601 Shares 4351 views

Ciśnienie nerek. Objawy kliniczne i przebieg choroby

Ciśnienie nerek, objawy, które są utworzone z szeregu czynników jest zasadniczo nadciśnienie wywołane choroby miąższu nerek lub naczyń nerkowych. 30-35% osób cierpiących na nadciśnienie mają jednocześnie choroby nerek, z powodu których nie jest mocny i wzrost ciśnienia, ponieważ ciśnienie i nerki są często powiązane.

nadciśnienie nephrogenic dzieli się na dwie kategorie: i miąższu nerkowego i mają wpływ zarówno na ciśnienie nerek. Objawy to może być bardzo niejasne i często są mylone z innymi chorobami. nadciśnienie nerkowo rozwija w wyniku jednostronnego lub dwustronnego zwężenia lub zamknięcia tętnicy nerkowej i jej gałęzi. Nadciśnienie naczyniowo-nerkowe mogą być zarówno nabyte i wrodzone charakter. nadciśnienie miąższowe w większości przypadków powodowane przez dwustronną przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek i inne choroby nerek, takie nerkowej (kamienie nerkowe), gruźlicy, procesów nowotworowych, torbiele, wodonerczu policystycznych i wielu innych chorób.

Średnio nadciśnienie naczyniowo-nerkowe występuje u 5-12% osób cierpiących na nadciśnienie. Istnieje kilka poważnych wad powoduje nadciśnienie nerkowo, które obejmują: tętniak, dysplazję i innych patologicznych anomalii tętnic nerkowych, przetoki tętniczo-żylnej. Wśród przyczyn specyficznych dla uzyskanych form nadciśnienia nerkowego są: zwężeniem tętnicy nerkowej wskutek miażdżycy, zmiany w tętnicach nerkowych z powodu stopniowego nerka ruchoma, zator lub zakrzepicy tętnic nerkowej lub ich oddziałów, panarteriit, kompresja nerki tętnic zewnątrz (guzy, cysty i tak dalej. d.).

Symptomy i objawy kliniczne nadciśnienia nerkowego

Nadciśnienie naczyniowo-nerkowe występuje we wszystkich grupach wiekowych, ale najczęściej występuje u osób poniżej 50 roku życia (93% wszystkich przypadków). Najczęstsze uszkodzenia tętnicy miażdżycowe stwardnienie nerek. Ten rodzaj choroby występuje głównie u mężczyzn w wieku od 35 do 40 lat. U kobiet, głównym czynnikiem etiologicznym w rozwoju tej choroby jest włóknistego zwężenie tętnicy nerkowej i powszechne wśród młodych dziewcząt.

Ciśnienie nerek, objawy, które charakteryzują się nagłego i szybkim (często złośliwych, w 18-30% przypadków) przepływu. Nadciśnienie towarzyszy bardzo wysokich poziomów ciśnienia rozkurczowego (110-125 mm Hg) lub więcej; Rzadko może spowodować kryzys. Nadciśnienie naczyniowo-nerkowe jest rozpoznawany częściej przez przypadek.

diagnostyka

Aby wykryć obecność nadciśnieniem nerkowym należy poddać trzy fazy badania. Pierwszym etapem jest określana przez aortografii potrzebie. Aby to zrobić, należy zebrać szczegółowy wywiad medyczny, General klinicznego zastosowania innych metod. Historia jest często naznaczone brakiem dziedzicznego charakteru choroby, występowanie nadciśnienia tętniczego po bólu w okolicy lędźwiowej. Ciśnienie nerek, której objawy są zamazane, to jest bardzo trudne do rozpoznania i wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza przy pierwszych oznakach.

Drugi etap polega na przeprowadzeniu aortografii i arteriografię nerek i, jeśli zauważy się jakiekolwiek zmiany w nerkach, krwi pobierana jest z żyły nerkowej. We krwi zbadano na aktywność reniny w osoczu w następnym etapie diagnostycznych.

Ostatni etap badania jest próbować ustalić związek z nadciśnieniem od stwierdzonych zmian w tętnicy nerkowej. Aby udowodnić ten punkt widzenia metod stosowanych izotopów renografii, eksretornoy urografii i aktywności badawczej reniny. W 8-10% pacjentów rozwija silne krążenie oboczne, który kompensuje funkcjonalnego upośledzenia chorej nerki.

leczenie

Nerek leczenie ciśnienie ludowych środki zaradcze, które mogłyby prowadzić wyłącznie do poważnych powikłań, należy skorygować za pomocą interwencji chirurgicznej, która ma na celu przywrócenie przepływu krwi z głównych tętnic nerkowych.