423 Shares 9848 views

Korekta twarzy w Photoshop: zmiana kształtu i koloru

Nawet profesjonalnej jakości aparat nie zawsze jest gwarancją doskonałych ujęć. Model skóra może mieć wady, czasem światło idzie źle, ale co o dokonane w trakcie miga i innych ruchów zdjęcie? Zrobić dobre zdjęcia nieudana całkiem realne, bo jest na tyle, aby dowiedzieć się żadnej edycji. Korekta twarzy jest najbardziej naturalnym dostać się do popularnego programu – Photoshop.

Jak zmienić kształt i kolor osoby w Photoshopie?

Częstym problemem – model dostał drugi podbródek, albo z powodu nieszczęśliwego policzkach kątowych wyglądają zbyt duże lub nieregularny kształt. Korekta twarzy w programie Photoshop można przeprowadzić poprzez filtr z tworzywa sztucznego. Przed rozpoczęciem należy skopiować obraz do nowej warstwy w celu uczynienia go łatwo porównać poprawioną wersję oryginału. Korzystanie z „zniekształceń” narzędzie i dobierane w zależności od szczotki zadań prawy wszystkie obszary problemowe.

Jeśli chcesz zmienić konkretny element, bez wpływu na sąsiedni obszar, użyć maski zamrażać. Do korekcji przy użyciu powierzchni z tworzywa sztucznego jest skuteczne, należy pamiętać, wielkość szczotki jest dobierana w zależności od rozmiaru ustawienie zmiennej gęstości obszaru określa sztywność krawędzi tnącej.

Innym częstym problemem zdjęcia – model z niedoskonałościami skóry. Najlepszym narzędziem przeciwko pryszcze, zmarszczki i innych defektów skóry – znaczek. To działa – klonowanie wybranej grupy pikseli. Jeśli jeden lub kilka drobnych obszar wady muszą być usunięte, można użyć tego narzędzia bezpośrednio na warstwie roboczej. Jeżeli jednak wymaga poważnej korekty koloru lub tekstury skóry, technologia jest bardziej skomplikowana.

Korekta twarzy w Photoshop – doskonałe skóry

Na nowej warstwie wybierz skórę i zastosować rozmycie nad powierzchnią. Elementy nie powinny zostać naruszone – oczy, włosy, usta i rzęsy powinny pozostać bez erozji. Mamy bardziej jednorodna w kolorze skóry, ale wygląda dość nienaturalnie. Skopiować oblicze nowej warstwie wybierz Blending Mode „Ostre światło.” Można również wybrać odpowiednią konsystencję.

Jeśli chcesz, aby wyrównać cerę, nałożyć wypełnij, wybierając żądany kolor skóry. Jeżeli korekta osoba odbywa się na wysokiej rozdzielczości obrazu, można dodać trochę (menu „Filtr szumów”) hałasu. To nie zawsze jest wybrany kolor jest w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami podczas nalewania. Można to zmienić poprzez otwarcie menu panelu korekcji balansu kolorów. Nie zapomnij sprawdzić „odcień”. Następnie należy utworzyć warstwę maski. Na maksymalizację malować skórę, różnej wielkości pędzla w zależności od potrzeb. Jeśli okaże się, że dźwięk nie odpowiadają naturalnym, z powrotem na warstwę tekstury i wybrać odpowiedni odcień. Końcowy akcent będzie Gaussian Blur.

Tak, korekcja twarzy jest prawie ukończona przed warstwami Scalanie i zapisać ostateczny obraz, można nieznacznie zmienić ustawienia jasności i kontrastu. Kiedy to leczenie w początkowej fazie możliwe jest również do korzystania z „Stamp” narzędzie do usuwania zbyt oczywistych niedoskonałości.