249 Shares 4264 views

Joshua Reynolds biografia i twórczość

Joshua Reynolds (1723-1792) dla większości z XVIII wieku, rozwija i wdraża zasady tworzenia idealnego portretu. Przez 45 lat stał się tak uznane mistrza i teoretyk sztuki, który został wybrany prezesem Akademii Królewskiej. Joshua Reynolds stale uczenia się, zdobywania wiedzy w obszarach daleko od malarstwa. Po ukończeniu studiów w Oxfordzie '51 pisał swój własny portret w płaszcz doktora nauk prawnych.

Joshua Reynolds biografia

Jozue był trzecim dzieckiem Wielebny Samuel Reynolds Plympton, który pracował na uczelni. Starsza siostra ojca, zauważając zdolności chłopca i chęć do rysowania, zapłacił swój trening w studio portrecista T. Goodson w Londynie, a następnie we Włoszech. Viscount Keppel, którą poznał, zaproponował, aby przejść z nim na wycieczkę do Morza Śródziemnego. Po drodze statek odwiedził Lizbońskiej, Cadiz, Algieria. Tak Joshua Reynolds był w Rzymie. Na młodego artysty miała decydujący wpływ Michelangelo, Rafael, Tycjan, Veronese, Correggio i Van Deyk.

pierwszy portret

Po powrocie do Anglii w 1752 roku przez Florencji, Bolonii i Paryżu, Joshua Reynolds osiada w Londynie. Jego siostra Frances staje się jego gospodyni, a artystka już się rozpoczęła, który natychmiast przynieść mu wielką sławę. Pisał „portret admirała Keppel”, w pozie Apollona Belvederskogo (1753). Admirał młody przystojny i dobrze zbudowany, a jego portret jest pełen romantyzmu.

To otacza lewą stronę gęstym cieniu, a po prawej stronie pod zachmurzonym niebie jasny kołyszącej się na falach statków morskich. Sierpnia Keppel – doskonałość: regularne cechy, piękne brwi ekspansja wielkie oczy, prosty nos, usta, które dotknął lekko uśmiechnąć. Elegancki prawa ręka wyrzucił, a druga trzyma rękojeść miecza. Postać nie jest statyczne i pełne dynamiki. Sierpnia Keppel jest przedstawiony na tle skał i fal morskich, z grzbietami spienione fale. Uderzająco piękne srebrzysto-różowe odcienie nieba, którego odbicia spadnie na kamizelkę i płaszcz admirała. Portret takim wrażeniem, że natychmiast zaczął otrzymywać zlecenia.

uroczy kurtyzana

Wolny i pełen problemów, które obchodzone jest mistrzowie pracy w latach sześćdziesiątych, portret Nelly O'Brien. Jest to jeden z ulubionych modeli Reynolds.

W tym czasie, Nelly była kochanką wicehrabiego Bolingbroke, która urodziła syna w 1764 roku. Siedząca postać młodej kobiety pokazuje w zbliżeniu. Za nim jest grube krzaki, przez które przenikają promienie słoneczne. Światło pada na postać podkreśla model i kręcone biały pies, który ona trzyma w ramionach, z twarzą ukrytą w cieniu kapelusza. To wszystko – spokojny, miły, przyjazny – przede wszystkim przyciąga uwagę.

klub

Dużo pracy i spędzania czasu w swoim studiu, Reynolds był nadal towarzyskim. Spotkać się z przyjaciółmi, klientami, inteligencji, wojskowych i polityków, w 1764 roku założył klub. Początkowo były one całkiem sporo, ale nie był członkiem, a Sheridan, to elitarne towarzystwo wzrosła do 35 osób. I tego dnia w budynku jest dostępny dla obsługi posiedzeń płytki nazębnej.

The Royal Academy

Fellow of Royal Society of Arts, malarz podjął organizację Towarzystwa Artystów Wielkiej Brytanii, aw 1768 roku został prezesem Akademii Królewskiej. W nim, wykładał. Nie wziął też William Blake, który ostro skrytykował przewodniczący. Byli bardzo różnych ludzi – Uilyam Bleyk i Joshua Reynolds. Prace tych autorów nawet wszystkie koncepcje odbiega w przeciwnych stronach, nie wspominając o wizję i odwzorowanie świata. To właśnie w tych latach, Reynolds staje się po śmierci Allana Remzi główny artysta króla Jerzego III.

rozkwitu kreatywności

W tym czasie malarz portrecista-alegorie prawie opuszczony, a także w tworzeniu obrazów wkłada duszę. Pisał portret aktorki Sarah Siddons jako muza tragedii.

Rozwiązany w złote brązy, portret wyświetlaczach, jako aktorka, wylegiwanie się na krześle, czerpie inspirację z przewidywaniami obu sybille, stojąc za wzór po obu stronach fotela.

Pisze niestandardową portret kapitana George'a Kussmaykera. Ta praca jest uderzające w jej pracach urody i niezwykle widowiskowej.

Oparty o drzewo, w jeździe garnitur jest młody kapitan. Kolor konia, bogaty, brąz, wykazuje dobrą wytrzymałość zwierzęcia. Pose konia – on prawie dławiki drzewa – jest niesamowite. Nic dziwnego, że pozowała dla artysty 21 razy! Portret niezwykle spektakularny i romantyczne. Kapitan zapłacił mu dużo pieniędzy w tych dniach – 205 funtów i 10 gwinei za ramie.

Portret "Lady Elizabeth Delme z dziećmi" (1779)

Wspaniały młoda dama przytulanie dwoje dzieci. Blisko puszysty pies siedzi na nogi. Kompozycyjnie, są to klasyczny trójkąt, bardzo wyważony kształt. Malarz w tej techniki był prowadzony przez „Madonnę z Szczygieł” Rafaela. Tło wykonane w odcieniach brązu, przypominający Tycjana, a nawet Rembrandt.

Lady Delme elegancki i piękny brytyjski czystego piękna. Jej twarz jest w kształcie owalnym, a oczy ciężkich powiekach z piękne. Fryzura pani wzniesione i lekko na proszek. Jej biała sukienka pokrywa satyna czerwony kolor peleryna róży. Pozew o tym samym kolorze ubrać swoje dziecko, a dziewczynka, a także na białą suknię matki. Wszystkie kolory na obrazie jest surowo zrównoważone. Praca ta może być wywołana wielki portret grupy. Metoda ta jest również stosowana Joshua Reynolds. Obrazy tego typu są nieco bardziej płaskich klientów bez wychodzenia jednak z prawdziwych obrazu.

Historyczne zdjęcia mistrza słabszy niż jego portrety. Ale to było na rozkaz Katarzyny Wielkiej i książę Potiomkin napisał Joshua Reynolds. Obrazy zatytułowane „Infant Hercules Strangling węże” (Rosja świętuje zwycięstwo), „Tolerancja Scipio” (hojność) i „pas Amor, izolacja Wenus” w Ermitażu.

jesień życia

Do 66 lat, artysta zaczął boleć. On nie widzi jednym okiem i wyjść. siostra ukochany (Reynolds i żył w celibacie) trwa nadal opłat celnych gospodynię. Leczenie oko z rozlewu krwi poszło źle. Ogólny stan artysty ma tylko pogorszył, w wyniku czego zmarł w 69. roku życia.

W 1903 roku był pomnik na dziedzińcu Akademii Królewskiej.