278 Shares 9210 views

Teenage trądzik – jak się ich pozbyć?

Teenage trądzik – jest integralną częścią dojrzewania. Statystyki pokazują, że tylko 10% dzieci może przetrwać dojrzewania bez trądziku. Takie zjawisko jest dość zepsuć życie obu chłopców i dziewcząt. Po tym wszystkim, w tym wieku dzieci zaczynają dorastać, zainteresowany w stosunkach z płcią przeciwną i jest o wiele bardziej poważnie o ich wygląd.

Teenage trądzik – to jest dokładnie ten rodzaj rzeczy, które tworzy kruchą psychikę dziecka dużo kompleksów, a także wiąże się z niską samoocenę i nadmiernego samokrytycyzmu. Próbując wyeliminować trądzik całkowicie nastolatków użyć wszystkich możliwych środków – płyny, kremy, mydła, a także receptury babki, a nawet hormonalne pigułki, które, nawiasem mówiąc, nie zawsze pomagają, ale często tylko pogorszyć sytuację. Fakt, że niektóre liczby pojedynczej i szybki sposób pozbyć się trądziku po prostu nie ma.

Teenage trądzik: przyczyny

Aby zrozumieć, jak dokładnie trzeba leczyć trądzik, konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego tam są.

Teenage trądzik na twarzy – w wyniku awarii w poziomu hormonów w wyniku intensywnego rozwoju i rosnącego organizmu dziecka. We krwi młodzieży znacznie zwiększone ilości androgenów. Hormony te z kolei stymulują gruczoły łojowe i doprowadzić do znacznego wzrostu ich wielkości: są nieestetyczne rozszerzone pory. Przewodach gruczołów łojowych są zablokowane, co prowadzi do gromadzenia się wydzielin. Wszystko to stwarza idealne warunki do intensywnego rozwoju bakterii. Tak więc wydaje się na zaczerwienienie skóry i obszarów objętych stanem zapalnym.

Teenage trądzik: leczenie

W rzeczywistości nie ma takich leków, które mogłyby pozbyć się trądziku, jak w tym przypadku, trzeba by mieć wpływ na równowagę hormonalną, a co za tym idzie, aby ingerować w naturalne procesy wzrostu ludzkiego organizmu. Jednak istnieją sposoby, aby wysypka mniej widoczne i intensywne. W każdym razie, po zakończeniu dojrzewania trądzik iść sami.

Jeśli nastolatek jest bardzo silny stan zapalny trądzik na twarzy, który nie opuszcza przez dłuższy czas, najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem. Lekarz zaleci specjalną maść i leki, aby pomóc pozbyć się stanu zapalnego.

Dla reszty trzeba wykonać dla dziecka. Po pierwsze, warto pamiętać, że skóra jest podatna na zapalenia, podrażnienia i wysypki potrzebujących specjalnej opieki. Twarzy powinny być umyte, co najmniej trzy razy dziennie wytrzyj odpowiedniego toniku i utrzymywania maksymalnej czystości. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt, które próbują ukryć własne wady nałożyć na obliczu ogromnej ilości fundacji i proszek. To zatyka porów tylko zapobiega absolutorium łoju i poprawia stan zapalny.

Ręcznik do twarzy i ciała w taki dziecka powinno być zindywidualizowane.

Należy zachować ostrożność i właściwą dietę, jak to jest na skórze ślady niego niezrównoważona dieta. Zmniejszyć ilość prostych węglowodanów, tłuszczów zwierzęcych i soli – te pokarmy stymulować produkcję sebum, co sprawia, że tylko nastolatków trądzik bardziej zauważalne. Takie dziecko musi jeść zdrowe i pożywne jedzenie – świeże warzywa, chude mięso, owoce, zioła, płatki, itd. Wynik pojawi się po kilku tygodniach diety. Nawiasem mówiąc, picia i palenia w tak młodym wieku również wpływa na wygląd.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to będzie przydatne w różnych masek, na przykład, wykonane z gliny. Self-made środki świeżych owoców i warzyw działają cuda. Od czasu do czasu przetrzeć wnętrze skóry twarzy z ogórkiem.

A w każdym razie nie da się wcisnąć trądzik, zwłaszcza bez wstępnego mycia rąk, co jest bardzo powszechne wśród młodych ludzi. Lepiej od czasu do czasu, aby przekazać profesjonalnego czyszczenia skóry w salonie kosmetycznym.