624 Shares 7085 views

Kierowca specjalne na arenie międzynarodowej: edukacji, świadectwa, opis pracy i pracy

Kierowcy samochodów ciężarowych (Spraw Zagranicznych) – to nie jest łatwe, ale bardzo ciekawy zawód. Może się wydawać, że „obrócić kierownicę”, niosąc rozmaite ładunki krajach za granicą blisko i daleko, dużo zabawy i nie uciążliwe. W rzeczywistości, nie każdy jest w stanie wytrzymać taki rytm pracy. Proponujemy dzisiaj na lepsze zapoznanie się z tym zawodem, zrozumieć swoje wady i zalety. Ponadto, możemy dowiedzieć się, co trzeba, aby stać się kierowcą ciężarówki.

Kierowca w międzynarodowy – kto to jest?

Przedstawiciele zawodu – są kierowcy dużych ciężarówek, latające na długich dystansach. Działalność ta może być stosowana niezależnie od rejestracji jako indywidualny przedsiębiorca (w tym przypadku trzeba będzie szukać klientów) oraz do wykonywania Pracownikowi wykonującemu przewóz na zlecenie firmy pracodawcy.

Historia zawodu

Potrzeba do transportu różnych ładunków do odległych osad pojawił się w ludzkości przez długi czas. Zawód jako kierowca w międzynarodowym w obecnej formie zaczęła się kształtować na początku ubiegłego wieku, wraz z pojawieniem się pojazdu użytkowego.

Społeczne znaczenie zawodu

Transport towarów na długich dystansach (a nawet w innych krajach) jest bardzo popularną usługą w każdym typie gospodarki. W rezultacie, rozwój małych i średnich przedsiębiorstw dzisiaj dla doświadczonych kierowców popyt jest wystarczająco wysokie, ponieważ małe ilości towarów jest znacznie lepiej, aby nie wysyłać koleją, czyli pojazdów silnikowych. Dodatkowym udogodnieniem dla klientów biznesowych elastyczny i międzynarodowych kierowców. To pozwala na wysyłanie towaru, gdy jest to potrzebne, zamiast czekać na czas ustawiony przez kompaniami.

Godność zawodu w międzynarodowym

Niewątpliwie główną zaletą pracy kierowców jest możliwość odwiedzenia innych krajów. Tak więc, podczas gdy kierowca zatrzymuje się międzynarodowa może chodzić po okolicy, aby zobaczyć zabytki. Nawiasem mówiąc, większość ludzi przewożących towary za granicą, podróżował wszystkich stolicach europejskich. Kolejną zaletą tej pracy można nazwać godnej płacy. Zatem, średnio, w zależności od tego, czy pracują prywatnie lub jako pracownik najemny, może różnić się od dwóch do pięciu tysięcy euro.

minusy

Główną wadą można nazwać długa rozłąka z bliskimi i rodziną. Tak, kierowcy czasami międzynarodowe mają być z dala od domu przez trzy tygodnie lub nawet dłużej. Fakt ten ma negatywny wpływ na relacje rodzinne. Zatem wśród członków zawodu Sporo osób rozwiedzionych, ponieważ nie każda kobieta jest gotowa czekać na powrót męża z wyprawy trzech lub czterech tygodni z rzędu.

Ponadto, praca kierowców międzynarodowych niekorzystnie wpływa na zdrowie. Większość problemów wynika z samochodu do kręgosłupa i układu pokarmowego. Powód jest dość prosty: przedstawiciele zawodu spędzają cały dzień w pozycji siedzącej, a podstawą ich pożywienia jest jedzenie z fast foodów i przydrożnej kawiarni, która nie zawsze jest charakteryzującej użyteczności i jakości. Wszystkie te czynniki ostatecznie doprowadzić do tego, że w ciągu kilku lat osoba musi iść do lekarza i poważnie zastanawia ich zdrowie.

Inną wadą tego zawodu można nazwać sporo odpowiedzialności. Najczęściej towary wagonu, są drogie, a szkody z powodu niedbalstwa lub nieuwagi może spowodować, że sterownik, który jest wymagalny ze szkodami powodowanymi przez firmy-klienta.

Jak zostać kierowcą w międzynarodowym

Głównym wymogiem dla pragnących poświęcić się do tego zawodu jest posiadanie prawa jazdy z odpowiedniej kategorii i doświadczeniem prowadzenia pojazdów ponadgabarytowych (korzystnie nie mniej niż pięć lat). Ponadto, istnieją kursy kierowców międzynarodowych. Z reguły są one zorganizowane z głównych szkół jazdy. W ich koniec będzie musiał przejść niezbędne badania, które dostarczą dowód kierowcy w stosunkach międzynarodowych. Nawiasem mówiąc, uważa się, że dokument nie jest więc konieczne, aw Europie w jego samochodzie nie wymagają. Jednakże, jeśli chcesz dostać się do firmy, jest prawdopodobne, że będzie wymagane istnienie takiego dowodu.

Ponadto, należy pamiętać, że droga do samochodu może się zdarzyć. Dlatego kierowca spraw międzynarodowych powinna być w stanie naprawić samochód. Należy również zrozumieć przesłania dokumentów, które będą potrzebne, aby pokazać jak przy przekraczaniu granic państwowych, a w przypadku kontroli przez uprawnione organy innych państw.

kierowca-zagraniczne jakość

Ponieważ operacja ta wymaga odpowiedniego wrażenia z jazdy i poczucie odpowiedzialności za przewożonych towarów są zazwyczaj kierowcy ciężarówek do międzynarodowych portów są ludzie w wieku ponad trzydziestu lat. W związku z faktem, że aktywność jest fizycznie trudne, to jest najlepsza dla mężczyzn. Oczywiście, kobieta z wielkim pragnieniem może stać kierowców międzynarodowych, są jednak wyjątki od tej reguły są niezwykle rzadkie. Długi również muszą być wytrzymałość fizyczną, ponieważ czasami trzeba pracować w trudnych warunkach. Ale, oczywiście, ważnym czynnikiem jest miłość do swojej pracy. Jeśli nie wyobrażam sobie życia bez ucieczki od pod kołami pasa drogowego, to ta praca jest właśnie dla Ciebie!

Opis pracy

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, kierowcy międzynarodowych prowadzą swoją działalność zgodnie z opisem pracy. Tak więc, zgodnie z tym dokumentem, trucker musi odpowiednio zarządzać samochód, wypełnić go z paliwa, chłodzenia i płynów smarujących; sprawdzić prawidłowość listu przewozowego i wysyłki dokumentów do ładunków; przed wyjazdem do zapewnienia serwisowania pojazdu w jak największym stopniu wyeliminować powstałe podczas eksploatacji awarii pojazdu; do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad kontroli nad pojazdem i bezpieczeństwo. W odniesieniu do prawa do kierowcy, sprawy międzynarodowe, może wymagać od klienta, aby zapewnić jego samochód paliwa i odpowiedniego dokumentu. Ponadto, kierowca ma prawo przerwać pracę, jeśli samochód jest w niewłaściwym stanie technicznym. Opis stanowiska pracy i odpowiedzialność zapewnia kierowcy zagranicznych. Tak, jest on odpowiedzialny za terminowość i jakość obowiązków nałożonych na niego, bezpieczeństwo ładunku oraz przestrzegania dyscypliny pracy.