851 Shares 2451 views

Szpilka do węża: opis, zdjęcia. Ukąszenie węża szpilka

Zaskakujące, nieprzewidywalne i bardzo niebezpieczne szpilka członkowie rodziny węży (atractaspis), a więc w przeciwieństwie do swoich kolegów gadów. Małe w porównaniu do wielu popularnych typów, twarde jak drut, szpilka wąż nadal uważane za tajemnicze, zagadkowe i słabo znanych przedstawicieli fauny. Obszar dystrybucji, styl życia, cechy struktury tych gatunków i skutkami ich ukąszeń dla ludzi i zwierząt – to jest tematem tego artykułu.

Opis gatunków

Kopanie lub węże wykopaliskowe zamieszkujące niemal cały kontynent afrykański, dość wątła: średnia ich długość nie przekracza pół metra. Rzadkie wyjątkiem niektórych osób, które rosną do 70 cm długości. Pień jest gładka i błyszcząca, krótki ogon. Ubarwienie jest ciemne, prawie czarne lub czarno-fioletowy, lekko rozjaśniając do brzucha. Mały spłaszczone głowy pokryte dużymi płytami, tarcze, z malutkich oczach kończy tępy pysk.

cechy strukturalne kłów

Spinki do włosów wąż różni się od innych gatunków, i absolutnie nietypowe zachowanie: spotkanie z nią nie wróży dobrze „negocjować” nie będzie działać – prawdopodobieństwo zachorowania kęs prawie zawsze w stu procentach. Nieobecność łuku szyi z tyłu głowy uniemożliwia trzymać go w ręku, jak to możliwe w przypadku każdego innego węża, unikalnej konstrukcji i lokalizacji kłów czyni to zwierzę jest bardzo niebezpieczne.

W węże najdłuższe kły w stosunku do wielkości głowy. To ze względu na te długie, cienkie kły wystające z pyska i stwarzają realne zagrożenie, zostali powołani zakręt. Gryzą w szybkim ruchu poprzecznego, zapobiegając najmniejszej próby, aby utrzymać ją od tyłu głowy.

W przeciwieństwie do innych rodzajów

Spinki do włosów wąż wyposażony w zaledwie dużych pustych kłów. Pozostałe zęby nie. Struktura tych wyjątkowych psów – mogą być składane i wyprostował się, jeśli to konieczne, niektóre rodzaje tych węży mają możliwość je wyprostować, nawet nie otwierając usta całkowicie. To sprawia, że można zastosować zakręt węże szybkich skutków bocznych bez otwierania ust, a oni go używać szeroko. Uzbrojony w kły, wąż zakręt, który umożliwia zdjęcie, aby zobaczyć je na długi czas opracowali technikę ataku bocznego na potencjalne ofiary. Jest to cechą i jak polowania w ciasnych warunkach pod ziemią nie wymaga specjalnych ćwiczeń i wypracowane do rzutu bocznego wieki długie i cienkie kły zawsze dogonić tarczy. Widocznie taka struktura zębów węży Earth – w wyniku adaptacji do życia zwierząt rycie, a ta cecha odróżnia ten rodzaj jako serpentyna węża. Gdzie mieszka, do warunków i przystosowuje. Wszystkie pozostałe węże dostarczone ze stałym zębów przednich i nie mają w swoim arsenale umiejętności szybkiego natarcia boczny.

styl życia

Kolejny zaskakujący dokładna nazwa tego węża – South sztylet – wskazuje skrajne niebezpieczeństwo zwierzęcia, co prowadzi głównie nocny tryb życia. Ten drapieżnik jest zawsze zorientowana zapachem. Wąż źle widzi. Wspaniały węch rekompensuje brak widzenia, ze względu na sposób życia podziemnego mieszkańca. Większość dni szpilka węża ukryciu pod ziemią w luźnej glebie piaszczystej lub opadłych liści, gryzoni i innych zwierząt myśliwskich, które żyją w górnych warstwach gleby. Ten wąż jest od dawna mocno zdobył sławę jako niszczyciel gniazd. Prawidłowo odnajduje podziemne nory gryzoni, skrada się i zabić każdego, kto jest w nim – młodych i dorosłych. Po tym, co z kolei pochłonęła ich. Wydaje się na powierzchni i rzadko w nocy, nadal polować na jaszczurki, amfisbaena, małe ptaki lub węże. Rodzina ma węże spinki do włosów i stenofagi – gatunki, którzy jedzą tylko jeden konkretny rodzaj produkcji. Jednak większość z tych gadów polowanie na wszelkiego rodzaju małych zwierząt, zabić ich i połknąć.

szpilka, gdzie mieszka wąż

Wspominaliśmy już, że kontynent afrykański jest domem dla tego węża. Rozpatrzmy dokładniej miejsce, w którym wąż znajduje się zakręt. Siedlisko zgłębnik południe – Afryka, a raczej w szerokim zakresie, w tym w północno-zachodniej części prowincji Południowej Afryki KwaZulu-Natal i Limpopo, małym królestwie Suazi, południowych i centralnych obszarach Mozambiku i Zimbabwe afrykańskich państw, Botswany i Namibii. Siedlisko węży jest bardzo obszerna, a jeśli wziąć pod uwagę różne strefy klimatyczne, można stwierdzić, że węże adaptacyjnych szpilka jest dość wysoka, ponieważ można je znaleźć w nizinnych lasach i górzystym pokryte krzewami.

reprodukcja

W przypadku innych rodzajów węży jest rodzina podobna do metody reprodukcji są tradycyjne: zakręt wąż odnosi się do zwierząt, składających jaja. Przyciąga męską specyficzny zapach, kobieta kumpli, a wkrótce w odosobnionym miejscu kładzie 3 do 7 jaj. Dzieje się to w okresie letnim. Nie będziemy zagłębiać się w kwestii gry populacji tych zwierząt, ponieważ ten aspekt ich życia jest słabo poznany. Porozmawiajmy o tym, co jest niebezpieczne wąż zgryz spinka do ludzi. Zastanowić się, jakie skutki może to spowodować i wpływ na zdrowie.

Serpentynę jadu węża

Należy zauważyć, że przedstawiciele jadu szpilka węży z rodziny nie jest uważany za krytyczny, ale nie mam wątpliwości, w swoim najwyższym toksyczności. W historii zdarzają się przypadki, w których ukąszenie niektórych gatunków tych gadów jest śmiertelne. Zazwyczaj w tych przypadkach ofiarami są dzieci, młodzież lub słabe osoby. Ale nawet dla dorosłego wąż spotkanie z bolidem kończy we łzach: skrajny ból w miejscu zagrożonym i ciała, długotrwałego leczenia, ewentualnej utraty kończyny lub jej części, po tym niepełnosprawności i okresowych powrotu stanu chorobowego. Ponieważ obszar dystrybucji tych gadów jest bardzo duża, w wielu regionach rolniczych Afryki bliskości tych zwierząt daje wiele poważnych tarapatach. Rozwijać silną toksyczną truciznę od wieków naukowców z dwóch powodów: umiejętności ulga Hunter skutecznie zabijają zdobycz i doskonały mechanizm obronny do innych, bardziej niebezpiecznych zwierząt.

Kompozycja trucizny

Jadu węży jest złożona mieszanina substancji czynnych o wysokiej zawartości toksyny. Ogromna ilość składników ciekłych praktycznie nie badano lub zbadano bardzo pobieżnie, ale wiadomo, że jad jest dosyć lepka ciecz mleczny. Badanie składu węży poison nawrocie jest ściśle zaangażowany naukowców amerykańskich i gerpentologi.

Czy istnieje antidotum

Spotkanie z takich zwierząt jak szpilka węża zgryzu antidotum, które jeszcze nie istnieje, to jest niebezpieczne. Obecnie trwają prace nad szczepionką wynalazek antizmeinoy, ale to jest, jak niektórzy skutecznymi lekami tam. W praktyce światowej, aby zapisać ofiar wąż zgryzu surowicy używać specjalnych, które są oparte na jad węża. Niestety, od ukąszenia węża antidotum szpilka jeszcze nie wynaleziono. Nieobecność substancji, które mogą neutralizować destrukcyjny wpływ trucizny – to duży problem dla dużej populacji afrykańskich terytoriów. Dziś, tak jak sto lat temu, wysokie ryzyko ataku to mały, ale bardzo niebezpieczny wąż. Konsekwencje ugryzieniu więcej mówić dalej.

ukąszenie węża i jego implikacje

Jad tego węża jest niebezpieczne dla ludzi, jak wszystkich ssaków. Mamy już zauważyć, że akt węża z zadziwiającą prędkością. Zostało to potwierdzone przez dowody świadków i ofiar: snakebite molnienosen tak, że ludzie nie od razu sobie sprawę, co się stało. Wiele Bitten, zdezorientowany w tym momencie na ryzyko zachorowania na kilka ugryzień. Dopiero po chwili człowiek rozumie, co się właściwie stało.

Cienkie, igły zęby część tkanki wystarczająco głęboki i wyssać truciznę, jak to możliwe ukąszenia węży wielu innych, w tym przypadku najprawdopodobniej nie uda. W świecie odnotowano jedynie kilka ukąszenia tych węży, ze względu na rzadkie afrykańskich rolników apelują o pomoc medyczną. Dlatego nie badano efekty trucizna procesu na ludzkim ciele.

Ukąszenie węża nawrót następuje wstrzyknięcie jadu, który jest coraz w tkance podskórnej, odbiegających szybko krwiobiegu i kanałów limfatycznych. Trucizna rozprzestrzenia się poprzez ciało i tkaniny pod jego wpływem, jeśli nie zacznie pęcznieć prawie natychmiast. Powoduje to ból nie do zniesienia.

Wpływ trucizny na organizm ludzki

Jad węża szpilka zawiera kilka unikalnych toksyny, które nie występują w innych jadu węży. Jeden z nich – toksyna śródbłonka, zwiększa liczbę skurczów mięśnia sercowego i zwiększa ciśnienie krwi. Nie trzeba dodawać, że jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. człowiek ugryziony puls wzrasta do dwustu uderzeń na minutę. Przez zwiększanie wzrostu ciśnienia i ból.

Połączenie z toksyn występujących w jadzie ma niszczący wpływ na cały organizm człowieka: mają wpływ na układ nerwowy, jak wynika z silnego bólu i może spowodować obrzęk naczyniowy, powodując zawał serca.

Jak reagują na trucizny tkanki

Jad węża jest zdradliwe nawrót i skuteczne. Przypomina trucizny grzechotnika, a także powoduje, że proces rozkładu i wyniki w tkance lokalnej obumierania.

Po pierwsze, w miejscu ukąszenia tworzą guz, który jest szybko rosnącym i rumieni. Wtedy rumień kilka godzin zamienia się pęcherze krwi, następnie koalescencyjny do jednego dużego krwiaka. Gerpentologi twierdzą, że jad powoduje nieodwracalne pogorszenie tkanki. Podstawowa pomoc medyczna w tym momencie jest znieczulenie jakościowy, a także serce i odbiór przeciwhistaminowe leki, które zmniejszają obrzęk tkanek. W przypadku ogromnego krwiaka, ujawniają one w sterylnym środowisku, w celu zmniejszenia ciśnienia. Jeżeli dana osoba nie uciekać się do opieki zdrowotnej, krwiak ujawniło się z coraz napięte gładka lekko oleisty. Od zaczyna wyciekać krew. Tkanka wewnątrz krwiaka jest beznadziejnie uszkodzony, istnieje zapach zgnilizny. Przez cały ten czas ugryziony nękane przez bolesny ból towarzyszy gorączka, podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca oraz obfite pocenie.

Niestety zapobiec uszkodzeniu tkanek w miejscu ukąszenia jest niemożliwe dzisiaj i służy jedynie leczenie wspomagające do łagodzenia bolesnej choroby. Muszę powiedzieć, że martwica (śmierć) tkanki zależy od indywidualnej osoby: on jest silniejszy w niektórych, podczas gdy inne – bardziej delikatne. Efektem ukąszenia w każdym przypadku jest częściowa amputacja martwej tkanki lub blizna potem, odsłaniając kość. Palce Bites zazwyczaj prowadzi do ich utraty, ponieważ często niszczone nie tylko miękkie tkanki, ale również kości.

Konkludując

Prawdziwie ciężkie Wyniki spotkań z niebezpiecznymi zwierzętami, jak wąż nawrocie. Bite, których wpływ jest bardzo ponury, długi przypomina swoje powtarzające się nawroty – bolesne objawy podobne do atakami malarii. Zdjęcia wyleczone rany z ukąszenia, przedstawione w literaturze medycznej, potwierdzają wysoką szkodliwy wpływ trucizny.