591 Shares 1986 views

Użyteczne właściwości kalorycznej i śliwkę

rośliny śliwka owoc odnosi się do rodziny Rosaceae. Rośnie na obszarach o klimacie umiarkowanym. Opinie naukowców na temat pochodzenia tej rośliny są podzielone. Niektórzy uważają, że wyładowanie było wynikiem krzyżowania się Śliwa i tarniny, podczas gdy inni są przekonani, że to było pierwotnie dziki. Dziś chciałbym mówić o korzyściach płynących z jej owoców dla ludzkiego organizmu, jak również ich zawartość kalorii.

informacje ogólne

Plum – drzewa owocowe, powszechnie uprawiana w Rosji. Istnieje ponad czterdzieści odmian tej rośliny. Jej owoce są bogate w mikroelementy i witaminy. Kalorii żółta śliwka pozwala na wykorzystanie go w czasie diety. Ponadto przyczynia się do normalizacji całego organizmu.

Propagowane przez proces opróżniania. Ma dobrą płodność. Jej kwiaty są pięknie urządzony ogród. Plum rośnie na wszelkich luźnych glebach, gdzie nie ma wody stojącej. Aby wyglądać dość łatwe dla niej. To nie wymaga natychmiastowej uwagi ogrodnika. wystarczy terminowe wykończenia drewna. Po trzech latach po posadzeniu należy zapłodnione minerałów.

Korzystanie z żółtych śliwek

Od czasów starożytnych, ludzie świętowali przysługę żółtej śliwki dla ludzkiego organizmu. Wtedy stało się trudne do ogrodów roślinnych, jeść, robić puste. Tradycyjna medycyna wykorzystuje owoce jako lekarstwo. Żółta śliwka, które uważamy kalorii później, zawiera dużą ilość witamin, minerałów, kwasów organicznych i pektyny.

Owoce zawierają dużo błonnika. Ich użycie przyczynia się do zwiększenie apetytu i zwiększoną ruchliwość jelit. Wprowadzenie tego produktu w diecie może zapobiegać nowotworom narządów trawiennych.

Dietetycy podkreślają, że kalorii śliwka mały żółty. Owoce pomaga oczyścić organizm z toksyn, radionuklidów i toksyn poprzez zwiększenie przepływu żółci i zwiększone oddawanie moczu. Witaminy B, dostępne w obfitości w tym wspaniałym owocu, są korzystne dla układu nerwowego. Kwas askorbinowy pomaga wzmocnić system odpornościowy, retinol – poprawić widzenie. Witamina P i potasu normalizuje ciśnienie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne.

Wartość energetyczna żółtej śliwki

Według zawartości tłuszczu, białka i węglowodanów śliwka owoc jest bardzo wyważony. Niezależnie od odmiany, owoce zawierają dużo fruktozy, glukozy i sacharozy. Śliwki, świeże i suche, bogate w garbniki, kwasy organiczne, pektyny i utleniaczy.

Śliwkę kaloryczną około 49 kcal na 100 gramów produktu. W owoc zawiera:

  • Białko – 0,8 g;
  • FAT – 0,3 g;
  • węglowodany – 9,6 g

Na kalorii śliwki żółty wpływa na stopień dojrzałości. Jeden owoc średnio waży około 30 gramów. W ten sposób za pomocą prostych obliczeń matematycznych jest możliwe aby wiedzieć, ile kalorii w 1 zlewem. Około 16 kcal. Wspaniały owoc zaspokaja głód. Jedzenie około 100 gramów produktu, można zapomnieć o chęci jedzenia przez dwie godziny. Jak zauważają, opróżniania długo oswaja apetyt dzięki zawartości dużej ilości błonnika. To nie jest wchłaniana przez organizm, ale tworzy dodatkową objętość w żołądku.

Przeciwwskazania do stosowania śliwek

Ze szczególną ostrożnością należy podawać w diecie tego owocu są ci, którzy cierpią z powodu chorób układu trawiennego. Nadmierne spożywanie śliwek może zwiększyć kwasowość żołądka. body dziecięce czasami reaguje na jej zaburzenia jelit. Pomimo niewielkiej kaloryczności żółtej śliwki, niemożliwe jest, aby jeść, czy w pęcherzyku żółciowym są skały i cukrzyca.

Dietetycy podkreślają, że warto używać tylko dojrzałe owoce, niedojrzałe owoce mają bardzo niepożądane. Warto zauważyć, że w wyniku obróbki cieplnej o 20% składników odżywczych żółta śliwka utracone. Ten produkt jest bardzo wysokokaloryczne, więc oni nadużywają ludzi z nadwagą jest wysoce niepożądana.

Ponadto, nie ma dużo śliwek w obecności reumatyzm i podagrę, jak oni promować wydalanie nadmiaru płynów. A jeśli nadal chce jeść owoców, nie należy zapominać, aby zrekompensować utratę wody w organizmie przez picie wystarczającej ilości czystej wody. Uczyliśmy się, gdy niepożądany żółty śliwki w diecie. zawartość kalorii z białek, tłuszczów, witamin i składników mineralnych niezbędnych sprawia, że owoce w diecie kobiet w ciąży.

Jeść śliwki w czasie ciąży

Dobry smak owoców w połączeniu z doskonałymi właściwościami leczniczymi. Właśnie byłem w stanie zobaczyć, jak ważne jest, aby całkowicie opróżnić moc. Kalorii i właściwości, korzyści i szkody śliwek już rozpatrywane. Teraz rozumiemy, czy go jeść podczas konieczności rozrodczym. Możliwość usunięcia nadmiaru płynu z organizmu przyczynia się przyszłe matki do radzenia sobie z obrzękiem. Owoce zawierają związki organiczne – kumaryny, które zapobiegają tworzeniu się skrzeplin w naczyniach krwionośnych. Żółte śliwki są łatwe do strawienia, oczyszczają krew. Mamusiu, który wzbogaca dietę tych owoców, dbać nie tylko o siebie, ale także o zdrowie swojego dziecka.

Wiadomo również, że pomoc śliwki ciąży w wysokiej temperaturze przy stosowaniu leków przeciwgorączkowych niepożądane. Kobiety nosić dziecko powinno jeść prawo. W ciągu dnia, zlew mogą być spożywane jako deser. Również owoce pomaga kobietom cierpiącym na zaparcia, ponieważ zawiera duże ilości błonnika pokarmowego.

Kalorii dżem żółtych śliwek

Według dietetyków, niskokaloryczne odmian śliwy Greengage jego mięsność i wysoka zawartość błonnika pokarmowego są korzystne dla utraty wagi, więc nie mogło być lepiej przystosowane do użytku przez ludzi cierpiących z powodu dodatkowych kilogramów. To suplement bursztyn owoc jest używany do pyszny deser. Teraz dowiesz się, jak gotować dżem z żółtych śliwek. Kalorii receptury około 200 kcal na 100 gramów produktu.

Receptura dietetyczna jam Renkloda śliwki

Aby przygotować dżem potrzebne świeżo zebranych owoców. Ich skóra powinna być umiarkowanie twarde, a kolor – bursztynowy. Deser jest lepiej gotować z niedojrzałe niż zbyt mało dojrzałych owoców. Wcześniej patrzyliśmy na to, co jest użyteczne śliwkowy żółty, kalorii co czyni go bardzo atrakcyjnym produktem dla tych, którzy są na diecie.

W ten sposób, 1 kg śliwek żółty wymagane 0,5 kg cukru, jeden cytrynowy, cynamon, goździki trzymać jeden widget, dwa – anyż, 250 ml czystej wody. Owoce należy przepłukać kilkakrotnie w zimnej wodzie. Następnie każdy z nich przebity wykałaczką w kilku miejscach.

Syrop gotuje się w garnku szkliwa. W tym celu, woda musi dodać cukier i doprowadzić na małym ogniu do wrzenia. Czas gotowania – 10 minut. Śliwki wlać syropu od na ogień. Muszą dokładnie wymieszać i pozostawić na jeden dzień, pokryte pokrywką. Po 24 godzinach, śliwki muszą wyjść z patelni. Syrop, zagotować ponownie i zalać owoce na dzień. Wycisnąć sok z jednej cytryny. Po chwili wraz z śliwki syrop gotować, ale z dodatkiem soku z cytryny i przypraw. Ostateczny proces gotowania trwa krócej niż 15 minut. Owoce muszą zakupić kolor przezroczysty i osadzają się na dnie. Jam jest gotowy!

Aby nektaryny słodycz nie jest przechowywany przez dłuższy czas po otwarciu dla korkociągu trzeba wziąć mały słoik. Muszą być czyszczone i sterylizowane. Po zacięcie zamknięte, jest on umieszczony w chłodnym miejscu. Ze względu na obecność w przepisie czasu gotowania soku z cytryny i przypraw jest zminimalizowane. Deser zachować maksymalną ilość użyteczności.

Żółta śliwka ma znakomity smak i ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Słoneczny owoc wprowadzona w diecie, będzie nie tylko deser, ale także poprawić ich zdrowie.