99 Shares 7109 views

Kilka zaleceń dotyczących sposobu, aby stać się dystrybutorem w regionie bez inwestycji

Zaledwie kilka lat temu, słowem obcym „handlowiec” był nieznany do Rosjan, podczas gdy w Europie od dawna tkwi.


Wraz z rozwojem rynku stopniowo zaczęły pojawiać się w rosyjskich dealerów.

kim oni są

Kim są ci ludzie? W rzeczywistości, krupier – jest przedstawicielem handlowym firmy, która kupuje towar od dostawcy w wartości nominalnej, a następnie odsprzedaje je do nabywcy na wagę złota. Innymi słowy, jest pośrednikiem pomiędzy producentem a konsumentem produktu.

zalety

Należy zauważyć, że dziś wielu jest zainteresowany na pytanie: „Jak zostać dystrybutorem w regionie bez inwestycji?” Fakt, że start-up przedsiębiorcy są zainteresowani tego typu działalności na pierwszym miejscu, ponieważ nie pociąga za sobą znaczne koszty dla rozwoju biznesu.

Dziś można łatwo odnaleźć w mediach reklamy czytamy: „Praca. Dealer w Moskwie. " Wiele ludzie reagują na nich jako firma dostawca zapewnić wszelką możliwą pomoc i wsparcie w branży budowlanej i oferuje korzystny program współpracy. Ale nie każdy jest w stanie utrzymać się na powierzchni.

Opcje partnerskie

Ci, którzy nie są nawiedzone przez pytanie, w jaki sposób stać się dystrybutorem w regionie, bez załączników, należy mieć świadomość, że producent produktu może zaoferować kilka partnerstw schematów. Rozważyć istotę niektórych z nich.

dropshipping

Dropshipping (handel na zamówienie) przyjmuje następującą wersję partnerstwa: krupier niezależnie prowadzi poszukiwania klientów, składa zamówienie na stronie dostawcy, każe mu płacić za towary we własnym imieniu, po otrzymaniu zaliczki od nabywcy.

Towar na przesyłkę

Ci, którzy są zainteresowani w pytaniu: „Jak zostać dystrybutorem w regionie bez inwestycji” trzeba wiedzieć o drugim rozpowszechniony wariant współpracy – towary w trakcie realizacji.

Jego znaczenie polega na tym, że sprzedawca otrzymuje określony okres czasu, podczas którego musi sprzedawać produkty. Pod koniec ustalonego okresu muszą być zapłacone, a kwota kontraktu może wzrosnąć o 2-3% w porównaniu z sytuacją, gdyby zapłacił z góry. W każdym razie, ryzyko wypalenia odbywa. Nie spełniają planowanym terminie – być przygotowane w celu zrekompensowania strat poniesionych przez dostawcę. Jedynie w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej, można wziąć z powrotem niesprzedanych towarów.

oficjalny przedstawiciel

I, oczywiście, tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak stać się dystrybutorem w regionie, bez inwestycji, należy powiedzieć o takim rozpowszechniony wariant partnerstwa jako oficjalnej reprezentacji. W tym przypadku, dystrybutor otrzymuje informacje, reklama, doradztwo, iw całości. Oprócz pomocy w budowaniu biznesu, będziesz mieć pewność, że produkt jest realizowany w wysokim popytem przez konsumenta.

Oficjalny dealer nie jest wymagane, aby angażować się w reklamie – to prerogatywą profesjonalistów. Niewątpliwie taki wariant partnerstwa ma same zalety. Innymi słowy, oficjalnym dystrybutorem jest chroniony przed wieloma zagrożeniami.

Wymagania, które odnoszą się do potencjalnych dealerów firmy

Należy zauważyć, że dostawcy preferują kandydatów, którzy mogą pochwalić się stabilną sytuację finansową. Ponadto, muszą mieć doświadczenie w budowaniu sieci dealerskich. Potencjał przedstawiciel handlowy musi posiadać plan biznesowy i być zainteresowany w realizacji tych towarów, które zostały wykonane przez firmy produkcyjnej. Oczywiście, krupier sam ciężko pracować, więc wybór profesjonalnego personelu – jest głównym zadaniem w budowaniu biznesu. Ponadto, dystrybutor musi dbać o ich wyposażenia technicznego punktu.

nadal wymagane jest taki czy inny sposób, ale niektóre inwestycje w branży.

dokumenty

Kandydat dealerów musi dostarczyć listę konkretnych dokumentów, w tym: Karty, dowód rejestracyjny, dowód rejestracji podatkowej, kolejności powołania głowy (dla organizacji komercyjnych). Należy również umowę na wynajem powierzchni biurowej lub zaświadczenie o własności lokali, w których sprzedaż zostanie przeprowadzone.

Jak dla przedsiębiorców indywidualnych, to wystarczy, aby pokazać im zaświadczenia o rejestracji oraz dokument wskazujący Inn.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, aby stać się przedstawicielem handlowym firmy, uważnie sytuację rynkową. Należy pamiętać, że w niektórych częściach rozwijających się sieci dealerskich nieekonomiczne. Określić zakres produktów, które są najbardziej pożądane w danym obszarze oraz do zawierania umów z firmami, które je produkują. W szczególności, wielu dealerów w Krasnodarze udział w sprzedaży samochodów, ponieważ popyt na produkty w Kuban.

Bądź przygotowany na to, że ogromna liczba tych, którzy chcą stać się oficjalnym dystrybutorem dostawców może ogłosić przetarg, w wyniku których zostanie wybrana najbardziej odpowiednim kandydatem.

Należy pamiętać, że im większa firma, producent, tym mniej prawdopodobne, by spełnić kryteria, jakie mogą być wymagane znaczne inwestycje w rozwój sieci dealerskiej.

Zwróć uwagę na liczbę dystrybutorów na danym obszarze. Z reguły dostawcy są bardziej skłonni do współpracy, gdy nie ma więcej niż jeden dealer w danym obszarze lub regionie. Takie zachowanie taktyka zmniejsza ryzyko konkurencji i pozytywny wpływ na firmy.