803 Shares 1650 views

Lefortovo Park w Moskwie

Lefortovo Park w Moskwie może być trudno sklasyfikowany jako szczególnie popularnych miejscowości wypoczynkowych zarówno Moskali i gości miasta. Niemniej jednak to nie przeszkadza mu być jednymi z dobrze znanym i kochanym przez wielu obiektów.


Jedno jest pewne: będąc na swoim terytorium przynajmniej raz, będzie chętny, aby tu przyjechać jeszcze raz i jeszcze raz, gdyż Lefortovo Park naprawdę wie, jak podbić serca wszystkich, nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Na tym obszarze można mówić bez końca. Ciekawa historia przyciąga ciekawskich, którzy chcą uciec od letnich upałów Oto długo oczekiwany chłodny, miłośników zewnątrz lubią grać w piłkę lub badmintona w ciepłych porach roku oraz w nartach lub budowania zamków śniegu.

ogólny opis

Lefortovo Park jest starożytny kompleks pałacowo-parkowy. Znajduje się on w tym samym obszarze, rozciągającą się we wschodniej części Moskwy.

Park o powierzchni 32 m, i szczyci się drugi tytuł, który brzmi jak Golovinskiy ogrodzie.

Zanim nasz czas na jego terytorium jest tylko częściowo zachowane zabytki architektoniczne i historyczne oraz krajobrazowy zespół XVIII wieku.

Lefortovo Park w Moskwie: historia powstania

Golovin ogród – to rzeczywiście ogromne historyczne i architektoniczne krajobraz parkowy tablicą.

Należy zauważyć, że jest on również uważany za pierwszy stacjonarny i jeden z najstarszych parków w Rosji, która jest jednym z najbardziej znanych w Europie. Na przykład, teraz nie wiele osób wie, że to on, który kiedyś stał się prototypem dla większości Petersburga parków.

Początkowo został zbudowany pałac feldmarszałka F. Golovin, Ministra Spraw Zagranicznych, które, między innymi, był również współpracownik wielkiego reformatora Piotra I.

Golovin Pałac zbudowany w 1703 roku i jest bez wątpienia ważnym działaniem, gdyż prace projektowe i zarządzania na zlecenie znanego wówczas architekta D. Iwanow. Ostatni budynek zbudowany na wzór Wersalu zespołu.

Park zajmuje jego nazwisko było na cześć F. Leforta, znanego nauczyciela i przyjaciela Piotra I, w pierwszych latach swego panowania. W pałacu chciał trzymać festiwale i organizowania przyjęć, a ogród, który osobiście zobowiązał cesarzem został złamany wokół niego.

Później, kiedy cesarzowa Anna Ioannovna (od 1730), park stał się znany jako „Versailles na Yauza”.

To wtedy architekt Francesco Rastrelli zaprojektował Barokowy pałac i park zespołem „Annegof”.

Należy zauważyć, że Lefortovo Park to największy w Moskwie w XVII wieku.

Że udało się uratować?

Nawiasem mówiąc, ogród Golovin – to nie jest tylko nazwa terytorium, w czasach sowieckich, był nazywany parku Okręgu Wojskowego w Moskwie. Już w tym czasie, jak pytania „Gdzie jest Lefortovo Park? Jak dostać się do tego miejsca? „- nie powoduje kłopotów. Dlaczego? Chodzi o to, że wiele o tym nie wiedział, i stąd gości nie było końca.

Do dnia dzisiejszego zachowały się zarośnięte stawy, tarasy pozostaje z czerwonej cegły, most, tama, która oddziela stawy i jest podstawą dla Lefortovo Park głównej alei wysadzanej lipami, a po wspaniałe, ale teraz, niestety, rozpadające się w grocie Rastrelli.

Nie daleko od dna stawu znajduje się półkolisty pergola, zbudowany w pamięci Piotra I i niedawno odnowiony.

Wielu powie, że park z tak ciekawą i imponującej historii jest bardzo w potrzebie renowacji i krajobrazu.

gondola w stolicy

Lefortovo Park (Moskwa) jest naprawdę wyjątkowa. Gdy na jego terytorium powstał specjalny system hydrauliczny, w którym Piotr I miał nadzieję uzyskać z Petersburga do Moskwy.

Obecnie, nie są aktywne specjalistów, przeprowadzono więcej niż 50 prac archeologicznych, badanie dna basenu i przykryto w przybliżeniu 200 m linię kanału Annegofskogo. Niniejszym otwieranie zostać wykryte brzegi wzmacniających wznoszone w czasie, wały w drugiej powierzchni, trzpienie bazowe, mostów, mola na dużym stawu Grot i fontanny.

Inną ciekawą atrakcją parku jest altanka-semi-rotunda. Jest to stary budynek z popiersiem Piotra I został zbudowany w 1805 roku na cześć „miejsce spoczynku” cesarza. Podczas silnego sztormu walcowanych w czerwcu 1904, to jest, niestety, został całkowicie zniszczony, ale był w stanie odtworzyć i przywrócić dawny wygląd.

Co dziś jest park

Podczas renowacji pomnika, altana w parku Lefortovo przebudowano go i wykonał pełną kopię budowy XVIII wieku. W oparciu o wysokiej chwili półokrągły pawilon z ośmioma kolumnami najwyższej szary granit kamień ustawionej obelisku.

Na nim wyryte są słowa Piotra I, że ma nadzieję dostać się do wody z Petersburga do Moskwy, powiedział w listopadzie 1724, gdy tylko budowa drogi wodnej zaczął połączyć dwie stolice. Być może, to trudno sobie wyobrazić, że fakt, może rzeczywiście istnieje taki stację „Lefortovo Park”. „Jak dostać się do Petersburga?” – pytano do odwiedzenia miasta, a Moskale polecam je do malowniczej ścieżce wzdłuż rzeki … Nie wyszło.

Obszar ten, zgodnie z holenderskim stylu, został stworzony z wielu zapór, stawów, wysp, kanałów i kaskadami. Pomimo faktu, że to musiał być wielokrotnie przebudowywany, to jeszcze udało się zachować oryginalny układ.

Głównym składu osi Lefortovsky Park przebiega równolegle s. Yauza. przeżył trzy tarasy XVIII wieku do chwili obecnej., zbudowany z czerwonej cegły, system kanałów i stawów płynąć karmienie dzielnicy. Dwubarwna, most, tama, stawy łączących się balustrady i zniszczone malownicze grota K. Rastrelli.

Pojedyncze atrakcją parku są uważane stawy Lefortovo, które są w górnym i środkowym biegu rzeki. Sikorki. Każdy z nich ma swoją własną nazwę. W ich zwykłym ryby zazwyczaj pływa kilka (a czasem więcej niż jeden), białe łabędzie i kilka stad kaczek. Do dziś zachowała niezwykłą Venus zaporę oddzielającą dwa piękny staw.

Jak dostać się do parku

„Lefortovo Park” – metra o tej samej nazwie na mapie Moskwa metra jest nie do znalezienia, co oznacza, że ludzie złych zabytków w mieście, będzie się tu nie będzie tak łatwe, jak powinien.

Zauważ, że obiekt znajduje się 20 minut od stacji „Bauman”.

Kwadratów trzech stacjach (m. "Komsomolskaja") do niej można dotrzeć tramwajem № 50, a m od „Kurskaia». – № 24.

Od „Aviamotor” i od „Red” Bramą do parku idzie liczbę trolejbusowej 24.

Również w Lefortovo Park (.. którego adres: ul Krasnokazarmennaya, 3) można dotrzeć na autobus numer 545 "Kursk – Aviamotor".

Wykopaliska archeologiczne w parku

Pod nadzorem głównego archeologa Moskwy Aleksandra Veksler za pieniądze z budżetu miasta w Lefortovo Park były trzy lata z wykopalisk archeologicznych. Zapewnili ekspertów nie tylko wiele cennych informacji na temat pierwotnego układu pomnika krajobrazu, ale także podstawowe dane dotyczące jego przyszłej odbudowy. Dzięki wykopalisk historycznej podstawy do przywrócenia terytorium została dostarczona.

Naprawdę niepowtarzalna i wyjątkowa Lefortovo Park. Oficjalna strona chętni do dzielenia się informacjami o tym dziś na całej długości układu hydraulicznego parku przeprowadzono ponad 50 wykopu, badane dno zbiorników wodnych na ogrody i park zespołem imperialnych czasów Piotra Wielkiego, Anny Ioannovny i Catherine przeszła około 200 m linii kanału Annengofskogo, uznał wzmocnienie plaże, historyczne nabrzeża, tereny korzystających niegdyś popularne przystanie na dużym stawie, kolorowe mosty, mistrzowsko wykonany altanki i fontanna przed Grotto.

Doskonałe miejsce na relaks

Niewiele wątpliwości, że Lefortovo Park – to jest rzeczywiście doskonałym miejscem na spacery i rozproszenia od zgiełku miasta. IT Moskale odpocząć, goście stolicy, matek z wózki, zakochanych, młodych par i emerytów.

Tutaj są systematycznie ułożone wycieczki historycznych dla gości z zespołem pałacowo-parkowym, spektakli teatralnych i najważniejszych świąt orkiestra dęta gra inną muzykę wojskową.

Od 1934 roku park ma stadionu, który zabiera zwiedzających do dnia dzisiejszego. To miejsce, gdzie jest to konieczne, aby przejść do wszystkich miłośników sportu.

Niepewna przyszłość parku

Dzisiaj jest bardzo ostra kwestia przyszłego losu pałacowo-parkowego zespołu. Dlaczego? Chodzi o to, że to cenne historycznie obiekt architektoniczny jest w bardzo złym stanie: pół zbudowany częściowo opuszczony, a początkowy zespół i całkowicie rozbity.

Od samego początku, i parku i pałacu były jednym. Teraz tylko zieleń można uznać za część miasta, a Pałac i innych zabytkowych budynków są własnością władz federalnych i przekazany wojsku.

Aby zapisać „Lefortovo”, kulturalno-historycznego, obok wspaniałego zespołu na początku. XXI wiek. pod terenie parku wybudowano ogromną długość tunelu miasta 3,2 km. Stał piąty Długość tunelu w Europie.

Mam nadzieję, że w przyszłości parku i daje nam, że w 2005 roku dekret rządu Moskwa to było wliczone w MGOMZ (Moscow State United Museum). Oznacza to, że najprawdopodobniej, obiekt nadal nie dać zniszczyć.

Opinie użytkowników

Jak mówią, ilu ludzi, tyle opinii. Na przykład, młodzieży twierdzi, że w parku jest bardzo mało święta, a oprócz kilku straganów, bez sklepów z pamiątkami, restauracji, bez żadnych kawiarni, gdzie można zjeść lub kupić coś do zapamiętania.

To wstyd, ale wiele osób i nie kojarzy się z nieużytków Lefortovo Park. Na przykład, sportowców, którzy zaangażowani w treningu fizycznego na stadionie, poinformował, że budynek, położony obok, przez około trzy lata nieobsadzone.

Ale są tacy, którzy są dumni z Lefortovo Park. Wśród nich, z reguły ludzie, którzy wolą samotność i spokojnej spokojnie chodzić. Jest to naprawdę nie zatłoczone, a to jest możliwe, aby odpocząć od zgiełku miasta, w cieniu wielkich drzew, podziwiając ciche i malownicze rozlewiska stawy.