331 Shares 3023 views

Frog – zwierzę lub owad? Oderwanie się od ogona płazów

Co człowiek wie o żabie i jego sposób życia? Monotonne rechot letnie wieczory, reprezentacyjny wygląd (nieprzyjemne przejąć), wystające oczy i komary jak ich ulubione jedzenie (przynajmniej, jak pokazano w kreskówkach) – to główne stowarzyszenie słowo „żaba”. Ale zastanawiam się: Frog – zwierzę lub owada?

Żaba: cechy zewnętrzne

Te żaby są najbardziej liczni przedstawiciele płazów klasie. Różnią się (długość ciała od 30 do 250 mm), wielkość, są one rozłożone na całym świecie, z możliwym wyjątkiem Antarktyce i Australii. Należące do rodziny bezogonowy płazów, żab, istnieje ponad 3500 gatunków, które mają wspólne cechy zewnętrzne. Ten zęby na górnej szczęce, słabo wyrażone lumpy skóry, pływanie webbed tylne nogi. głowa żaby – dwa ogromne wybrzuszenia oczy, które są chronione przez trzy stulecia (dolny, górny i przejrzyste nictitating błony) i rząd wielkości bardziej mobilni niż w rybach. Oczach umieszczony przez nozdrza, wyposażone w zawory, które otwierają się w jamie ustnej.

Frog – zwierzę lub owad?

Ta szczególna konstrukcja głowicy pozwala żaba cicho łodygi zdobycz: tłoczenie do wody, zwierzę wypuszcza oczy i nozdrza, oddychanie w ten sposób, a biorąc pod uwagę wszystko, cierpliwie czeka na potencjalnego obiadu. wah słuchu znajduje się za oczy błony bębenkowej. żaba szkło z całkowicie przezroczystą skórą jest najbardziej widocznym przykładem jest możliwe zbadanie wewnętrznej struktury narządów ciała płazów. Poprzez całkowicie przezroczystą skórę mogą wyraźnie obserwować wnętrze. Sądząc z powyższego opisu, na pytanie „frog – zwierzę lub owad,” można dać jasny i pewny odpowiedź: oczywiście, zwierzę! Wymiary płazy mają szeroki zakres. Najmniejsza reprezentatywne Kuby: jej długość wynosi 8,5-12 mM. Największy poszczególnych płazów wyładowczych – żaba Goliata, mieszkanka Kamerunu. Masa Najwybitniejszym przedstawicielem był gatunkiem złowionych 3 kg 660 g z całkowitą długością (z nogami otwarty) 87 cm. Tak duża próbka, żywe like „w ogóle”, przyjmując krystalicznie czystej wody i króla jak na cokole osadzony na występach skały.

Co zjada żabę

Ukryty żaba – przebiegły myśliwy, ofiara, która napędza osób: pająki, owady, robaki, ślimaki i narybek. Po zdefiniowaniu przyszłość żywności, aby przejść do widoku, żaba w wodzie pozwala mu zbliżyć się do ostatniego i wyrzuca lepki język, do którego owad Stick. Żaba w stanie połknąć dużą zdobycz, umieszczając ją w usta przy pomocy kończyn przednich. Istnieją przypadki, gdy ich ofiary były połknąć pił wodę w locie. Co zjada żabę? Fakt, że bieganie, latanie, czołganie się obok niej, że zostanie przeniesiony; nieruchomy obiekt w bezogonowe prostu nie spowoduje zainteresowanie.

Rodzina bezogonowy płazów występuje najczęściej na nabrzeżu oraz w cieplejszych miesiącach. Ruch zwierząt tak wyraziste i cięcia, które natychmiast staje się jasne, tam gdzie były wyrazem „pływa na żaby” lub „skaczą jak żaby”. Dokonywanie żaba skok ostro prostuje nogi; Dzieje się tak, gdy siła Push rzuca amfibia do przodu iw górę. Lądowanie odbywa się na krótkich przednich nóg. Żaba pływa jak ostro, począwszy od wody tylnych łapach, które znajdują się pomiędzy membraną palców. Jeśli wrócisz ponownie wyjaśnić kwestię „? Frog – zwierzę lub owada”, odpowiedź jest jasna: zwierzę!

Żaby: Jak odtworzyć

Powielanie żaby występuje sprężyny po przebudzeniu ze hibernacji. Całkowita ilość jaj opóźnione różnie w zależności od gatunku, od 600 do 20 tysięcy jaj. Żywność dla kijanki są jednokomórkowych glonów oraz pierwotniaków gnijące odpady zwierzęce i roślinne. żaby pokwitania osiągnięcia wieku 2-4 lat o całkowitej długości życia 5-6 lat. Zdarzały się przypadki, gdy w niewoli bezogonowy płazy istnieją od ponad 10 lat.

Żaby życie w przyrodzie jest prawdziwe zainteresowanie ze względu na jej osobliwości. Tak, większość z nich pozostaje bez nadzoru odroczone w wodzie lub w pobliżu jaj złożowych; opieki rodzicielskiej zaskoczony mniejszą część płazów. Na przykład samce Surinamese pipa składa jaja na odwrocie kobiet i mężczyzn rhinodermatidae Darwin zapisuje je w specjalnej torbie gardła, z których wykluły się i uprawiane żaby następnie niezależnie wybranym zewnątrz.

Zwłaszcza skóra żaby

Wszystkie nagie skóry żaby cienkie pokryte śluzem, ułatwiając proces oddychania i zapobiega wysychaniu skóry. Slime żaby skóra zawiera substancje, które chronią je przed szkodliwymi mikroorganizmami. U niektórych gatunków, substancja ta jest trujący, a nawet rodzaj żab talizman z zjedzone przez inne zwierzęta. Tak, żaby dart i Phyllobates które żyją w Ameryce Środkowej i Południowej, przydzielić najbardziej zabójczych toksyn na naszej planecie. Podczas wilgoci zawartej w ziemi odparowuje śluzowych, przy czym amfibia przestaje dużej ilości. To z tego powodu, że siedlisko żab jest jak najbardziej komfortowy dla obszaru wilgotnego im. Życie żaby w przyrodzie zabawny; Ciekawostką jest fakt, że gady nie pić wody, napełniając brak jej ilości przez skórę. Wśród wszystkich tych gładkiej cerze braci wyróżnia się włochatą żaba; Mężczyźni tego gatunku podczas okresu rozrodu, których strzępy skóry przypominające włosy. Charakterystyczną cechą owłosionej żaba jest również zdolność do wytwarzania w czasach zagrożenia, które pazury, przebijając skórę, tworząc doły w palcach.

Skóra jest trujące żaby?

Nawiasem mówiąc, skóra trujących żab w starożytności służył jako główny składnik w produkcji trucizną dla strzałek; jedna osoba wystarczyło nasmarować 500 jednostek. O trujące żaby widać w jasnym, wręcz jaskrawy kolor. Tak, żaby trucizna dart frog – mieszkaniec Ameryki Południowej – nawet w ilości 2 mg może zabić człowieka.

Powłoka służy również do maskowania zwierzę; liderem w tej dziedzinie jest uważany omszały żaba, która jest prawie całkowicie połączone z otoczeniem, a nawet oczy na tle mchu ledwo rozpoznawalne. Jest to rodzaj żaby jest bardzo popularny wśród fanów egzotycznych pragnących zachować go jako zwierzę domowe. Piękny obraz z przedstawicieli tropikach i wycenione odpowiednio: koszt jednego osobnika, który wie, jak wielką wspinać się na skały i wysokimi drzewami, aż do 75 dolarów.

Niesamowite fakty dotyczące życia żaby

Temperatura ciała płazów podobnej temperaturze otoczenia. Zgłoszone następujący fakt: zamieszkującej Alaska rzekotka zimą zamrożenia do takiego stopnia, że staje się kawałek lodu. W ten mrożony amfibia stan nie oddycha, krążenie krwi i aktywność serca zatrzymanie. Wraz z nadejściem wiosny roztopów zwierzę w naturalny sposób, stopniowo wracać do normalnego życia. Te unikalne amfibia, zdolne do przenoszenia niską temperaturę na planecie istnieje tylko kilka gatunków, większość członków tej klasy nie są w stanie przetrwać w takich warunkach.

Żaby mają zwiększoną zdolność do przetrwania; Przykłady tego zostały zarejestrowane więcej niż jeden raz. W 1835 roku, Anglik widział jak ziemia z platformą upadł i podzielone w środku bloku piaskowca, a od jego jamy żaby wyskoczyła. I tam są dość wiarygodne raporty immured wewnątrz pustaków żab istnieje wiele; To tylko potwierdza wyjątkową zdolność żab przetrwać w ekstremalnych warunkach.

Czy mógłby latać żaba?

Ten płaz w procesie ewolucji nauczył się latać, aby uciec w ten sposób przed wrogami. Określony przypadki pływających, mógł nawet zmienić trajektorię (czasami osiągając 12 metrów) długie palce płaskie błoną. Żaby nie są bez pomocy człowieka, są w stanie ustawić rekordy świata. Tak więc, w zorganizowanych specjalnie dla nich zawody w skoku w dal, która odbyła się w 1977 roku w Afryce Południowej, żaba przydomek Sandtzhi skoczył na 10,3 m!

Jak żaby komunikują się ze sobą?

Komunikacji między żab występuje zakres zasięgiem ludzkiego ucha poprzez zastosowanie ultradźwięków poza ludzkiego słuchu. Można to wytłumaczyć głośny siedliska dla płazów, w którym zwykle dla człowieka niskich częstotliwości różnią się trudności. Takie cechy promuje także żaby niezwykłą lokalizację narządu słuchu; bębenki znajdują się pod oczami, w specjalnym wgłębieniu. Z założenia, badacze, takie rozwiązanie pozwala na ucho do pokonania żab wodnych hałasu związanego z ich siedlisk. Najbardziej krzykliwych żaby pod wpływem siły na pokrycie promieniu kilku kilometrów. Z krzykiem bullfrog, usłyszał po raz pierwszy i jest związany z ryku ogromnej strasznej bestii, można oddawać na piętach, nie patrząc wstecz.