848 Shares 6308 views

Dreszcze w czasie snu noworodka, dlaczego i co robić?

Wraz z pojawieniem się w domu nowego członka rodziny młodej matki spać natychmiast staje się bardzo wrażliwy, bo teraz ona słucha każdego dźwięku i ruchu dziecka. Często jej lęk pojawia się, gdy zaskoczył we śnie noworodka.


Ostatnio pojawił się na lekkim malucha często zaskoczył we śnie i w wielu przypadkach jest to zupełnie normalne. Po wszystkich okruchów w tej chwili jest tylko okres adaptacji do nowego życia poza brzuchu matki zaczyna. On jest teraz, choć mały, ale niezależnym organizmem.

Spróbujmy zrozumieć, drodzy czytelnicy, dlaczego dreszcze sen noworodka, jeśli matka nie martwić, ponieważ z tego, co się dzieje; Dlatego mogą wystąpić takie szarpnięcia; czy rodzice powinni zwrócić uwagę na nich i jakoś wyeliminować takie manifestacje.

Śpi jak niemowlę

Wielu z nas, dorosłych słyszeliście ten wyraz. Nie każdy jednak wie, że sen noworodka krohotuli bynajmniej nie jest tak silny i spokojny, ponieważ zdecydował się mówić. W pierwszych tygodniach życia dziecko przyzwyczaja się do nowego harmonogramu dla niego i nie zawsze zasnąć w czasie, gdy pożądane byłoby, aby mama i tata. Kiedy dziecko dorasta, istnieją problemy z innym planem. Wszelkie oznaki dyskomfortu, takie jak powietrze w komorze po karmieniu lub wystąpić nagle skurcze, może natychmiast zniszczyć wszystkie wysiłki swojej matki na próbie miot spać. Istnieją sytuacje, w których rodzice wrażenie, wydaje się, że ich chadushko nie śpi w ogóle, w skrajnym przypadku, sen nie trwa dłużej niż kilka minut. W tym przypadku, osoba dorosła może być zdziwiony tylko, jak nie mają czasu, aby się wyspać dziedzica.

Sen, nasze dziecko, sen, nasz pupsik …

Sen niedawno pojawiła się w świetle dziecka jest zupełnie inny w jego składników ze snu rodziców. My, dorośli, większość porze nocnej żyć w głębokiej fazy snu, a na krohotulek w fazie spoczynku przedmiotu powierzchni zmienić sen. Każdy cykl dziecka ma czas trwania około 50 minut, w tym czasie, dorosły człowiek wynosi od 90 do 150 minut, to jest o połowę do dwóch i pół godziny.

Z pewnością wielu z was wie, że po zaśnięciu dorosłego, od razu przechodzi do fazy głębokiego snu. Maluchy wszystko jest zupełnie inna: pierwsze pół godziny ich ostatniej fazie płytkiego snu, dlatego chrząszczy jest bardzo łatwo obudzić. W związku z tym radę dla młodych matek: natychmiast po dziecko zasnął, to nie jest konieczne, aby przenieść się do łóżka, lepiej kilka minut (około 20-30), aby uścisnąć mu w ramiona. W przeciwnym razie może powstać sytuacja, w której nowo narodzone dreszcze we śnie. Dzieciak może natychmiast obudzić i otworzyć oczy. Mama będzie musiał zacząć wszystko od nowa.

W nocy, moja matka też nie powinno być bez specjalnego powodu, aby obudzić słońce jego paszy lub zmienić pieluchę. Dziecko budzi się natychmiast. A oto jak to szybko umieścić?

Spokojny sen!

Dreszcze sen noworodka w czasie, gdy zaśnięciem lub gdy występuje naprzemiennie z tych faz snu: wolnych i szybkich. Organizm maluch jest gotowy, aby usunąć wszystkie okruchy emocjonalne i psychologiczne doświadczenia, które udało mu się zgromadzić w ciągu dnia. Z tego dziecka może zasnąć szybko i spokojnie odpoczywać.

układ nerwowy dzieci jest dość złożonym konkretne sygnały systemowe poziom, który może być odpowiedzialny za każdym ruchem i działaniem dziecka, jego wszystkich emocji. Osoba dorosła może łatwo koordynować każdy ruch lub kontrolować wszelkie emocje. Ale dziecko nie rozwija się tylko w momencie, jest jeszcze w brzuchu matki, ale po tym nie ma na tym świecie. Ale w chwili urodzenia do swojej dyspozycji tylko określony zbiór komórek nerwowych. Ale ich harmonijne funkcjonowanie i doskonale zorganizowana praca zaczyna się w momencie, gdy organizm dziecka zaczyna rosnąć i rozwijać się.

Jakie jest znaczenie spokój i ciszę malucha we śnie?

Odpowiedź na to pytanie tkwi w tym, że ciało dziecka jest szybko rozwijającym się we śnie – to było w tym czasie aktywnie produkuje hormon wzrostu. Okresowo drży w sen noworodka często budzi się i zaczyna łzy? Młoda mama nie powinna natychmiast panikę, ponieważ szarpnięcia i drgać w czasie snu jest zupełnie normalne zjawisko fizjologiczne (w medycynie nazywa się mioklonie). A wyjaśnienie jest bardzo proste: marzenie z dzieciństwa ma swoje osobliwości.

Gdy ostatnia faza powierzchni, noworodek jest często zaskoczony we śnie, jego wyraz twarzy przechodzi pewne zmiany. Osoba dorosła jest w REM snu małej ilości czasu, tak że podobne wydarzenia miały znacznie mniej powszechne niż małe dziecko, a oni nadal na długo. To Matka Natura wymyślił tego stanu rzeczy, ponieważ w czasie snu REM dojrzewania mózgu. Z reguły te drgania kontynuować aż dziecko osiągnie wiek pięciu. Potem śpi dużo spokojniejsza. Tak, że nowonarodzone dreszcze we śnie ze względu na wysoką emocjonalne i nadpobudliwość.

Różnice między dzieckiem i rodzicami snu

Zbyt wiele matek zauważyć, że podczas snu to chadushko zawsze lub czasami dreszcze. Ponieważ takie zachowanie jest nieprzytomny maluchy, każdy z nich zaczyna mimowolnie strzeże. Ale nie tylko trzeba się martwić, ponieważ ten warunek nie zawsze można mówić o pewnych patologicznych zmian w organizmie dziecka. więc dlaczego noworodka dreszcze we śnie?

Pierwsze trzy miesiące po urodzeniu każdego malucha przeżywa adaptację po spokojnym, cichym i ciepłym wewnątrzmacicznego życia w brzuchu matki. Jego system nerwowy jest teraz uczy się dostrzegać i wystawiać analizę światła, różnych zapachów, dotyku, dźwięku. Wszystkie nowe rzeczy, że dziecko uczy się w ciągu dnia, stopniowo przetwarzane i rejestrowane jego mózg po prostu, gdy dziecko śpi. Wystarczy w procesie przejścia do miękiszu głębokiej fazy snu z powodu mimowolnych skurczów mięśni noworodka drży we śnie. W związku z tym, wiele gier i znajomość nowych zabawek więcej poprawnych spędzić z dziećmi w pierwszej połowie dnia.

powoduje mrugnięcia

Jest to niemożliwe, aby wiedzieć, z absolutną pewnością, że to był sen noworodka chrząszcze. Ale fakt, że on wie, jak sen, sprawdzonych specjalistów. Można tylko przypuszczać, że nie wszystkie sny są związane z małym dzieciaków przyjemne doświadczenie dla niego.

W ciągu pierwszych trzech lub czterech miesiącach życia, wiele okruchy czuć wzdęcia, a wraz z nim – ból w brzuchu. Gdy gazy odejść, może powodować niepokój dziecka lub grymas.

Gdy dziecko porusza mocz lub kał w momencie, kiedy śpi, pielucha w podwyższonej temperaturze, która powoduje drżenia w okresowo.

Jeśli dziecko ma patologii układu nerwowego, jego ultra-wysokiej pobudliwości może nie pojawić się tylko we śnie. Można zauważyć inne objawy. Mama powinna zwrócić szczególną uwagę, jeśli w czasie żałoby broda dziecka jest przyjazny, wchodzi płacząc, odwracając się na niebiesko.

Powód, dla leczenia u lekarza jest to, że jeśli maluch po wzdrygnięcia długi krzyk; jeśli zaskoczony więcej niż kilkanaście razy w czasie snu; jeśli jest nieracjonalne płacz, a następnie przez długi sen.

Pastylki do niepokoju

Że rodzice nie muszą nieustannie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego noworodka zaskoczył we śnie, trzeba korzystać z niektórych zasad komfortowych okruchy snu:

  • aby nie przeciążać aktywności fizycznej dziecka przed snem (wszelkie pozytywne emocje powinny być odczuwalne w pierwszej połowie dnia, 60 minut przed popołudniową drzemkę);
  • doskonały pomysł, aby przeczytać ciekawą bajkę;
  • w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi powinny być zawsze świeże powietrze;
  • Piżama nie należy ściskać okruchy ciała, skręcić mu przeszkadzać we śnie i wykonane z materiałów naturalnych;
  • Procedura kąpiel lepiej nie planować okres czasu bezpośrednio przed łóżku stos malucha, bo wiemy, że Vodicka jakościowo wpływać na układ nerwowy dziecka, a on szybko zasypia.

To nie jest tak trudne, i namacalny rezultat. Bądź zdrowy i szczęśliwy!