765 Shares 6580 views

Typ Strunowce: Struktura i rozwój Amphioxus

Rozwój Amphioxus i jego systematyczny pozycji przez długi czas pozostawał tajemnicą. Teraz naukowcy wiedzą na pewno, że jest przedstawicielem rodzaju STRUNOWCE rozwoju pośredniego.


Ogólna charakterystyka typu strunowców

Ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki – wszystkie te zwierzęta są reprezentatywne dla typu strunowców. Co łączy tak różne organizmy? Okazuje się, że wszystkie one mają wspólny plan struktury.

Na rdzeniu ciała osiowe szkielet, który jest nazywany cięciwy. W Amphioxus to utrzymuje się przez całe życie. Powyżej akordu jest cewy nerwowej. Podczas metamorfozy większość przedstawicieli rodzaju to powstaje rdzeń kręgowy i mózg. Pod szkielecie osiowym cienkiego jest ukształtowany w postaci rurki. Gardle akordu są szczeliny skrzelowe. U gatunków, które żyją w wodzie, ta cecha jest zachowana, podczas gdy ziemia jest charakterystyczne tylko dla rozwoju embrionalnego.

Historia odkrycia Amphioxus

Dlaczego rozwój Amphioxus przez długi czas spowodował wiele kontrowersji i pytań? Faktem jest, że przez długi czas był uważany za mięczak. Amphioxus (zdjęcie poniżej przedstawia strukturę zewnętrzną) naprawdę wygląda tych zwierząt. Ma miękkie ciało półprzezroczyste i zasiedla środowiska wodnego – w płytkich wodach mórz i oceanów. Ale przede wszystkim wewnętrzna organizacja można zidentyfikować je w oddzielnych jednostek systematycznych.

Ponadto, dzięki staraniom Petra Pallasa i Aleksandra Kovalevskogo stwierdzono, że zwierzęta te są przodkowie współczesnych kręgowców. Naukowcy nazywają te organizmy żywe skamieliny. Uważa się, że lancelet nie rozwinęła, jako doskonale przystosowane do środowiska i stylu życia w przypadku braku konkurencji.

Charakterystyka struktury zewnętrznej

Ze względu na kształt ciała tego zwierzęcia ma niezwykłą nazwę – lancelet. Zdjęcie pokazuje, że ciało przypomina starożytnego instrumentu chirurgicznego, który jest zaostrzony z obu stron. To się nazywa lancet. Podobieństwo to doskonale ilustruje cechy struktury zewnętrznej.

Ciało Amphioxus osiąga maksymalną długość 8 cm. ona ciasno boki i skierowany w stronę końca. Po jednej stronie wzdłużnej korpusu zagięcia tworzy żebra – grzbietowe i ogonowe. Lancelet tylny koniec ciała zakopane w piasku. Na froncie jest preoral krater, otoczony macki.

Szkielet i mięśnie

Rozwój Amphioxus charakteryzuje się utrzymującymi cięciwy przez całe życie. W nici rozciąga się na całej długości korpusu z przodu do tyłu worka. Po obu stronach akordu są rozmieszczone na kilku mięśni. Taka struktura układu ruchowego pozwala Amphioxus przenieść równomiernie. skurcze mięśni prowadzi do zginania korpusu i za pomocą jego cięciwa jest rektyfikacja.

struktura wewnętrzna

Organy Amphioxus tworzą wszystkie systemy fizjologiczne. Pokarmowego przedstawiony otwarcie jamy ustnej, gardła, jelita poprzez rurze z rozrostu wątroby, która pełni funkcję gruczołu krokowego. Według rodzaju Amphioxus zasilania są heterotroficzne filtratorzy. Proces ten jest ściśle związany z oddychaniem, co odbywa się przez skrzela i całą powierzchnię ciała.

W okolozhabernuyu narządów jamy i otwarty selekcji. Są one reprezentowane przez liczne sparowanych rur – Nephridia. Układ krążenia Amphioxus niezamknięte. Składa się z naczyń brzusznych i grzbietowych.

Amphioxus narządy rozrodcze nazywa gonad. Te parzyste gruczoły ilości, która może wynieść do 25. Amphioxus są dwupienne zwierzęta. Dlatego też rozwijać jajników lub jąder. Kanały narządów, zwierzęta te nie mają. W związku z tym, komórki wchodzą w zagłębienie przy zerwaniu okolozhabernuyu gonad lub ścianach korpusu.

Powielanie i rozwój

Narządy rozrodcze Amphioxus zapewnić ich zapłodnienia zewnętrznego. Gamety znajdują się w wodzie, gdzie zlewają. Te kobiety składają jaja po zachodzie słońca we wszystkich porach roku oprócz zimy. Ich komórek zarodkowych zawierają bardzo mało żółtka i charakteryzuje się małym rozmiarem – około 100 mikronów.

Jeszcze przed zgnieceniem zawartości jaj Amphioxus zróżnicowane w trzech listków zarodkowych: ekto, mezo i endodermy. Podczas kolejnych podziałów, z których każdy tworzy odpowiedni układ narządów.

Rozwój Amphioxus daje wyobrażenie o funkcji tego procesu w strunowców. Składa się on z szeregu kolejnych procesach nawożenia, cięcia, żołądka i neurulacja organogeneza.Razmnozhenie Amphioxus, jak również ich dalszego rozwoju są ściśle związane z wodą. Od zapłodnionego jaja w 4-5 dni rozwija larwy. Ma rozmiar do 5mm i unosi się swobodnie w wodzie ze względu na liczne rzęski. Rynienki etap trwa około 3 miesięcy. Nocą wznosi się na powierzchni wody, a przez dzień umywalki.

Amfioksidy – tzw gigant larwy Amphioxus, która jest zjawiskiem zwierzęcia światowej. Po pierwsze, oni mylili dla dorosłych. Jednak liczne badania stwierdzono, że żyją tylko na powierzchni wody w składzie planktonu. Amfioksidy że może osiągnąć 11 mm, zachowuje wszystkie cechy larwalne struktur. Ich ciało pokryte rzęsek praktycznie nierozwiniętych macki jamy ustnej okolozhabernaya i gonad.

Więc Amphioxus są prymitywne STRUNOWCE morskich. Należą one do bescherepnyh podtypu, klasa Golovohordovye. Amphioxus charakteryzuje się siedzący tryb życia, będąc dwupiennych zwierzęta z zapłodnienia zewnętrznego i typu pośredniego rozwoju.