260 Shares 3647 views

„Amoxiclav”: Instrukcja obsługi

Wśród leków do leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie, włączone amoksiklav. Instrukcja użycia leku wskazuje na jego przeciwbakteryjne działanie farmakologiczne i dość szeroki zakres.

Amoxiclav – nowoczesny antybiotyk. Składniki aktywne leku, są amoksycylina (półsyntetyczne penicyliny) i kwasu klawulanowego (inhibitor beta-laktamazy), komplementarną w połączeniu ze sobą, podobnie jak podobne w ich parametrów farmakokinetycznych. Amoksycylina jest obecny w preparacie „Amoksiklav” (Instrukcja zawiera szczegółowe informacje na ten temat) w postaci trihydratu, kwas klawulanowy – jak klawulanian potasu. I, jeśli pierwszy składnik aktywny w tabletce 500 mg leku, kwas, zawiera 125 mg. Wśród adiuwantów preparatu talk, krospowidon, koloidalny ditlenek krzemu, MCC, stearynian magnezu, sól sodowa kroskarmelozy. Opakowanie zawiera 15 tabletek leku „Amoxiclav”. Są owalne, folia powlekana jest prawie biały wypukłe.

Zarówno czynna „Amoksiklav” lek całkowicie rozmieszczone w tkankach, takich jak płuca, macicy, jajników, ucha środkowego i opłucnej i płynów otrzewnowych. Ponadto, amoksycylina ma skłonność do wnikania do wątroby, pęcherzyka żółciowego, ślina, płyn maziowy, tajemnicy zatok przynosowych, gruczołu krokowego, tkanki mięśniowej, wydzieliny oskrzelowej, migdałki. Zastosowanie kwasu klawulanowego, która posiada słabą aktywność antybakteryjną, trwałość jest na działanie beta-laktamazy amoksycyliny. Że są one wytwarzane przez mikroorganizmy (aerobowe bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnimi, beztlenowymi Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, itd.).

Lek „Amoxiclav” instrukcje użytkowania radzi podjęciem leczenia chorób zakaźnych i zapalnych, które są spowodowane przez mikroorganizmy, które są najbardziej wrażliwe na substancję czynną leku. Ta infekcja:

  • otolaryngologia i górnych dróg oddechowych, jego górne sekcje (takimi jak ropień pozagardłowych, zapalenie zatok, przewlekłe zapalenie gardła, zapalenie ucha środkowego (przewlekły i ostry), zapalenie migdałków) ;
  • niższe przegrody układu oddechowego (włączając zapalenie oskrzeli (ostre i przewlekłe) i zapalenie płuc);
  • układ moczowy;
  • ginekologiczne;
  • tkanek miękkich, skóry (w tym ugryzienie i człowieka);
  • tkanki łącznej i kości;
  • żółciowych;
  • zębopochodne.

Ponieważ lek jest dostępny w postaci tabletek, proszków, pastylek, zawiesin, w postaci roztworu do iniekcji dożylnych, dawki i są one różne. Tak więc, tabletki „Amoxiclav 250” Instrukcja przypomina dorosłych wziąć jeden 3 razy dziennie, a poniżej 14 roku życia, dla dzieci to lepiej wybrać zawieszenie (1,5-2 łyżeczki. – Wszystko zależy od wieku dziecka) lub krople, które podawano go 3 razy dziennie 0,75-1,25 mg. Jeżeli lekarz wyznaczył dożylnie amoxiclav (instrukcja obsługi 1000 mg punktów), a następnie powoli wstrzykuje narkotyk co sześć do ośmiu godzin 1,2 mg dla dorosłych i dzieci poniżej 12 roku życia. Jeżeli dziecko nie jest w 12, a następnie w ilości 30 mg na kilogram masy ciała.

analogi „środki Amoxiclav” produkowane przez firmy farmaceutyczne, a podobny skład i działanie. IT preparaty "Klavotsin", "Moksiklav", "Amoklan", "Kuram", "Augmentin", "kwas klawulanowy", "Amoklavin" et al.

Preparat przechowywać takie jak „Amoksiklav” powinien być w miejscu niedostępnym dla dzieci i zajmuje miejsce, aby temperatura nie przekraczała 25 stopni.

Czy są jakieś przeciwwskazania i skutki uboczne w środkach „Amoxiclav”? Instrukcje dotyczące korzystania z tych informacji. Tak więc, nie zalecamy stosowania tego leku do tych pacjentów, którzy mają zwiększoną podatność na antybiotyków należących do grupy cefalosporyn i penicylin do amoksiklava komponenty, które mają zaburzenia wątroby i tak dalej. W każdym przypadku przed użyciem leków należy dokładnie zapoznać się z instrukcją.

Występuje podczas odbierania amoxiclav i skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, wymioty, nudności, utrata apetytu).

Zadbaj o swoje zdrowie!