528 Shares 3658 views

Dolina Neberdzhay: Holly Springs, które dają efekt

Od dawna wiadomo, że ludzi o dobroczynnych właściwości wody źródlanej. To miejsce, bogata w atrakcje, przyciągając tysiące turystów. Popularna przewodnikiem wśród wiernych chrześcijan, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i na wybrzeżu Morza Czarnego – Neberdzhay Gorge: Holly Springs, które są tutaj, wsławił się ran. Jadąc do Anapa, powinno się odwiedzić to miejsce, aby uzyskać silniejszy psychicznie i fizycznie.

Historia tego obszaru

Najbardziej niesamowita legenda związana ze źródłami Neverdjayevskaya Prometeusza – tytana z mitologii greckiej. Odkrywając źródła pisane, niektórzy badacze wysunęli hipotezę, że złodziej ognia może być ograniczona do jego grzechu nie Elbrus i Big Utrish (pierwotne skale gór Kaukazu). Prometeusz przyniósł ogień do ludzi, za który wypłacane z jego okrutnej kary. Drapieżny orzeł (z języka Adygei) – „nybedzhay” – wątroba dziobnął bohatera, poddaje go do straszliwych męczarniach. Od tego słowa pochodzi nazwa i góry.

Jednym z najbardziej starożytnych mieszkańców tych ziem były Czerkiesi, a swoją nazwę zawdzięcza doliny i piękne legendy. Nawet wtedy, pielgrzymi zgromadzeni tutaj z daleka. Stopniowo, Morza Czarnego i Kaukazu zaczęli zaludniać ziemię i inne narody. Najbardziej aktywnie proces ten rozpoczął się w 19 wieku, po zjednoczeniu imperium rosyjskiego. Wokół krystalicznie czystymi źródłami, ludzie budowane osiedla, kaplice i pól uprawnych. Ta ziemia wydawała im korzystne, a nawet święte.

Ale nie przez cały czas wokół Holly Springs panowała atmosfera łaski. Podczas prześladowań wiary chrześcijańskiej w Republik Radzieckich sławy Dolina Neberdzhay został zdeptany. Konieczność zbudowania kolejowe dla przemysłu naftowego praktycznie pochowano jednego z głównych źródeł – święte uchwyt. Jednak woda, aby jego sposób w górę, a teraz kompleks został całkowicie przywrócony.

Lecznicze właściwości wody

Malowniczy charakter złożony i czystości sprężyn posiada naukowo udowodnione korzystne efekty. Woda prawosławny kompleks badane w Pyatigorsk Instytutu Spa, w którym stwierdzono, o jego właściwościach leczniczych. Wycieczka do Neberdzhay źródła Świętego, odpowiednie dla osób z chorobami przewodu pokarmowego, dróg moczowych, w początkowej fazie cukrzycy i tylko wszystkich, aby poprawić ogólny stan zdrowia. Woda ze sprężyn odnosi się do tabeli mineralnej i napojów terapeutycznych. Jest ona nasycona jonami srebra, i to jest uzdrowienie i regenerujący wpływ na narządy wewnętrzne.

Pięć źródeł – pięć świętych

W dolinie Neberdzhay święte sprężyn kompleksu mają symboliczną nazwę chrześcijańską. Źródłem Mikołaja można powiedzieć modlitwę do niego, jak sprężyna Ioanna Krestitelya, należy zadać sobie i zdrowie swojej rodziny. Innym źródłem jest nazwany pervoverhovyh Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy oddali swoje życie za głoszenie przykazań Chrystusa. Pozostałe dwa źródła nazwane na cześć świętego wielkiego męczennika Barbary i Matki, ten ostatni jest również nazywany „świętym ręce”. Również wśród wierzących postanowił modlić Barbara i Dziewica zostać uzdrowiony.

Kompleks „Saint pióro”

imieniu źródłem NMP cierpiał różne katastrofy, ale także zmusza wiernych, stał się znanym ośrodkiem pielgrzymkowym. Teraz tutaj wybudowano kilka kaplic, stworzył niezbędną infrastrukturę dla turystów. Przyjaźni mieszkańcy w czasie znaleźli podobieństwo do kobiecej sylwetki ramienia sprężyny i zatrzymany nazwę. Każdy tutaj może powiedzieć modlitwę do Matki i do picia wody ze źródła, aby poprawić swoje zdrowie i puścić wszystkich trudach, aby uzyskać spokój.

W 2005 roku został uhonorowany przez atrakcją wizyty patriarchy Aleksego pobłogosławił to miejsce. Zaskakujące jest to, że gdy w 2012 roku na brzegu Anapa majaczyły straszny elementu, poziom morza wzrósł, źródła wodospady spływały z gór, zaczął osunięcia ziemi, cały kompleks nie otrzymała pojedynczą szkodę. Jakby jakaś niewidzialna ręka utrzymała to święte miejsce przed zniszczeniem. Cuda nie zatrzymują się tu wszyscy uzdrowieni pisze swoją historię w książce dziękczynnej, a przez wiele lat te historie zebrane ponad tuzin. Wierne chrześcijanie się modlił w Neberdzhae w jednym kierunku ruchu wskazówek zegara lub odbierać kąpieli w czcionki, w których zawsze w tej samej temperaturze – 10 °.

Wybór wycieczek

Kto chce odwiedzić Neberdzhay, źródła Świętego, może wybrać krótki lub pełną trasą. Pod pełnym trasy obejmuje wizyty w dwóch źródeł trudno kolei. Jest to droga dead-end, który będzie musiał zostawić samochód i nadal iść na piechotę. 3 minuty spacerem zrekompensować malowniczy widok i poczucie prywatności, gdyż większość turystów woli ograniczyć wizyty tylko do dolnej kondygnacji kompleksu.

Neberdzhay, święte źródła: jak się tam dostać

Święte źródła położone są 10 km od Kurska. Można zamówić zorganizowane zwiedzanie z przewodnikiem, potrwa cały dzień od 7 rano do 20 po południu, podczas podróży w regionie Krasnodar. Obejmuje to dostęp do głównych źródeł czcionek, a także odpoczynek i obiad w malowniczej Kuban stołówkach.

Dla osób podróżujących samochodem od bardziej odległych obszarach, aby odwiedzić święte Neberdzhay, źródła, podaj adres przy użyciu najlepszych kart. Jest to konieczne, aby przesunąć wzdłuż drogi Woroneż – „Święty rączką” Noworosyjsk i w kierunku źródeł można znaleźć na znak drogowy z napisem W drodze z Noworosyjsk znak brakuje, więc należy skręcić w prawo w miejscowości Neverdjayevskaya. Przejść 3 km prosto, a potem, bez włączania do wsi, skręcić z głównej drogi w lewo. Kolejne 15 km na prostej drodze – i masz cele. Zapraszamy na wycieczkę!