832 Shares 6013 views

ser Starodub. Smak transmitujących tradycji Wschodu

W dowolnym świata mają swój własny kraj, niepowtarzalną i oryginalną kuchnię. Gruzja nie jest wyjątkiem. kuchni gruzińskiej słynie z wielu pysznych dań i receptur, odnin z najważniejszych produktów gruzińskich – to Ser Suluguni który zdobył wielką popularność na całym świecie, w tym w Rosji. Marka „Starodub Ser” jest największym producentem serów, w tym sera Ser Suluguni.

Ser Ser Suluguni. Co to jest?

Ser Suluguni z mleka z różnych gatunków, a mianowicie, kozy, krowy, jagnięciny, lub ich mieszaniny. Smak sera lekko słodki z silnym smaku mlecznym i jest praktycznie bezwonny. Konsystencja tego jest gęsta i ma strukturę warstwową. Kolor sera waha się od mleczno-biały do kremowego, w zależności od typu stosowanego w produkcji mleka. Ser Suluguni często wędzony lub mogą być dodawane w różnych napełniania do nadawania oryginalności.

Uważa się, że po raz pierwszy w tym ser został wyprodukowany w Gruzji małego miasteczka Semergelo. Istnieje kilka różnych wersji wyglądu swojej nazwy: na przykład Gruzini „Sulu-gun” oznacza „duszę”, aw Osetii Południowej, oznacza to tylko „ser z serem”.

Ser Suluguni. Co jeść?

Na swoim domu Ser Suluguni stosowany jako niezależny produkt, lub jako dodatek do dania. Jest to zwykle podlewania pikantnym sosem, posypać kolendrą lub bazylią i pić wina. Ze względu na swoją gęstość Starodub Ser Suluguni być użyty do przygotowania różnorodnych potraw: sałatek, zup, ciast i kanapek. Zachowuje swój kształt podczas obróbki cieplnej, więc może nawet ser smażyć. Ser Suluguni będzie korzystne uzupełnienie smak ziemniaków, wszystkie owoce morza i mięso. A nie rzeczywistym khachapuri przepis jest kompletna bez sera Ser Suluguni.

Jak przydatne Ser Suluguni?

Ser zyskał wielką popularność nie tylko ze względu na ich walory gastronomicznych, ale z powodu składników odżywczych (wartości energetycznej około 286 kcal 10 g produktu), jak również zawartości witamin i pierwiastków śladowych. Kompozycja sera obejmują witaminę A, witaminę B, PP, C, D, E. Z mikroelementów znajdujących się w dużej ilości żelaza, wapnia, fosforu, potasu, magnezu i sodu. „Starodub Ser” zawiera wystarczającą ilość użytecznych i trawieniu aminokwasów białek. Dzięki wszystkich powyższych właściwości użytkowych, Ser Suluguni być bezpieczny do stosowania w żywności dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Dietetycy często zalecają Ser Suluguni ludzi, którzy potrzebują do diety, lub przynależności do właściwego odżywiania.

Ze względu kalorii ser może być przy użyciu dość szybko przemieni się przez długi czas. I gdy są stosowane w dietach dla utraty wagi należy zachować proporcje spożywanych kalorii.

Wysokiej jakości ser – gwarancja zdrowia i urody

Obecność produktu wapnia i witaminy D sprzyja kości. Witamina PP i potasu wzmocnienia ścian naczyń, mięsień serca, obniżają poziom cholesterolu we krwi i pomagają w tworzeniu hemoglobiny, a także zapobiegania powstawaniu zakrzepu i niedrożności naczyń krwionośnych. Dlatego Ser Suluguni mogą przyczyniać się do zapobiegania różnych chorób sercowo-naczyniowych.

Pozytywne cechy sera Starodub można przypisać fakt, że regularne korzystanie z niej może znacznie wzmacniają układ odpornościowy, normalizuje hormonów i metabolizm.

Do Ser Suluguni ser są tak zwane „witaminy beauty” – witaminy A i witaminy E. Dzięki nim ser ma atut – odmładza organizm jako całość, chroniąc ją przed pojawieniem się wolnych rodników. Witamina A i E, wzmacnia i odbudowuje strukturę włosów, gładką skórę i sprawiają, że miękka i elastyczna.

Nie tak dobre

Starodubsky ser jest w 100% naturalny produkt, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, a zatem nie ma przeciwwskazań do stosowania i żadnych negatywnych skutków dla organizmu. Jedynym ograniczeniem może być uczulony na produkty mleczne.

Ale nie wszyscy producenci stosować się do serów, w odniesieniu do wszystkich procesów produkcyjnych i monitorowanie jakości produktów oryginalnych. Tak wiele, w celu zaoszczędzenia czasu, wędzony ser Ser Suluguni produkcja wykorzystywać substancję o nazwie „płynny dym”, który jest smak wędzonego i może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia przewodu pokarmowego, serca, wątroby i nerek.

Smażony Ser Suluguni, na równi z innymi potrawy smażone, nie jest bardzo przydatne, zwłaszcza dla ludzi, którzy cierpią z powodu obecności nadmiaru wagi. Ale w każdym przypadku być wyłączone z diety całkowicie nie Ser Suluguni warto, należy przestrzegać odpowiednich proporcjach i wiedzieć, kiedy przestać.

Co ludzie wybierają?

Jednym z najbardziej popularnych na rosyjskim rynku sera jest ser „Starodub”. Odpowiedzi o nim głównie wiwaty. Jeśli lubisz ser durum, należy spróbować półstałą serek „rosyjski Starodub”. Ser dobry, łatwy do cięcia i to jest zbyt miękki w temperaturze pokojowej. Ma delikatny kremowy smak, który nie pozostawi nikogo obojętnym. Ktoś kupić rozpieszczany i kochany ser „Starodub” Ser Suluguni. Co więcej, jego cena jest stosunkowo niska, a jakość produktów jest potwierdzona przez producenta standardów UE. Ser sprzedawany w oryginalnym opakowaniu i mogą być pewni dokładności wagi i daty produkcji. Na opakowaniu łatwe do odczytania jego skład. Chociaż serem i amatora, ale smak jest przyjemny i jest prawie nie solone. Ktoś lubi piec z różnych produktów, skorupa okazuje złote i chrupiące.

Wiele osób jak i „Omichka Starodub”. Ser się rozpuści o charakterystycznym słodkim smaku. będzie docenione zarówno przez dorosłych jak i dzieci.