552 Shares 2125 views

Nasiona: struktura. Zewnętrzna i wewnętrzna struktura nasion

Zaczyna się od nasienia życia wielu roślin. Miniaturowy stokrotka lub rozprzestrzeniania klon smaku słonecznikowy lub soczysty arbuz – wszystkie z nich wyrosły z małych nasion.

Co jest nasieniem

Seed jest narządem generatywnej. Oprócz funkcji rozmnażania płciowego, służy ona ważną funkcję roślin rozproszenia. Rozprzestrzenia się przez wiatr lub zwierzęcia, to rośliny nasiona kiełkują i opanować nowe terytorium. Zdolność ta sprawia strukturę materiału siewnego roślin.

Zewnętrzna struktura nasion

W wyniku procesu zapłodnienia produkuje nasiona, struktura , która sprawia, że funkcje wykonywane.

Rozmiar nasion poszczególnych roślin znacznie się różni milimetrowe mak na pół metra na Seszelach dłoni.

Forma nasion również zróżnicowane, ale najczęściej jest to okrągła. Zazwyczaj nasiona fasoli, strukturę , która jest typowa, są przykładem nauki narządów rozrodczych.

Skórki ziarno wykonane z zalążka powłok. Ta niezawodna ochrona nasion z braku wilgoci i zagrożeń środowiskowych.

Pokrywa ochronna może być pomalowane w różnych kolorach. Biorąc pod uwagę wklęsłej stronie nasion, to łatwo zauważyć, depresję, która jest następnie łodygi nasion. Przed utworzeniem płodu, że w połączeniu z owocni nasion.

Wewnętrzna struktura nasion

Drugą główną część każdego nasiona – zarodek. Jest prekursorem przyszłości roślin liściastych, więc składa się z malutkich kawałków. Są embrionalny korzeń, łodyga i gemula. liścienie zarodka przechowywane w podaży składników odżywczych. Występuje w przyrodzie i innych konstrukcji z nasion planem, gdy płód jest wewnątrz bielma. To jest dostarczanie składników odżywczych.

Dojrzałe nasiona mogą być długi czas, aby być w stanie spoczynku, co daje im przewagę nad zarodnikami, które kiełkują natychmiast po dojrzeniu i umiera, jeśli nie jest to konieczne dla środowiska programistycznego.

W naturze jest dość zróżnicowana reprezentowane wszystkie podmioty, w tym nasion. Struktura określa ich klasyfikacji. Nasiona w którym składniki odżywcze znajdują się w bielma, zwane białko. Inny typ materiału siewnego zwany wolny od białek.

Skład nasion

Badania wykazały, że wszystkie ziarna są złożone z materiałów organicznych, które w większości odbywa się białko roślinne lub glutenu. Większość tego materiału jest zawarta w roślinach zbożowych, które są wykonane z mąki i piec chleb.

Również w skrobię nasiona przechowywane tłuszczu i węglowodanów. Odsetek tych związków waha się w zależności od gatunku roślin. Na przykład, nasiona słonecznika, są bogate w olej, ziarna pszenicy – skrobi.

Oprócz białek, tłuszczów i węglowodanów i nasiona zawierają substancje nieorganiczne. Jest to przede wszystkim wody potrzebnej do dalszego rozwoju rośliny i sole mineralne.

Niezależnie od ilości każdej substancji posiada własne znaczenie dla rozwoju nasion i wzrost jest niezbędny.

Nasiona jedno- i dwuliściennych

Dostępność nasion jest charakterystyczna tylko pewnej grup systematycznych roślin – nasion. Z kolei, są one podzielone na dwie grupy: nagonasiennych i okrytonasiennych. Nasiona nagozalążkowych iglastych znajduje się na wadze stożkowych powlekane. W związku z tym, że mają taką nazwę. W lutym, na gołej śniegu spadają nasiona, których struktura nie zapewnia dodatkową ochronę zarodka przed niekorzystnymi warunkami.

Znacznie bardziej prawdopodobne kiełkują nasiona są okrytozalążkowe. Przedstawiciele tej grupy zajmują dominującą pozycję dzięki owoców, które chronią ich nasiona. Struktura każdego płodu zapewnia niezawodną ochronę przed zimnem i odżywiania zarodka.

Rośliny należące do pewnej grupy łatwo zidentyfikować. Po przeanalizowaniu struktury nasion jednoliściennych, takich jak ziarniaka pszenicy, można upewnić się, że tylko jeden liścienia. Takie zarodków nasiennych tworzy jedną część.

Zupełnie inaczej ułożone nasion. Ich struktura jest typowe dla dwuliściennych nasion dwa liścienie zarodka nasion i dwóch listków zarodkowych. Dodatkowo do konstrukcji zarodka, istnieją inne cechy, które decydują o grupy roślin. Ten rodzaj systemu korzeniowego, obecność miazgi, struktury i użyłkowania liści, kształt liści. Ale struktura nasion jest cechą.

kiełkowania nasion

Z pewnością każdy dom trzymane wiele nasion. Fasola, groch, soczewica, nasiona słonecznika i pszenicy – nawet są częstymi gośćmi w kuchni. Ale dlaczego oni nie tworzą kiełki? Odpowiedź jest prosta: do kiełkowania konieczne są pewne warunki. Najważniejszą z nich jest woda. Jak to wnika ziarno pęcznieje i zwiększa objętość kilkakrotnie i składników odżywczych bielmo, zarodki rozpuszczenia. W tym stanie, stają się one dostępne dla żywych komórek zarodka.

Ważne warunków kiełkowania również dostęp tlenu, światła słonecznego, temperatury optymalnej. Zazwyczaj jest to powyżej 0 stopni. Ale nasiona zbóż ozimych specjalnej obróbce na zimno, a ujemna temperatura jest warunkiem koniecznym dla rozwoju ich nasion.

Rola nasion w przyrodzie i życiu człowieka

Nasiona mają ogromne znaczenie zarówno dla roślin, zwierząt i ludzi. Dla roślin, są sposoby rozmnażania i rozprzestrzeniania się nad powierzchnią ziemi. Mający źródło skrobi, nasiona tłuszczu i białka są doskonałe pożywienie dla zwierząt i ptaków. są one również produktem spożywczym dla ludzi. Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie życie ludzi bez chleba, wykonane z nasion zbóż lub bez oleju roślinnego z nasion słonecznika i kukurydzy. I powodzenia przyszłych zbiorów zależy od jakości materiału siewnego.

rośliny nasienne są najbardziej rozwinięte, złożone struktury, procesy życia i zajmują dominującą pozycję w świecie roślin. Rozwój ten udało im się osiągnąć to spowodowane obecnością ważnych narządów rozrodczych – nasiona.