ma prawo wyboru typu szyfrowania. Większość programistów zaleca stosowanie WPA / WPA2. Po aktywacji można wprowadzić klucz niestandardowy. Po zapisaniu i ponownym uruchomieniu routera. W razie potrzeby klucz (hasło) dostępu do sieci zmienia się w ten sam sposób.

Rutery Asus: konfigurowanie sieci bezprzewodowej

Oprócz dwóch wyżej opisanych modeli, routery Asus są popularne w Rosji. Są one łatwo i szybko konfigurowane przy użyciu specjalnego programu. Idealny dla początkujących użytkowników. W nowoczesnych modelach oprogramowanie układowe ma intuicyjny interfejs. Wszystkie karty są w języku rosyjskim.

Jak zmienić hasło na routerze Asus WiFi, jeśli go nie pamiętasz? Bardzo łatwe. Wystarczy podłączyć urządzenie bezpośrednio do komputera za pomocą kabla. Następnie zresetuj pełne. Router zostanie ponownie uruchomiony, a użytkownik będzie mógł wprowadzić wszystkie dane.

Konfigurowanie sieci na routerze D-Link

Dlaczego router nie rozpowszechnia Internetu przez WiFi? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz przejść do karty "Sieć". W sieci WAN sprawdź poprawność wybranego typu połączenia. Warto zauważyć, że niektórzy dostawcy współpracują z adresami MAC.

Większość urządzeń z nowym oprogramowaniem sprzętowym ma funkcję automatycznej konfiguracji sieci bezprzewodowej. W tym celu przejdź do pozycji "Szybka instalacja" i uaktywnij "Kreator konfiguracji sieci bezprzewodowej". Na koniec zapisz wyniki. Może też być karta WiFi. Wystarczy wybrać "Enable" w nim.

Konfigurowanie sieci WiFi na routerach ZyXel

W asortymencie tej marki łatwo jest wybrać doskonały router WiFi dla mieszkania. Według wielu użytkowników, urządzenia te charakteryzują się niezawodnością i wysoką jakością sygnału. Czasami jednak mogą wystąpić problemy z siecią bezprzewodową. Powody i rozwiązania zostały już opisane powyżej. Aby użytkownik mógł dokładnie wiedzieć, gdzie naprawić błąd w ustawieniach, powinieneś wykonać krok po kroku instrukcję podaną poniżej.

 1. Wprowadź ustawienia – 192.168.1.1.
 2. W otwartym interfejsie wybierz kartę "Internet" i sprawdź typ połączenia.
 3. Przejdź do "Sieci WiFi". Sprawdzić parametry standardowej sieci, kanałów.

Ważne jest zwrócenie uwagi na wybraną moc sygnału.