558 Shares 2921 views

Kto dostał kwoty na opiekę medyczną?

Zamiast wprowadzenia


W ciągu ostatnich dwóch dekad Zdrowia Republiki Kazachstanu przeszła wielkie zmiany. Tylko tutaj system otrzymywania kwoty, niestety, proces ten nie jest naruszona. Kwota – jest to okazja, aby otrzymać pomoc w ekskluzywnym centrum medycznego w kraju lub za granicą.

Najbardziej zadziwiające jest to, że żaden system przydziału kwot na bieżąco i nie istnieje. Jest to sygnalizowane przez urzędników z Ministerstwa Zdrowia. Unified Krajowego Systemu Zdrowia w kraju jest tak skonstruowane, że rzeczywista kwota dla ludności nie są dostępne. Każdy obywatel tego kraju ma prawo do opieki medycznej w każdej instytucji w kraju. I tylko jego wybór determinuje miejsce leczenia.

spróbuj zrozumieć

Pacjent wybiera szpital, gdzie jest to bardziej wygodne do obróbki. On otrzyma skierowanie od specjalisty prowadzącego, jak również złożyć wniosek. Te dwa dokumenty są wprowadzane do wspólnej bazy danych. Po zbliża się zakręt, zaprosił pacjenta do leczenia.

Według statystyk, większość pacjentów otrzyma zaproszenie po 3 dniach, niektóre z nich (30%) musiał czekać dziesięć dni. okresy oczekiwania są stopniowo redukowane, jak każda klinika jest zainteresowana jakości do wyleczenia jak wielu pacjentów, jak to możliwe. Im więcej pacjentów leczą, tym większe przychody są w szpitalu.

Ale sprawy nie są takie proste. Wydawałoby się, że żadne przeszkody nie tutaj. Ale lokalne, regionalne i okręgowe komisje lekarskie unieruchomiony aplikacji ruchu. Jako małe kliniki regionalnych i komunalnych poprawić swoją bazę techniczną, zwiększenia ich możliwości, nie ma potrzeby odwoływania się pacjentów do stolicy. Z drugiej strony czasami w szpitalach powiatowych nie mają łóżka lewo. W takich przypadkach, u pacjentów dotyczy także środka. Tak więc, w szpitalach w stolicy może być traktowana według własnego wyboru oraz w kierunku lokalnej komisji lekarskiej.

Co kontyngent?

Oni są tylko w przypadku bardzo skomplikowanych i kosztownych procedur. Na przykład, odnosi się do zapłodnienia in vitro. Jeden zabieg sesja kosztuje milion Tenge. Oczywiście, takie pieniądze można zapłacić jednostek. Z kraju rocznie przeznacza około 6 sto kwoty na IVF.

Oczywiście, dostaje niewielki ułamek tych, którzy potrzebują na leczenie za granicą. służby zdrowia nie przypisują to, co rząd przeznacza mniej pieniędzy dla kontyngentów, a fakt, że dzisiaj wiele rodzajów leczenia dostępne w Kazachstanie. Pojawiły się już z powodzeniem przeszczepiono wątrobę, szpik kostny i nerki, i nie tylko. Jest to kwestia dawców. Ponieważ religii nie zachęca do korzystania zmarłego i ofiar w celach medycznych.

Czy to wszystko jest naprawdę?

Jasne i piękne zdjęcia reprezentujące pracowników Ministerstwa Zdrowia, zniszczyć członków organizacji charytatywnych i społecznych. Okazuje się, że wszystko, co zostało opisane wcześniej w artykule – to jest tylko model, to nie zawsze jest stosowana w praktyce.

W rzeczywistości, wymyślić wszystko wspaniałe, ale to jak to jest zrobione? Często lekarze wysłać chore dzieci i ich rodziców do domu, twierdząc, że choroba jest nieuleczalna. Dzieje się tak w większości przypadków, z powodu braku kompetencji. Po tym wszystkim, medycyna stale się rozwija. Ale jeśli lekarz otrzymał dwadzieścia lat temu i od tego czasu nie poprawić swoje umiejętności, jest beznadziejnie za nowoczesnych realiów.

Dużym problemem w Kazachstanie z diagnozą. Czasami lekarze z jakichkolwiek przyczyn, nie dają kierunek badaniom w szpitalach metropolitalnych i regionalnych. W niektórych przypadkach, otrzymują instrukcje od swoich przełożonych do leczenia pacjentów na miejscu. przekierowywać pacjentów do centrum może mieć dla małych klinik smutnymi konsekwencjami – tną finansowania, pogarsza się ich ocena.

Czasami jednak, kierunek nie jest podana tylko dlatego w diagnostyce i leczeniu pacjenta nie tyle funduszy. Ale co zrobić z lokalnym lekarzem dla pieniędzy? Jego problem – to jest do wyleczenia pacjenta. Niestety, w praktyce trochę inaczej.

Wielu lekarzy są niechętne do kierować pacjentów do leczenia kwot, tak aby nie można zarzucić je trwoni. Jeśli takiego błędnego praktyce tylko rodzice poszukują i uderzył jego ścian głowy może dostać za kwotę swojego dziecka na leczenie za granicą. Ale mamusie i tatusiowie, które są w pełni świadomi swoich praw, bardzo niewiele. Zdecydowana większość lekarzy wierzą, a ich dzieci są pozostawione bez pomocy. I przynieść informacje do publicznej wiadomości nie jest opłacalna przez personel medyczny.

Sanitariusze nie zgadzają

Według pracowników Ministerstwa Zdrowia, każdy pacjent ostatecznie wybiera miejsce leczenia. Lekarz rzecz – jest po prostu zidentyfikować chorobę. Ale cały proces opiera się przede wszystkim w braku świadomości pacjentów. Nie ma informacji o możliwości leczenia za granicą praktycznie żaden. Brak instrukcji na ten temat: „Jak osiągnąć kwotę na leczenie” również nie istnieje. Oczywiście, nie jest możliwe, aby uzyskać te informacje w lokalnych szpitalach, a nawet na stronach internetowych. Nikt nie stara się przekazać pacjentom (wiele z nich ludzie starsi i chorzy są poważnie) o możliwości wyleczenia.

Problem w tym, że instrukcje dla lekarzy, na podstawie którego dotyczą pacjentów do leczenia, składa się nie całkiem sprawnie. Obejmują one wiele sztuczek i możliwości odmowy pacjenta w szpitalu.

Co się dzieje z tymi pieniędzmi?

Nawet najbardziej skuteczny mechanizm może słabnąć. Jeden z tych przypadków zostaną omówione później.

Dziewczynka w wieku dwóch i pół miesiącach wystąpiły krwawienia w mózgu. Lekarze stwierdzili żadnych naruszeń i skierować dziecko ma być zaszczepiona. Po 5 dni po szczepieniu, dziecko skoczył temperaturę, rodzice nazwie terapeuty do domu, który dał do kierunku chorób zakaźnych klinice. Dziewczyna była w śpiączce na oddziale intensywnej opieki w tygodniu. Dopiero po 7 dni w szpitalu, rodzice zostali poinformowani, że dziecko krwawi. Cały rok, kazachskie lekarze próbowali leczyć dziecko.

rodzice dziewczynki nie miała pojęcia o obecności kontyngentów oraz możliwość leczenia za granicą. Lokalni lekarze również skonfigurować swoich rodziców, że dziecko – a nie najemcy. Ktoś od znajomych powinni próbować leczyć dziecko w Urumczi. Rodzice zabrali dziecko na własny koszt.

Dopiero przypadek zwrócił uwagę dziennikarzy, rodzice zadzwonić z wydziału medycznego i poinformował, że są one podane kwoty. Tylko teraz nie powiedzieć – gdzie teraz zastosować i jakie są niezbędne dokumenty do podróży. Kwota miała być traktowane w Izraelu. W trakcie przygotowań do wyjazdu okazało się, że lekarze z kliniki, które odbywają się dziewczyny, nie mają wiedzy w leczeniu atrofii mózgu. Rodzice kontaktują się z urzędnikami z Ministerstwa Zdrowia i otrzymał odpowiedź: dostać ofertę – idź na terapię. Nie było żadnej jasnej odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy przeznacza, lekarz będzie traktować dziecko. Po przybyciu do leczenia dziecka, Izrael odbyła 10 dni w szpitalu i przeprowadzić diagnostykę. Wynikiem tego było: dziecko ma drgawki epileptyczne i zjawiska, więc powinien pisać i wysyłać w leczeniu rehabilitacyjnym w społeczeństwie. I w tej klinice w Izraelu takie leczenie nie jest przeprowadzane. To wynik spędził 50 tysięcy dolarów. Nie jest to jedyny przypadek – Internet jest pełen podobnych historiach ludzi Kazachstanu.

Co robić?

Pracownicy Ministerstwa Zdrowia powinien zastanowić się, jak przekazać informacje na temat kwot i możliwości leczenia dla każdego pacjenta. Ludzie muszą wiedzieć, że mogą one być traktowane nie tylko w szpitalach wiejskich, ale także w metropolii lub regionalnym. Jest to bardzo wygodne, można korzystać z Internetu do tego celu. Byłoby to możliwe, aby stworzyć witrynę, która daje wyczerpujące informacje na temat wszystkich opcji leczenia.

Jednak większość pracy z pacjentami musi wydać pracownikom służby zdrowia w tej dziedzinie. Jest to bardzo ważny kontakt między pacjentem a lekarzem, żeby zobaczyć się z lekarzem pacjent musi uzyskać jak najwięcej informacji o tym, gdzie i jak można je skutecznie leczyć w kraju lub za granicą.