141 Shares 1107 views

Skąd wiesz, że prędkość internetu na komputerze za pomocą bezpłatnych usług

Prawdopodobnie każdy, kto korzysta z zasobów globalnej sieci przynajmniej raz zastanawiał się, jak uzyskać prędkość internetu na komputerze. Chociaż koszt dostępu do sieci oferowanej przez większość dostawców, coraz niższa, usługi te nie są jeszcze wolne od opłat rocznie. To dlatego wielu użytkowników chciałoby, aby zrozumieć, jak uzyskać prędkość internetu na komputerze. Po tym wszystkim, świadczona usługa musi być odpowiedniej jakości.

Co wpływa na tempo

Różne źródła, wyjaśniając jak sprawdzić szybkość Internetu na komputerze, zawsze wskazują, że wartość teoretyczna określona w praktyce zależy od szeregu innych parametrów, a jest mniejsza od ewentualnej granicy kilkudziesięciu procent. Ilość przesyłanych danych, czyli wydajność sieci zależy od tzw ping. Ta wartość oznacza ilość zużytej od chwili przenoszenia dwóch pakietów. Odpowiednio, im jest mniejsza, tym większa prędkość. Czasami takie sytuacje, gdy Internet przy niskich prędkościach jest szybsza niż prędkość, jak Ping miał mniej. Co do zasady, we wszystkich testach, opóźnienia te są określone, wraz z szybkością transmisji. Typowo, spadek wydajności dostarczania medium: bezprzewodowy kanał charakteryzuje się długim Ping normom złącza złożone pogorszyć właściwości sygnału, i tak dalej.

Skąd wiesz, że prędkość internetu na komputerze za darmo

Istnieje kilka sposobów pomiaru wydajności sieci. Wszystkie są oparte na tej samej zasadzie: Zdalny serwer wysyła pewną ilość danych komputerowych i zapisów, gdy zostaną one przyjęte w całości. Mierząc czas odbioru / transmisji z dwóch pakietów nie można określić ping. I, oczywiście, przeprowadzić w odwrotnej testu: trwałe danych czasu transferu z komputera do serwera. W praktyce, zmierzona prędkość internetu za darmo, można skorzystać z wyspecjalizowanych usług. wszystkie one dają praktycznie identyczne wyniki, więc trudno jest polecić coś konkretnego. Niemniej jednak najbardziej popularne są dwa środki – speedtest.net i 2ip.ru. Pierwszy produkuje pełną stawkę z testu ping, użytkownik może wybrać serwer, z którego będą wymieniane dane. Jest mała ważnym punktem jest to, jak się dowiedzieć, prędkość internetu na komputerze. Na działanie tego zasobu w systemie musi być zainstalowany Flash jak Adobe Playera Pobierz. Pobierz oprogramowanie konieczne jest dodanie, trzeba zacząć testowanie. Po załadowaniu zasób powinien oscylować na zielonym trójkątem (jest to symbol, który został określony przez program), a następnie wybierz z wyświetlonej listy żądany serwer. Co do zasady, będzie oferowany z najbliższego w tej chwili dostępne. Nawiasem mówiąc, należy zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze jest pewne i rzeczywiste położenie tego samego, gdyż zależy od sposobu pracy z operatorem sieci globalnej. Po kliknięciu w przycisk «rozpocząć» potrójne Testy zostaną przeprowadzone: pierwsza wartość opóźnienie pomiaru (ping), a następnie zostanie ona ustalona z WAN informacji prędkość pobierania do komputera, a ostatecznie zostanie ustalona przez wykonanie kanału wychodzącego. Chociaż wszystkie trzy wartości wpływa na wydajność sieci, zwykle zwracać uwagę tylko na szybkość pobierania, bo to jest wartość określona w planach taryfowych dostawcy.

Ale badania zasobu 2ip.ru jest nieco inna: nie powinno być link, aby otworzyć definicję szybkości połączenia internetowego. W wyświetlonym nazwą określonego okna operatora pojawi się (może nie pokrywać się z rzeczywistym) oraz możliwość zmiany wymiaru. Po naciśnięciu przycisku „test”, to pozostaje tylko trochę poczekać.