686 Shares 8590 views

Cechą charakterystyczną arabskiej pustyni, i gdzie oni są?

Arabian Desert – wspólna nazwa pustyni kompleks, który znajduje się na tym samym półwysep. Ten naturalny obszar położony jest na terytorium wszystkich państw, które znajdują się na półwyspie, a także rejestruje pewne zakątki mocarstw kontynentalnych. Różne nazwy tych pustyniach dać mieszkańców i Zachodu w zrozumieniu tego wszystkiego – jednolity obszar pokryty praktycznie nieprzejezdne piaski, które są smażone na co dzień w palącym słońcu.

położenie geograficzne

Na początek, w niektórych częściach świata , w dowolnej strefie klimatycznej jest Półwysep Arabski. Mapa pokazuje, że ziemie te znajdują się w tropikach, a na północy rozpocznie się o 30 stopni równolegle. Powierzchnia półwyspu wynosi 3,25 mln kilometrów kwadratowych, a tym samym jej kształt jest bardzo prosta. Z tego powodu, istnieje bardzo niewiele osłoniętych zatok, co uniemożliwia wielu krajach (z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych Emiratów Arabskich) zorganizować turystyki biznesowej tutaj. Z geologicznego punktu widzenia arabskiej pustyni na mapie przyjmuje pojedynczy, o tym samym tytule płyty. Jednak wcześniej tej rasy był tektoniczne część Afryki, która jest doskonale widoczna w podobnych klimatycznych i geologicznych cech dwóch okręgach.

Gospodarki Morskiej

Teraz zobaczmy co mórz zatok graniczących z Półwyspu Arabskiego. Mapa obszaru nie jest pełne nazwy, ponieważ istnieją bardzo niewielu zatok. Zasadniczo, wszystkie otaczające morze do tej części świata są tworzone przez okolicznych kontynentach – Eurazji i Afryki, jak również wysp, które znajdują się w pobliżu. Tak więc, na wschód od półwyspu nad Zatoką Perską i Zatokę Omańską. South skąpane w Zatoce Adeńskiej i na Morzu Arabskim. Zachodniego wybrzeża Arabii myte przez Morze Czerwone, gdzie wody granicy z Egiptem. W północnej części tego obszaru pustynnego przechodzi do głównej części kontynentu.

warunki klimatyczne

W swoim pogody arabskiej pustyni niewiele różnią się od siebie. Średnie opady deszczu, który pada na półwyspie na rok – 100 mm. Należy zauważyć, że w strefach, które są bliżej gór, liczba ta wzrasta do 500-600 mm i wzrasta do 200 mm, gdzie piaski zbliżyć do zatoki. Średnia temperatura latem dzień tutaj jest około 45-50 stopni w nocy obniża się do 15 stopni Celsjusza. Zima w niektórych regionach nawet w ciągu dnia termometr nie wzrośnie powyżej 15 $ za noc i mróz występuje. Ci z pustyni, które leżą w bardziej południowych tropikach, nawet w styczniu, rozgrzany do 35 stopni.

Sytuacja polityczna

Wszystkie kraje Półwyspu Arabskiego, w całości lub w części są w terenie pustynnym. Wśród tych podmiotów politycznych należą: Arabia Saudyjska, Oman, Jemen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Bahrajn i Kuwejt. Oni wszyscy mają dostęp do morza, a niektóre z nich (Bahrajn i Kuwejt) znajdują się na wyspach. W odniesieniu do podziału półwyspu na pustyni, która jest pobierana z miejscowej ludności, jest on podzielony na siedem jednostek. Największa pustynia tutaj nazywa Ar-Rab al-Chali, i zajmuje całą południową część Arabii Saudyjskiej, Omanie i północną część Jemenie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na zachodzie. Obserwowani przez Mały Nefud pustyni, który znajduje się w samym sercu Arabii Saudyjskiej. Ten naturalny obszar obfituje w oazach, jak rozciąga się wzdłuż suchego koryta rzeki, gdzie, zdaniem naukowców, źródła wód gruntowych są nadal zachowane. Arabskiej pustyni i Tihamie Wielki Nefud są w południowej i północnej części półwyspu, odpowiednio. W pierwszym można znaleźć niskie góry, i to idzie do Morza Czerwonego, co nie jest zbyt suche. Wielki Nefud – strefa czerwonego piasku. Najbardziej wietrzny punkt półwysep gdzie również prześledzić bardzo ostre codzienne skoki temperatury. Cała reszta pustyni Półwyspu Arabskiego dość mały w swojej dziedzinie, a ponadto posiadają indywidualny krajobraz.

Największy zwykły obszar

Ar-Rab al-Chali, jak widzieliśmy, jest najbardziej rozległy obszar naturalny typu pustyni w arabskich ziem. Ta pustynia położona jest na płaskowyżu, który wznosi się nad poziomem morza 500 metrów, ze stopniowym zejściem do południa. Prawie cała reszta pustyni arabskiej przylegającym do głównego powodu ich flory, fauny i topografii są bardzo podobne. Cały obszar, który zajmuje ponad 500.000 metrów kwadratowych. km i jest pokryta licznymi gatunkami piasku. Na południu, poruszają się do słonych bagien, co wskazuje na bliskość morza. Teren jest całkowicie martwy, to nie jest żadne owady lub gady. Rub „al Khali – jasny przedstawiciel rodzaju aeolian ulgi. Są to zarówno pojedyncze wydmy i wydmy, które tworzą najdłuższe łańcuchy górskie, rozciągające na setki metrów lub nawet kilometrów. Warto również zauważyć, że ziemie te można znaleźć Ruchomych White Sands.

Fauna tego świata

W zasadzie, Arabian Desert na mapie znajduje się w bardzo korzystnej obszaru życia. Jednakże, każdy gatunek ssaka (z wyjątkiem trzech), ponieważ wtedy nie ma charakter nie nadawany obszar opadów, potrzebną ilość wilgoci i nie chroni go przed silnymi wiatru. Wśród tych „odważny”, którzy żyją na pustyni, nazywamy wilk, lisy piaskowe i fretek. W północnych regionach półwyspu, gdzie wiele roślin zielnych, można znaleźć kopytnych i gryzoni. Obszar piasek domem dla wielu gady – jaszczurki i węże – wszystko trujące. Nocą aktywowany tarantule i ptaszniki i inne owady, które żyją w piasku. Najedź na wydmach i licznych ptaków. To skowronek, wróble Sandgrouse, Eagles i kozodoi, jak kilka gatunków ptaków.