96 Shares 3521 views

Mosrentgen – rozliczenie. Moskwa fabryka miasto „Mosrentgen”

Mosrentgen – osada na terenie Nowej Moskwie z populacją 16.500 osób (2010). Administracyjnie należy do powiatu Nowomoskowsk stolicy w 2012 roku. Wcześniej gmina wiejska powstała wokół spółki „Mosrentgen”, która produkuje rentgenowskie oraz innego sprzętu medycznego.

historia

Mosrentgen – wieś o długiej historii. Mimo, że miasto o tej samej nazwie powstała w okresie industrializacji jako mieszkalnej dzielnicy o tej samej nazwie rośliny, ludzie żyją długo. Wiadomym jest, że w 1627 roku mieściła się wieś Govorovo własnością nikt Filippu Bashmakovu. W ciągu najbliższych 60 lat osadzie kilkakrotnie zmieniał właścicieli, które jednak niewiele przyczyniły się do rozwoju tego obszaru.

W 1696 roku kolejny właściciel Govorov, urzędnik Avtonom Iwanow, zbudował piękną Trinity Church, a dziś jest kulturalny skarb MOSRENTGEN. Autonomiczny był jasny postacią swojej epoki: ujawnił spisek przeciwko Piotra I, stworzył odznaczył się w bitwach pod Azowskiego pułku. Dzięki jego staraniom, raz nieatrakcyjne nieużytki Govorovsky stał aktywnie zaludnionych dzięki kamiennego kościoła, Govorovo został przemianowany jako Trójcy.

Od połowy 18 wieku, ziemie własnością ziemianin Saltychikha (Saltykov). Stała się znany w całej Rosji z powodu swoich sadystycznych skłonności. W okresie od 1755 do 1762 roku, gospodyni była brutalnie torturowana około 130 chłopów, za co został skazany przez cesarzowej Katarzyny II na dożywocie w klasztorze.

Komunikacja z Tiutchev

Ważnym dziedzictwo historyczne może pochwalić się nie tylko starych Moskwa. Osada Mosrentgen jako dziedzic wsi Trinity posiada także wybitne osobistości w różnych okresach życia na tej ziemi. Przez przypadek, jeden z opiekunów dzieci Saltychikha był Ivan Tiutchev. Następnie dziadek kupił majątek wielkiego poety – Nikołaj Andriejewicz. Informacje o okresie trochę, ale historycy uważają, że jest wyposażony w Trójcę piękny park z kaskadą stawów, ślady dawnej świetności, które przetrwać do dnia dzisiejszego.

Najmłodsza córka Mikołaja A. Nadieżda, był przyjacielem Gogola. I Ivan, najstarszy syn, przyniósł wielki poeta Fedora Ivanovicha Tyutcheva. Jest w dworku Trójcy, według poety, zdał formacji twórczej, ujawnił miłość do literatury. Dziewięć lat (aż do wyjazdu w 1821 roku do służby dyplomatycznej) każda wiosną i latem Fedor spędził w posiadłości. Nawiasem mówiąc, to ziemia przeniesiona siostrzenica Griboyedov – nee Anastasia Rimskiego-Korsakowa. Jest często odwiedzane kompozytor Aleksandr Alabjew.

Rosja, Moskwa: rozliczenie Mosrentgen w okresie radzieckim

W okresie sowieckim w osadzie do czasu nosił nazwę Teply Stanem, który mieści się warsztaty dla produkcji sprzętu rentgenowskiego. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, firma została ewakuowana, a po jej zakończeniu został przywieziony z Niemiec najnowszą linię produkcyjną. Ze względu na znaczenie przedsiębiorstwa, w celu ustalenia zaktualizowaną produkcji została zaproszona do niemieckiego specjalisty. Od 1944 roku, Teply Stan przemianowany wioskę Mosrentgen.

opis

Rozliczenie zakładu „Mosrentgen” jest faktycznie monotown. Jej krajobraz jest gęsta sieć zurbanizowany obszar opracowany droga, ogrodnicze stowarzyszenia, strefy przemysłowe, Khovanskii cmentarz, „otwarty” miejskie „wybitny wojskowy-4” i lasy.

Wśród znaczących obiektów rozliczenie zawiera bazę hurtową warzyw, rynku budowlanego i uczciwe, ośrodek szkoleniowy MES, dzielnic mieszkalnych. Wśród zabytkowych obiektów – Manor Park Trinity połowy XVIII wieku z trzema stawami położonych kaskadowo. Na południu stoi kościół życiodajnej Trójcy (1696), na północy jest prywatny kompleks sportowy.

Jak trafnie ujął jeden z dziennikarzy, Mosrentgen – wieś podobny wyspę życia Radzieckiego poza Moskwą, zatopiony w handlu i przemyśle peryferiach Moskwy generowanego przez kapitalizm.

Axis Communications tego terytorium jest ulica Admiral Kornilov i kontynuuje jego przewidywana liczba podróży 135. Od południa graniczą rynek części samochodowych, wsi Salaryevo, magazyny, cmentarze, park przemysłowy „Indigo”, sprzedaży hurtowej i centrum handlowe „Lotus”.

wieś Mosrentgen na mapie

Osada znajduje się praktycznie w drodze Moskwa pierścienia graniczy z południowo-zachodniej części Starego Moskwie, a od 2012 roku jest częścią kapitału. Rozwinięta sieć drogowa i bliskość metropolii przyczynić się do rozwoju wsi: jeśli w 2002 roku mieszkało 10 336 osób, w 2010 – 16462 (według spisu ludności).

Jeśli spojrzeć z góry, to jest jasne, że Mosrentgen ma strukturę liniową: budynek komercyjny (parki biznesu, handlu, logistyki) rosnących wzdłuż autostrad, jak rozwija i obudowa. Nowa konstrukcja jest wzdłuż głównych dróg, a także linki strunowców oraz obiecujące. Wioska ma wyraźnych granic, które rozciągają się wzdłuż obwodnicy, Kaluga i Kijów autostrady, ulice Admiral Korniłowowi i prognozowanych kierunków №135.

nowa Moskwa

W dniu 01.07.2012 Mosrentgen wieś stała się częścią nowo powstałej jednostki terytorialnej Nowy Moskwie, która jest przedłużeniem dawnych granic Moskwy w okolicy Kaluga. Tutaj władze chcą przeprowadzić szereg ambitnych projektów usunąć obciążenie z dawnych dzielnic Moskwy. Tak, planowane jest:

  • zbudować gigantyczny kompleks rządu;
  • tworzenie klastrów – „punkty wzrostu” nowych projektów naukowych i technologicznych;
  • organizować nową produkcję, centra logistyczne, rolne;
  • rozwijać turystykę rekreacyjną;
  • budować nowe osiedla z nowoczesnym rozwoju obszarów miejskich.

Zgodnie z Metropolitan burmistrza Siergiej Sobianin, rząd i administracja będzie starał się rozwijać obszar tak, że nie krępować Moskwę, ale wręcz przeciwnie, rozładować obszaru metropolitalnego. Wykluły ambitny plan – aby stworzyć milion miejsc pracy.

Mosrentgen – wieś, której przeznaczeniem jest stać się jednym z „punktów wzrostu”. Tutaj Społeczny i Business Centre, NAO, o powierzchni 190 ha z utworzeniem około 150 tysięcy miejsc pracy powstanie. Jego formacja została ustalona przez pojawienie się dużego parku biznesowego „Rumyantsevo” oraz rozwoju obszaru wokół cięciwy między Kałudze i autostrady Kijów, który zwiększa liczbę aktywnych podmiotów gospodarczych. Hl avnym element pierwszego etapu powinno być budowa centrum biznesu „Komsiti”, którego pierwszy etap został oddany w 3 kwartale 2014 roku.

przyszłość

Dołączenie mieszkańcy czują się Moskwa, nie w słowach. Teraz zrekonstruowany dróg, zbudowali nowoczesne i przestronne wielofunkcyjne boisko. Plany otwarcia dwóch stacji metra. Standardowy kapitał życia stopniowo zbliża się do niegdyś spokojnej miejscowości prowincji.