508 Shares 3019 views

Gdzie się udać w maju w Rosji: Porady dla turystów

Maj – to, oczywiście, nie lato, ale przedsionek. Zazwyczaj w tym miesiącu Rosjanie uzyskać kilka dodatkowych dni wolnych, które chciałyby spędzić jako coś specjalnego. Większość naszych rodaków w oczekiwaniu na pierwszy majowy zarezerwować wycieczki do Egiptu i Turcji, i zbierać walizkę. A co, jeśli Skarb na wyjazdy zagraniczne nie wystarcza? Spędzić cały weekend w maju w kraju lub w mieście? Wcale nie. Nasz kraj jest tak rozległe i wspaniałe, że tutaj są z pewnością interesujące szlaki turystyczne odpowiednie do ostatniego wiosennego miesiąca. Dziś jest o nich i powiemy. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie pójść w maju w Rosji.

Cechy święto Maj

Ponieważ Rosja ma dość rozległe terytoria, to jest bardzo trudne do odgadnięcia, co pogoda będzie w maju w danym regionie kraju. Więc być przygotowany na to, że podróż może być dosłownie ekstremalne ze względu na kaprysy natury. Istnieją przypadki, gdy pod koniec maja śniegu w Soczi nad brzegiem Bajkału. Jednak nasi rodacy takie niespodzianki nie może zepsuć nastrój, bo piękno ziemi rosyjskiej ponad skompensowania ewentualnych anomalii pogodowych.

Wielu potencjalnych podróżnych, aby myśleć, że reszta maja w Rosji nie trzeba planować z wyprzedzeniem. Użytkownicy uważają, że jest wystarczająco dużo do wyboru, gdzie należy pójść, a wszystkie główne problemy zostaną rozwiązane. Ale śpieszę cię zdenerwować: w ostatnich latach rosyjski turystyczny stał się bardzo popularny, więc doświadczeni podróżnicy zaczynają wykupywać bilety i zarezerwować najlepsze miejsca w hotelach w lutym. W ten sposób, przez maja Najkorzystniejszą ofertę będzie już zdemontowane, a nieszczęsny turysta tylko nieodebrane opcje.

Najbardziej przyjemny cechą wakacji w maju w Rosji jest jego oszczędność. Nawet w południowej sezon nie jest jeszcze otwarty, więc cena biletów lotniczych i pokoi hotelowych zadowoli budżetu samotnie. Wielu podróżnych powiedzieć, że jest to ostatni miesiąc wiosny, można sobie pozwolić, aby iść tam, gdzie w innych porach roku urlopowego koszt znaczny cios dla budżetu rodziny. Ale w maju, można pozwolić sobie prawie wszystko.

Gdzie się udać w maju w Rosji na wakacjach: kilka wskazówek

Jeśli nie podróżował po całym kraju, to może – to jest właśnie czas, kiedy warto pojechać na wycieczkę. Oczywiście, wszyscy czekają na majowego święta coś własnego. Niektórzy wolą dzikie wypoczynku w jednym z naturą w jakimś cichym i pięknym miejscu, gdzie nie ma żywej duszy, inni marzą o opalenizny na południowym wybrzeżu, ale inni są amatorzy aktywnego i ekstremalnej rozrywki, które są po prostu niesamowite doświadczenie. Zaskakująco, to wszystko można znaleźć na otwartych przestrzeniach naszego kraju. Dlatego wybraliśmy dla Was najciekawsze miejsca docelowe, po dowiedzeniu się, że nigdy nie masz pytanie, gdzie się udać w maju w Rosji:

  • Karelia.
  • Jezioro Seliger.
  • Ałtaj.
  • Bajkał.
  • Wybrzeże Morza Czarnego, regionie Krasnodar i Republika Adygeja.
  • Krym.
  • Podróż samochodem w Rosji.

Imponująca lista, prawda? Że byli w pełni świadomi tego, co czeka na Ciebie w każdym kierunku, będziemy rozmawiać o nich w sposób bardziej szczegółowy.

Karelia

To święto nigdy nie zapomnę! Karelia słynie z niezwykłej i trochę wspaniałej przyrody, która hojnie udzielić ci naszyjniki jezior, wstążki rzek i lasów zielonej czapce. W tej wspaniałej krawędzi opracowany ekoturystyki, która staje się coraz bardziej popularne i popytu na każdy rok. W Karelii można całkowicie zapomnieć o zgiełku miasta, zmęczenia i depresji. Chce rzucić wszystkie gadżety i po prostu cieszyć się spokojne tempo życia.

Oczywiście, pogoda w maju w Karelii nie jest zbyt hojny w ciepłe i słoneczne dni. Wcześniej w tym miesiącu, temperatura nie wzrośnie powyżej dziesięciu stopni Celsjusza, często w nocnych przymrozków. Jednak pod koniec maja słoneczne dni stają się dłuższe, a termometr oznaczone przyjemność dwudziestu stopni. Nawet w nocy nie jest zimniej niż dziesięć stopni powyżej zera.

To miłe, że w maju w Karelii prawie nigdy nie pada, a krwiopijne owady nie drażnić turystów. Dlatego, reszta może być bardzo aktywny i zróżnicowany. Ci, którzy chcą uzyskać wiele emocji, możemy doradzić rafting, quady, jazdy konnej oraz pieszych wycieczek. Doświadczeni ecotourists powiedzieć, że to było w maju, to najlepiej zacząć spływ, ponieważ poziom rzeki wzrasta znacznie i przekazać trudnych odcinków staje się łatwiejsze. Bardzo lubi Karelia rybaków w maju. Twierdzą oni, że ryby praktycznie wyskakuje z rzeki, a podróż zamienia się w prawdziwą przyjemność.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zabytki tego cudownie pięknym regionie, w maju, nadszedł czas, aby przejść do Kiży i Valaam. Będziesz dostępny Marble Canyon Wodospad Kivach , i wiele innych miejsc, które na pewno zostawić po sobie ślad na duszy.

jezioro Seliger

Ci, kto myśli, gdzie udać się w maju w Rosji nie jest zbyt daleko, możemy doradzić jeziora Seliger. Wiadomo, że prawie we wszystkich naszych rodaków, bo tu przyjść studentów i liderów tego kraju.

To miejsce jest idealne na wypoczynek z namiotów dzikiego, ale także rekreacji są w nadmiarze. W związku z tym, można zawsze znaleźć odpowiedni sposób na życie i miejsce, gdzie można poczuć się jak w jednym z naturą teraz.

Na rekreacji często przychodzą rodziny w maju. Mężczyźni łowić, biorąc wypożyczalnia sprzętu, a kobiety i dzieci mogą opalać, jeździć konno i na rowerach na specjalnie wyposażonych ścieżek.

Jeśli jesteś gotów wydać wszystkie święta maja na lokalnych wycieczek, tutaj na pewno będzie coś zrobić. Pamiętaj, aby wybrać się na wycieczkę do Key Okovetsky, to jest uważany za święte źródło i daje zdrowie dla wszystkich, którzy odważą się zanurzyć się w jego trzech czcionek. Oczywiście, może to zrobić, nie każdy podróżny, ponieważ temperatura wody jest w kluczu nie przekroczy czterech stopni Celsjusza. Wielu turystów zachwycają się Shirokov cmentarzu, który jest często nazywany przez miejscową Kiży. Przyjemne wrażenie pozostawił Seliger klasztory, są dziedzictwem kulturalnym Rosji i charakteryzuje się niesamowitym pięknem.

Ałtaju

Jeśli od dawna marzył o odwiedzenie w bajce, nie jest konieczne, aby podróżować do egzotycznych miejsc. Idź do Ałtaju! To miejsce wydawało się być stworzony w celu zaskoczy i zachwyci. Ałtaj Territory jest bogaty w jeziora, rzeki i wodospady. Razem tworzą one niesamowitą systemu ekologicznego, co jest trudne do porównania nawet z żadnym innym miejscu w Rosji.

Pogoda w maju w Ałtaju jest dość zmienna. W górach jeszcze śnieg i doliny miłe zielone i bujne trawy. W ciągu dnia powietrze ogrzewa się do piętnastu stopni, ale w nocy są mrozy i śniegi częściej. Ale wrócę tu na pewno warto, bo lokalny grunt pełen niesamowitej energii i zdrowia ludzkiego. Zwłaszcza tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.

W maju, w Ałtaju może być rafting na rzekach, wędkarstwo, plecakiem i spróbować się w roli wspinacza. Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Karnet na różnych jezior, cieszyć się miejsce, gdzie rzeki Katun i Chuya lub odwiedzić starożytną świątynię na wyspie Patmos. Podczas tych sesji nie będzie nawet zauważyć, jak zakończy się wakacje w Ałtaju iw maju nadchodzi czas powrotu do domu.

Jezioro Bajkał

Na podróż do świętego jeziora marzeniem wielu Rosjan. Więc dlaczego nie spełniać swoje marzenia w maju? Zwykle turyści rozpocząć pielgrzymkę do Bajkału w miesiącach letnich, ale w ostatnim miesiącu wiosny, można zobaczyć słynne jezioro w innym świetle.

W maju wiele hostele oferują znaczne zniżki i tanio kosztuje jazdę konną i poznawanie wyspy Olkhon. Ponadto w drugiej połowie miesiąca w lasach kwitnie Labrador herbaty, często nazywany syberyjski wiśniowe drzewo. Wydaje się niewiarygodne widowisko. Każdy, kto widział przynajmniej raz w życiu wzgórz, pomalowane na jasny kolor różowy, nigdy nie będzie w stanie zapomnieć, że piękno.

Oczywiście, nie powinniśmy zapominać, że Bajkał znajduje się na Syberii, a pogoda tutaj może być daleko od wiosny. Pamiętaj, aby zabrać ciepłe ubrania, bo w nocy o tej porze roku jest często śnieg. Jednak zazwyczaj w maju na jeziorze dużo słonecznych dni i ciepłe słońce zrobić ładny jazda konna lub quad adventure.

Krym

Jeśli przyłudzają maja wakacje na południowym wybrzeżu, tutaj wybór jest dość szerokie obszary. Wielu z naszych rodaków, przejdź do ostatniego miesiąca wiosny na Krymie: jej południowe wybrzeże jest idealnym miejscem na relaks o tej porze roku. Oczywiście, kąpiel w Morzu Czarnym, będzie nie uda, ponieważ woda w najlepszym rozgrzać do piętnastu stopni Celsjusza. Ale tu jest pogoda w ogóle docenią słoneczny i ciepły dzień, kiedy jest to możliwe, aby zrelaksować się na plaży przy temperaturze powietrza +20 … + 23 ° C. Najbardziej odpowiednie kurorty odważne podróżni będą Eupatoria i Sewastopolu.

Krasnodar regionu

Ci, którzy zatrzymać się bliżej na terytorium Krasnodar w maju, opinie poprosi najsłynniejszy wiersz – Sochi. Jeśli nie było w tym mieście od dłuższego czasu, to zachwyci swoją infrastrukturę dla turystów. Będziesz zaskoczony przez piękno miasta, nowe hotele dla każdej wielkości portfela i masowych centrów rozrywki dla dzieci i dorosłych. Wczasowicze będą mogli odwiedzić wszystkie konstrukcje zbudowane na olimpiadę, widokowe w górach, wodospadów i przejażdżki. Należy jednak pamiętać, że w Soczi w maju pada dużo, a wieczorem temperatura powietrza spada do dwunastu stopni Celsjusza. Jednak po południu słońce szybko nagrzewa się powietrze do dwudziestu pięciu stopni powyżej zera, a plaże są pełne turystów marzących o czekoladzie tan.

Republika Adygea

W maju otwiera sezon turystyczny oraz w Adygeya. W tym kwitnącym Kaukazu rogu może być kilka dni, aby poczuć całą gamę emocji. Tutaj, podróżni będą dostępne quad spacery, lotniarstwo, rafting, canyoning, wspinaczka i zawału. I to nie jest cała lista funkcji, które zapewniają Adygea. Turystyka w maju również dostarczyć do naszych rodaków, dużo zabawy, ponieważ powietrze po południu często rozgrzewają się do dwudziestu stopni. Temperatura ta jest bardzo wygodne do relaksu w naturze, a to jest znane z tego regionu.

Podróżując samochodem w Rosji

Mieszkańcy środkowej strefie naszego kraju dostępnym niezależnych podróży samochodem. Maj to najlepiej nadaje się do montażu w pośpiechu kilka toreb i pójść na weekend, na przykład, Golden Ring. Rosjanie często jechać samochodem do Petersburga i Wyborga. A jeśli pierwsze miasto słynie z zabytków i muzeów, drugi jest repliką starego europejskiego miasta. Tutaj można spotkać wąskie brukowane uliczki, wspaniałe zamki i zniszczony średniowieczny ratusz. Wędrować tu w maju – to prawdziwa przyjemność, a dzieci z pewnością docenią pyszne lokalne precla, które można zjeść w każdej kawiarni z filiżanką herbaty lub kawy.

W Internecie można znaleźć wiele komentarzy o wspaniałych wakacjach w maju. Recenzje wakacji spędzonych w różnych regionach Rosji są zawsze pełne entuzjastycznych epitetów i pełne zaleceń. Wszyscy ci, którzy spędzali urlop w maju na ośrodkach naszego kraju byli bardzo zadowoleni z ich podróży, aw najbliższej przyszłości obiecują, aby mieć pewność, aby przejść do podboju nowych przestrzeni. Być może powinieneś wybrać jakiś ciekawy kierunek i krok w kierunku niesamowitych przygód.

715 shares 7340 views
418 shares 9206 views