295 Shares 3837 views

Miracast systemu Windows 10: Jak włączyć i skonfigurować?

Jestem pewien, że wielu użytkowników systemów komputerowych, z domu high-tech panel telewizji wysokiej rozdzielczości o przekątnej ekranu większej niż monitora lub laptopa, by transmitować sygnał z urządzeń do telewizora. Aby to zrobić, i stworzył technologię Miracast (Windows 10). Jak włączyć tę opcję, będziemy uczyć się z tego artykułu. Korzyści, jak to było już możliwe do odgadnięcia, są niezaprzeczalne. Po tym wszystkim, użytkownik dostaje w swoje ręce na drugim monitorze, a nawet dużo większe. może znacznie poszerzyć od możliwości telewizora kilka przydatnych programów i wyświetlić odpowiednie grafiki lub ulubiony film warunkiem maksymalny komfort.

Co jest Miracast?

Zacznijmy od zrozumienia tego, co technologia Miracast systemu Windows 10. W jaki sposób mogę włączyć ten element zostanie omówione później, dostatecznie szczegółowe. Teraz musimy tylko pamiętać, że zastosowanie takiego „układu” pozwala całkowicie zrezygnować z transmisji sygnału z komputera lub laptopa do panelu TV z wykorzystaniem kabla HDMI lub kabla.

Oczywiste jest, że pod wieloma względami takie podejście odgrywa kluczową rolę w wykorzystaniu technologii Miracast systemu Windows 10. Aby umożliwić (instrukcja zostanie podany później) ten element systemu? W zasadzie nic szczególnie trudno tutaj. Jednak na marginesie warto rozważyć niektóre z ograniczeń i obowiązkowych warunków nałożonych na temat stosowania takich połączeń.

Miracast zalety i wady technologii

Na początek niech nas na kilka pozytywnych i negatywnych momentów, które powodują wyboru użytkownika w jednym lub drugim kierunku.

Z braku przewodów zostało już powiedziane. Jest rzeczą oczywistą, że nie ma potrzeby ustalania wiążącej lub notebooka do telewizora. W większości przypadków ten aspekt wpływa odebranego decyzję użytkownika do korzystania z technologii Miracast systemu Windows 10. W jaki sposób mogę go włączyć wszystkie urządzenia Fay? To bardzo proste – za pomocą konwencjonalnego router i sieć bezprzewodową. Ponadto, jeśli wniknąć głębiej w istotę zagadnienia, jak włączyć Miracast systemu Windows 10, a następnie ustawić dla maksymalnego komfortu, to łatwo zauważyć, że technologia ta jest cross-platform i nie ogranicza się do wykorzystania systemów komputerowych opartych na systemie Windows.

Jest elementarnym do telewizora można podłączyć do dowolnego innego urządzenia. Na przykład, smartfony i tablety z systemem Android lub iOS «operatsionok”. Wreszcie, w przekazywaniu sygnału za pomocą tego połączenia nie ma utraty jakości obrazu. Niemniej, nie można ignorować pewne wady ze wszystkimi zaletami tej technologii. Przede wszystkim, wadą jest to wyświetlacz panelu TV umieszczony tylko obraz, który jest aktualnie wyświetlane w urządzeniu nadajnika. Chociaż wszystkie urządzenia podłączone do siebie i muszą pracować stabilnie w praktyce można zauważyć dość częste występowanie problemów z ustaleniem sesję komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Miracast systemu Windows 10: Jak włączyć i skonfigurować technologię? Pre-randkowy

Teraz kilka słów o tworzeniu połączenia. Obecnie zidentyfikowano dwie podstawowe techniki: Miracast i Intel WiDi. Są to w rzeczywistości są kompletne analogi siebie. Ale tutaj jest druga technologia zwiększyła możliwości i ma stabilne połączenie.

Jednak ogólna zasada jest podłączenie terminali komputerowych i laptopów do nowoczesnych telewizorów mają słabą ogólnie: zastosowanie związku o Wi-Fi Direct. Innymi słowy, jeśli masz router w domu, zapewniając link, w teorii, nie ma problemów z połączeniem nie powinno być.

Główne warunki dla prawidłowej pracy urządzeń Fay

Na tym etapie, zanim dowiedzieć się, jak włączyć Miracast systemie Windows 10, powinno być zrozumiałe pewne podstawowe wymagania, bez których nawiązać połączenie po prostu nie zadziała.

Jak zapewne już jasne, a komputer i laptopa i telewizor musi obsługiwać technologię Miracast. O których mowa w panelu telewizora to może inaczej. Na przykład, w dzisiejszych telewizorach Samsung w menu, zazwyczaj obecny punkt mirroring ekranu (ekran Mirroring), znajduje się w ustawieniach sieciowych.

Jest rzeczą oczywistą, że komputer i laptop musi być wyposażony w wbudowany lub zewnętrzny moduł Wi-Fi modułu. Dla niektórych systemach, może być konieczne zainstalowanie dodatkowego oprogramowania Intel Wireless Display. Jeśli jest wbudowany w odbiornik telewizyjny wsparcia nie Miracast trzeba podłączyć opcjonalny adapter. Ale, jak się okazuje, nie jest to konieczne. Ponieważ prawie wszystkie nowoczesne modele są już wyposażone w wbudowany narzędzi.

Miracast systemu Windows 10: jak włączyć? instrukcje instalacji

Teraz dochodzimy do głównej scenie. Dzięki temu użytkownik ma zamiar użyć Miracast systemu Windows 10. W technologii włączyć i skonfigurować ten przedmiot? Prosta. Wierzymy, że wszystkie urządzenia są przeznaczone do łączenia ze sobą, dały wsparcie i spełniają niezbędne wymagania.

Aby włączyć moduł używając pierwszej sekcji parametrów spowodowanych przez, na przykład, za pomocą menu wyszukiwania „start”. Następnie wybiera się część urządzeń. Po lewej stronie znajduje się rząd podłączonych urządzeń, a po prawej – dodanie nowego przycisku sprzętowego i że trzeba nacisnąć. Wybierając pierwszą Miracast i po skanowaniu – telewizorów prawym panelu. Przed ustanowieniem połączenia, upewnij się, że zestaw parametrów i zestaw jest w stanie aktywnym. Jeśli z jakiegoś powodu połączenie nie został zainstalowany, należy powtórzyć powyższe czynności. Aby usunąć urządzenia używając tej samej nazwy zespołu.

Podobne rozwiązanie WiDi

To właśnie przyszedł do Miracast systemu Windows 10. Aby włączyć funkcję, jak sądzę, jest jasne. Spójrzmy na Intel WiDi samego modułu.

Aby utworzyć połączenie wystarczy uruchomić preinstalacji Intel Wireless Display Utility i postępuj zgodnie z instrukcjami „Kreator połączeń”. Podczas rozmowy specjalny kod może być wymagane, który pojawi się na panelu telewizora. W przeciwnym razie, wszystko jest proste. A specjalna interwencja użytkownika jest wcale konieczne.

Praktyczne stosowanie i możliwe problemy przy łączeniu

Do praktycznego wykorzystania. Jak skonfigurować Miracast systemu Windows 10? Po pierwsze, należy zauważyć, że po podłączeniu, można korzystać z niektórych parametrów oraz od komputera i telewizora. Ale teraz to nie o to chodzi.

Po drugie, aby umożliwić transmisję, należy stosować te same ustawienia i urządzeń partycji, a następnie przejdź do projektora. Dotyczy to punkt kolej przenieść obraz na ekranie. Jak widać, wszystko jest proste. W niektórych przypadkach można zaobserwować i problemy. To może mieć wiele przyczyn. Jednak większość awarie występują w przypadku, na przykład, słabe Wi-Fi sygnał. Co innego mogłoby to być?

Trzeba też powiedzieć, że niektóre urządzenia różnych producentów sprzętu może po prostu być ze sobą niezgodne, czy ze względu na konkurencję na rynku, lub więcej z jakiegoś powodu. W tym momencie, nie ważne jak bardzo się starasz, nic dobrego z tego nie wyniknie. Jako jedno z rozwiązań tego problemu może być na zakup i montaż płaskich specjalnego adaptera bezprzewodowej z pełną obsługą Miracast. Z reguły problem przez system komputerowy nie jest przestrzegane, nawet zakładając, że jak karta graficzna nie jest zainstalowany dyskretne grafiki zintegrowana jak i Intel HD Graphics. W tym przypadku nie jest krytyczna.

wniosek

Więc mamy do czynienia z Miracast systemu Windows 10. W technologii włączyć i skonfigurować moduł, myślę, jest oczywiste. Co do zasady, nawet najbardziej niedoświadczony użytkownik na którymś z etapów tworzenia problemów z połączeniem powinny powstać, ponieważ cały proces jest zautomatyzowany. Głównym warunkiem – wsparcie technologii od komputera i telewizora, a także dobrym poziomie Wi-Fi sygnału. Należy pamiętać, że po zainstalowaniu sesję komunikacyjną nawet ustawienia routera nie potrzebujesz niczego, nie mówiąc otwarcie dodatkowych portów lub coś innego w tym stylu.