241 Shares 5307 views

Jak zrobić link do „Słowa”? Idąc łatwość nawigacji

Dzisiaj mówić o popularności w Internecie dla każdego, prawdopodobnie będzie najbardziej jałową, jak World Wide Web jest już mocno zakorzeniona w umysłach wszystkich ludzi, aby ocenić swoje niewątpliwe zalety. Aby tak się stało, wiele osób przez dłuższy czas pracuje na jego poprawę. Tworzenie pewne standardy oparte na dobrze sprawdzone rozwiązania, te same rozwiązania zostały ulepszone i tak dalej. Dla ułatwienia nawigacji zostały wymyślone hiperłączy. Z ich pomocą pojedynczego naciśnięcia klawisza użytkownik przenosi się do danego miejsca do niego w tekście na stronie lub w sieci, co jest bardzo wygodne. Oceń ten moment, Microsoft wprowadził możliwość realizacji tego działania w dokumencie programu Microsoft Word.

Jak to działa

Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o termin „hiperłącze”, trzeba wiedzieć, że tworzy połączenie między dwoma obiektami, z których jeden służy jako wskaźnik do drugiego. Po opanowaniu, jak to działa w programie Microsoft Word (szkolenie trwa kilka minut), można stworzyć bardzo łatwy w użyciu dokumentu edytora tekstu, aby poruszać się pomiędzy sekcjami, który będzie przyjemnością.

tło

Przed dokonaniem odniesienie do „Słowa” należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje połączeń – wewnętrzne i zewnętrzne. Zewnętrzna wskazać stronę dokumentu lub strony WWW. Dodać do nich proste. Tych, które odnoszą się do zasobu w Internecie i są ustawione automatycznie. Wystarczy, aby „Słowo” umieścić dane z paska adresu przeglądarki i wycofać się z nich pustym lub postawić kropkę. Wstawiony tekst natychmiast zamienia się w niebieski i podkreślają odbierać i naciskając na nim lewym przyciskiem myszy przycisk przytrzymując jednocześnie z «Ctrl» otworzy określonej strony internetowej w oknie przeglądarki, który jest używany w domyślnym systemowym. Jako część tego artykułu będą uważane głównie linki Inline, które ułatwiają pracę z dużych dokumentów tekstowych.

Jak zrobić link do „Słowo”

W celu lepszego zrozumienia tworzenia hiperłączy, które odbywają dokument warunkowego. Powiedzmy, że jest to tekst składający się z 10 rozdziałów, a treść, a które elementy powinny zostać przekształcone wskaźnik do odpowiedniej sekcji. Na początek należy z kolei wszystkie głowice dokumentu i nadać im styl „Nagłówek 1”. Odbywa się to za pomocą menu „styl”, obecna w głównym pasku narzędzi.

Teraz możemy już bezpośrednio pod uwagę jak zrobić link w „Słowie”. Wybierz zawartość numeru Chapter One i naciśnij prawy przycisk myszy. Menu kontekstowe, gdzie należy kliknąć na opcję „hiperłącze”. W „przypisać …” wybrać opcję „miejsce w dokumencie.” Jeśli wykonane prawidłowo, pole centralne okno pokaże wszystkie 10 rozdziałów i przydzieli tylko te niezbędne, w tym przypadku byłoby to „Rozdział 1”, a następnie kliknij „OK”. To całkiem proste. Następnie, procedurę należy powtórzyć dla pozostałych odcinków. Aby móc przejść do wybranego rozdziału, sugerują kursor na odpowiednią pozycję treści i użyć kombinacji dwóch klawiszy: lewy na myszy i «Ctrl». To wszystko mądrość.

Wiedząc, jak zrobić odniesienie do „Słowa”, można po prostu osiągnąć wysoki poziom komfortu podczas pracy z dokumentem.