512 Shares 9532 views

Gdzie w samochodzie znajdują się dysze i co robią

Dysza jest dozownikiem paliwa. Ponadto jego funkcją jest, aby mieszanki paliwowo-powietrznej, i rozpylać go do komory spalania silnika.

Aby zrozumieć, gdzie w pojeździe dysza, konieczne jest, aby wiedzieć, co układ paliwowy działa.

Dysza centralny wtrysk

W przypadku, gdy w układzie dysza centralna wtrysku pojazdu (pojedynczy zastrzyk)? Jest usytuowany w przewodzie wlotowym (lub kolektora, przez który wychodzi paliwo z gaźnika do cylindrów) przed przepustnicą w pożądany do regulacji dopływu powietrza do systemu).

To pierwszy system wtrysku, zaprojektowany w celu zastąpienia silników gaźnika. Ma tylko jedną dyszę na 4-cylindrowy (dlatego jest zwana „pojedyncza iniekcja”). Dysza rozpyla na przepustnicy paliwa, które wzbogaca go z powietrzem. Tę mieszaninę wprowadza się następnie do kolektora wlotowego i jest rozprowadzane do cylindrów. Cały proces jest monitorowany przez różne czujniki.

Wtryskiwacze rozmieszczone wtrysku

Gdzie znaleźć wtryskiwaczy samochodów rozproszonych zastrzyk? Ten skomplikowany system. Posiada 4 dysz wyposażonych w zawory elektromagnetyczne. Są w przewodzie dolotowym cylindrów, jeden na każdy.

Dysza podnosi benzyny do zaworu wlotowego cylindra. Paliwo odparowuje się i miesza z powietrzem (jego przepływu spełnia wszystkie tego samego gazu). W przeciwieństwie monoinjection tutaj mieszanki paliwowej utworzonej w samych cylindrów.

Dysze robocze jest sterowane przez elektroniczną jednostkę sterującą. Że sygnalizuje Sprawdzić wskaźnik silnika na tablicy rozdzielczej w przypadku awarii silnika.

Dysze z bezpośrednim wtryskiem

bezpośredni system wtrysku – „młodych” w sprawie stosowania w samochodach. Gdzie w samochodzie znajdują się dysze tego systemu, tak sądzę. Wszyscy „wkradł” do komory spalania, znajduje się w górnej części cylindra. Zgodnie z tym, paliwo przedostaje się bezpośrednio do komory spalania i nie jest już zmieszana z powietrzem. Podczas pracy wtryskiwacza odpowiada wielu czujników, informacje są przekazywane do jednostki sterującej.

wtryskiwacz pracuje w tym systemie jest znacznie bardziej skomplikowana: ciśnienie wtrysku paliwa jest znacznie wyższy i znacznie zwiększyć szybkość maszyny przy niskich prędkościach wyzwalane podwójny wtrysk paliwa.

dwa rodzaje mieszania, który występuje w silniku. W związku z tym dysze mogą pracować w dwóch trybach:

  • Warstwowy działanie występuje wtedy, gdy silnik pracuje na niskich i średnich prędkościach (podnosi wtryskiwacz paliwa na końcu suwu sprężania).
  • Jednorodna mieszanina powietrza i paliwa, wymaganego przy wysokich prędkościach (dalej wtryskiwacz działa w suwie ssania jednocześnie z dostępem powietrza).

W obu przypadkach istnieje znaczne oszczędności paliwa z wysoką sprawnością.

dysze gazowe

Samochody jeździć nie tylko na benzynę lub olej napędowy, ale również na gazie. Zazwyczaj instalacja gazowa – to dodatkowe wyposażenie w samochodzie, nie określona przez producenta. Konwencjonalne dysze paliwowe nie są przystosowane do takiego urządzenia. Dlatego, aby wykonać cylinder gazowy i przekładnia są własne dysz, które są zamontowane w silniku.

Aby dowiedzieć się, gdzie w samochodzie są dysze urządzeń gazowych, wystarczy otworzyć pokrywę. stanowią blok z tworzywa sztucznego o czterech sekcji (wewnątrz każdego wtryskiwacza) z niego zsumowanych węży. Konstrukcja ta jest zamontowana jak najbliżej zwykłych dysz.

Różnice wtryskiwacze gazowe benzyny:

  • Szerokość przekroju gazu czasami bardziej, gdyż przechodzi przez większą ilość paliwa niż benzyna.
  • Im większy jest opór elektryczny wtryskiwacza benzyny ze względu na potrzebę przekazać mniejszą ilość paliwa.
  • benzyna Zasada sterowania wtryskiwacza do wstrzykiwań jest dostarczenie pojedynczego impulsu elektrycznego, podczas gdy gaz jest aktywowany przez dwa krótkie.

Jak i dlaczego do regulacji wtryskiwaczy gazowych

Po zainstalowaniu urządzenia ECU gazu trzeba „wyjaśnić” jak obliczyć i zastosować gaz. W tym celu specjalnego programu dostosowawczego. Są one podobne do siebie na interfejsie. Mogą być stosowane zarówno samodzielnie, jak i w wyspecjalizowanych usług.

Czyszczenie i regulacja wtryskiwaczy gazowych powinna być przeprowadzona po pewnym czasie działania, gdyby nie było oznak nieprawidłowej pracy: samochód ciężko zacząć, ona nie chce iść do gazu (stragany albo idzie w tryska). Najczęściej występują one z powodu zanieczyszczeń, które są dodawane do gazu na stacjach benzynowych.

Aby pozbyć się tego problemu, konieczne jest, aby zmienić filtr dokładny i oczyścić dysze.

Określić, gdzie w pojeździe są dysze HBO, możemy je usunąć. Epicentrum zablokowania znajduje się w komorze z pręta. Jej zdemontować, czysty (najlepiej alkoholem) żywicy przywieraniu, następnie zebrać z powrotem.

Korzystanie kalibracji mikrometrów każdej luki rod (muszą być takie same dla wszystkich czterech). Jeśli takie urządzenie nie jest obecny, można skontaktować się z serwisem HBO naprawy.