789 Shares 3356 views

Chiny X – VIII pne, E.

W bezpośrednim sąsiedztwie terytorium austronezyjskich plemion etnicznych, w I tysiącleciu pne. e. Stowarzyszenie istnieje protogosudarstvennyh Chu stworzony, prawdopodobnymi przodkami współczesnych narodów grupowych Miao-Yao. W kategoriach politycznych, Chu Zhou zawsze przeciwny. Na początku X wieku. BC. e. Chou władca Król Zhao Zhou Chu próbował podporządkowanej siły militarnej i odbył kilka podróży na południe. Ten ostatni zakończył się bardzo źle dla Chou Zhao i van nie wrócił do stolicy.

Na granicach zachodnich Zhou I tysiąclecia pne. e. zamieszkany przez genetycznie związane Chou plemion prototibetobirman skie już znacznie różnią się od nich w swoim rodzaju ekonomiczno-kulturowej, a prawdopodobnie również przez język. Źródła są zwykle określane terminem „rong” i scharakteryzowano jako ludzi pół-koczownicze, jeden z głównych sektorów gospodarki, które zostały pasterstwo. Chiny X – VIII BC. e. ,

W wieku IX-VIII. BC. e. Chou pierwsze spotkanie z xianyun – nowy przeciwnik, którego nagłe pojawienie sugeruje, że wczesne koczowników, rozprzestrzeniły się na wschód od stepów Eurazji. Ataki Odbicie zaskoczenia na obszarze plemion xianyun znajduje się w bezpośredniej bliskości stolicy Chou wymaganym do mobilizacji dużych sił wojskowych. Mimo to, gubernator kilka razy zostali zmuszeni do opuszczenia miasta, które okazało się być zrabowany przez wroga.

Ta nowa sytuacja jest bardzo niekorzystna dla Chou. Ich stolica, znajduje się w zachodniej, jest w ciągłym zagrożeniu. W 771 pne. e. Gubernator Yu-van doznał kolejnej porażki, został wzięty do niewoli, a jego syn-Pin van transfery kapitałowe na wschodzie – w Loi (w pobliżu dzisiejszego Luoyang w prowincji Henan ..). To wydarzenie zapoczątkowało nowy okres w historii Zhou Zjednoczone – tzw Chunqiu (nazwa pochodzi od starożytnych chińskich kronikach, która odzwierciedla wydarzenia czasu).

Okres Chunqiu został oznaczony przez osłabienie siły Van i coraz bardziej wyraźne przekształcenia całego systemu społecznego szeregach. Głównym trendem tego procesu początkowo wyrażona w stopniowej izolacji chzhuhou dziedziczne posiadłości, która wkrótce stać się praktycznie niezależne od władcy Zhou. Chzhuhou nie wypełniają swoje tradycyjne obowiązki do va-nu – regularnie wysłał mu hołd, być audiencja dla ekspresji pokory. Przypadek, w którym po śmierci Wang dziedzicznych władców chciał przyjść na jego pogrzeb z odpowiednimi ofercie – z powodu tej ceremonii pogrzebowej został przełożony i odbył tylko kilka lat.

Chiny X – VIII BC. e.