738 Shares 4442 views

Margaret Mitchell: biografia, cytaty, zdjęcia, kawałki

Margaret Mitchell – pewnie wielu wie, że nazwa. Co przychodzi na myśl, kiedy go usłyszeć? Wielu powie: „Dobrze znany pisarz z Ameryki, autor” Przeminęło z wiatrem „” I będą mieć rację. Czy wiesz ile powieści napisane przez Margaret Mitchell? Wyjątkowy los kobiety wiesz? Ale o niej tyle można powiedzieć …


Powieść „Przeminęło z wiatrem”, który otrzymał światową sławę, została opublikowana po raz pierwszy w 1936 roku. Zostało ono przetłumaczone na wiele języków, przeszedł ponad 100 wydań. I do dziś pozostaje najlepiej sprzedającą się powieść skalę planetarną. On radykalnie zmienił życie Margaret Mitchell. Zdjęcia i jej biografię można znaleźć w tym artykule.

Rodzina M. Mitchell

Małgorzata urodziła się na progu 20 wieku – 08 listopada 1900 Urodziła się w amerykańskim stanie Georgia, w Atlancie. Jej rodzice byli dość zamożni. Rodzina dziewczyny był drugim dzieckiem. Starszy brat Małgorzaty (urodzony w 1896) został mianowany Stephen (Stephen). Zauważ, że przodkowie Margaret (nie zaskakująco) nie byli rdzennych Amerykanów. Przodkowie ojca przeniósł się z Irlandii do USA, a ze strony matki – z Francji. Podczas wojny domowej, która trwała od 1861 do 1865 roku, zarówno dziadek przyszłego pisarza brał udział w walkach po stronie południowców.

Wpływ ojca

ojciec Peggy (imię dziecka, Margaret, a później – i bliskich przyjaciół) był znanym prawnikiem w mieście, specjalizujący się w nieruchomościach. Rodzina należała do wyższych sfer. Yudzhin Mitchell, szef niej marzył o zostaniu pisarzem w młodości, ale ten sen nie został zrealizowany z powodu nieznanych przyczyn. To był wspaniały gawędziarz, wykształcony człowiek, on przewodniczył historycznej społeczeństwa miasta. Co on powiedział do swoich dzieci? Oczywiście, o ostatniej wojnie, który powiedział im wiele historii.

Wpływ matki

Matka Margaret (jej nazwa była Maria Izabela) został utworzony, pojedynczy myślących kobietę, a nawet niezwykłe jak na swoje czasy. Była jednym z założycieli ruchu, którzy walczyli o prawa wyborcze kobiet i Katolickiego Stowarzyszenia. Maria Isabel próbował zaszczepić w córki dobrego smaku.

Zamiłowanie do literatury, zachowanie młodego Margaret

Mała Margaret był zafascynowany literaturą w szkole podstawowej. Zaczęła pisać dla małych spektakli teatralnych w szkole. Peggy lubiła kochać i przygodowych powieści. A w wieku 12 lat, ona spotkała się z kina. Studiowała dziewczynka przeciętne, szczególnie trudno dać jej matematyki. Wiadomym jest, że Margaret zachowywał się jak chłopiec. Kochała konno, wspinać się na drzewa i płoty. Jednak w tym samym czasie, tańczyła dobrze i wiedział doskonale towarzyski etykiety.

Po ukończeniu liceum, Margaret Mitchell kontynuowała studia w seminarium im. Waszyngton, a także w College Northampton, znajduje się w stanie Massachusetts.

matka pana młodego i śmierci

Matka Margaret zmarła w 1918 roku z epidemią grypy. Dziewczyna miała wrócić do Atlanty. Następnie, w 1918 roku, jej narzeczony, porucznik Henry Clifford, zmarł we Francji w bitwie rzeki Mozy.

Margaret – właściciel dworu

Margaret przejął obowiązki opieki i właściciela nieruchomości. Jest kilka lat pracował wyłącznie w jego sprawy. To jednak nie jest połączona z zarozumiały charakterze Margaret Mitchell. Biografia jej, że czas był pozbawiony harmonii ze światem wewnętrznym. Sytuacja ta ważyła na dziewczynę. Mitchell lat później opisać jego śmiałość i skłonność do odważnych czynów w imię Scarlett, jedynego głównego bohatera powieści. Mówi o niej, że była „mądra jak człowiek”, ale jako kobieta całkowicie pozbawiona tej jakości.

Związek z Johnem Marsh i nieoczekiwanego małżeństwa

Poznała w 1921 roku, z odpowiedzialnego i ostrożnego młodego człowieka imieniem Dzhon Marsh. Przyjaciele i rodzina Margaret byli przekonani, że para była małżeństwem. Held i Meet the Parents, został powołany na dzień ślubu. Jednak było coś niewytłumaczalnego, która pogrążyła wszystkich w zdumienie. W 1922 roku, 2 września, Margaret żonaty przegrany Reda Apshou, który był zaangażowany w nielegalne dostawy alkoholu. Nieznośny był żonaty życia pary. Margaret zawsze cierpiał bicie i wyzwiska. Położyła się ciężka depresja wsparcia i miłości, John Marsh. Ten człowiek zapomniał o swojej zazdrości. Był w stanie wyrzucić wszystkie urazy i pomóc Margaret przetrzymywany jako osoby w tym świecie.

Rozwód i ponowne małżeństwo

Mitchell w 1925 roku rozwiodła się z mężem i poślubiła Marsha. Nowożeńcy czują się szczęśliwi. Wreszcie znaleźli się nawzajem. To był John przekonał żonę do podjęcia długopis. Zaczęła pisać nie dla sukcesu, a nie dla publiczności, ale z chęci zrozumienia siebie, dla własnej wewnętrznej równowagi.

Fakt, że Margaret była gospodynią domową i dużo czytania, zabicia czasu. Jednakże, jako aktywny charakter to nie wystarczyło sam przeczytać. Była w depresji. Dlatego Dzhon Marsh wymyślił sposób, aby bogate i ciekawe życie jego żony. On dał jej 1926 maszyny do pisania, pogratulował dziewczyny z początku kariery pisania. Margaret spodobał się prezent i zaczęła spędzać godzin na tym urządzeniu ćwierkają, z którego pobiera wiersz z opowiadań niedawnej przeszłości, Stany Zjednoczone – wojna pomiędzy Północą a Południem, w której wzięli udział jej przodków.

Tworzenie powieść

John, wracając z pracy, uważnie przeczytać napisany przez jego żonę w ciągu dnia. Pracował jako redaktor w gazecie, żeby mógł powiedzieć, co się stało. Po tym, omówiono kilka nowych zwrotów akcji. Razem zrobili poprawki do tekstu, a także dostosowanie kawałek głowy. Brilliant doradca i dobry edytor okazało Dzhon Marsh. Znalazł literaturę potrzebną do powieści, dobrze zagłębiając się w szczegóły z epoki, opisanych w książce.

W grudniu 1932 roku książka została zakończona. Jednak jest ono sfinalizowane przed lipcem 1935 roku, jako redaktor „Macmillan” Kobieta przekonana opublikować swoją powieść. Zaczęło jej przygotowanie do publikacji, zaczął gromadzić poszczególne odcinki. Nazwa powieść została oparta na poemacie „Przeminęło z wiatrem” Ernesta Dausona, znany w chwili produktu.

Olbrzymi sukces „Przeminęło z wiatrem”

prace Margaret Mitchell był to ogromny sukces. Powieść, opublikowana przez wydawnictwo, stał się prawdziwym wydarzeniem w literaturze amerykańskiej. W 1936 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera, najbardziej prestiżowych w kraju. Margaret Mitchell, według krytyków zestawie, możliwe było odtworzenie amerykański sen w jego pracy. Powieść stała się symbolem amerykańskiego obywatela, jego zachowanie modelu. Współcześni porównaniu bohaterów książki z dawnych legend o bohaterach. W czasie wojny, mężczyźni są zwykle wychowywane w duchu demokratycznym indywidualizmu i przedsiębiorczości, a kobiety nosił fryzurę i strój Scarlett. Nawet szybko zareagował na popularność nowej powieści niewielki przemysł amerykański: w butiki i domy były rękawiczki, kapelusze i sukienki w stylu Scarlett. Producent Devid Selznik, bardzo dobrze znany w Ameryce, ponad cztery lata w tworzeniu scenariusza do filmu „Przeminęło z wiatrem”.

Adaptacja powieści

Adaptacja powieści zaczęła się w 1939 roku. Margaret kategorycznie odmówił zrobić ten film. Jednakże, to jest dosłownie wypełniony wniosek werbalną i listów, które zostały poproszone o pomoc w tworzeniu obrazu i dołączyć do przechwytywania wszystkich swoich krewnych, a nawet znajomych. Mitchell nawet nie chce iść na premierę filmu. Okazał się zbyt ciężki ciężarem dla kobiety chwały. Wiedziała, że jej praca stała się światową własność. Ale Margaret nie chciała się do życia w rodzinie iw życiu osobistym ingerować z obcymi.

Nieoczekiwana popularność

Nie jest to zaskakujące, ponieważ uznanie i sławę niespodziewanie upadł na Margaret Mitchell. Biografia stało się własnością całego kraju. Jego popularność w społeczeństwie była ogromna. Mitchell został zaproszony do instytucji edukacyjnych w Ameryce na wykłady. Ona została sfotografowana, że wywiad … Margaret Mitchell opowieść wiele lat nie było interesujące. Żyła odmierzoną, spokojne życie z mężem, a teraz nagle na oczach całego kraju. Marsh starał się chronić swoją żonę z brzydkie dziennikarzy. Dbał wszelkiej korespondencji z wydawcami oraz zarządzanie finansami.

Oddajemy hołd Janowi Marsh

Zapoznają się z historią tej niezwykłej powieści, można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że Dzhon Marsh jest doskonałym przykładem, jak prawdziwy mężczyzna, bez chwili wahania oddał homologacji ukochanego pierwszeństwo w rodzinie. Kosztem karierze, John stworzył prawie idealne warunki dla Małgorzaty, dla realizacji jej talentu. Ogromną rolę żony nie mógł pomóc, ale doceniam i Mitchell sama, który poświęcił swoją powieść D. RM

Jak zmarła Margaret Mitchell

Pisarz zmarł w Atlancie, jego rodzinnej miejscowości, 16 sierpnia 1949 zmarła od ran kilka dni wcześniej w wypadku samochodowym. Ale jak było to tragiczne wydarzenie? I powiedzieć o tym.

W 1949 roku, 11 września Mitchell i jej mąż poszedł do kina. Para powoli zszedł Peachtree Street, która jest tak lubi Margaret. Nagle z dużą prędkością zza rogu poleciał taksówkę i zapukał Mitchell. Mówi się, że kierowca był pijany. Nie odzyskawszy przytomności, 16 sierpnia , Margaret zmarła. Została pochowana na Cmentarzu Oakland w Atlancie. Dzhon Marsh po jej śmierci mieszkał przez trzy lata.

Znaczenie produktu

Nie ma nic droższy i bliższy człowiekowi niż opowieść, która mówi o sobie. Może dlatego produkt z „Przeminęło z wiatrem” nigdy nie straci na znaczeniu. Jest uważany za klasyka literatury światowej przez wiele lat.

Bardzo jasne i bogate życie mieszkał przez Margaret Mitchell. Krótka biografia wprowadza czytelników tylko z jego głównych wydarzeń. Jej historia – przykładem tego, co kobiety mogą zrobić w literaturze (jak w życiu) nie mniej niż mężczyźni. A nawet więcej, niż wielu z nich.

Margaret Mitchell: cytaty

Podsumowując, możemy podać kilka uwag M. Mitchell. Wszystkie z nich – z jej niezwykłej pracy:

  • „Nie będę myśleć o tym dzisiaj, Pomyślę o tym jutro”.
  • „Kiedy kobieta nie może płakać, to jest przerażające.”
  • „Trudności z ludźmi, albo hewing lub przerwa”.