566 Shares 8032 views

Nevezhinskaja Rowan – przypadkowo odkrył drzewo cud


Nevezhinskaja jarzębina – drzewo należące do rodziny Rosaceae. Rośnie wszędzie. Jest to rodzaj wspólnej jarzębiny, ale różni się w charakterystycznym słodkich owoców bez goryczy. Przymiotnik w imię nieprzypadkowe. Pierwszy drzewo z pyszne jagody pasterza został znaleziony w lesie, znajduje się w pobliżu wsi Nevezhino. Kopał go i posadzone w pobliżu jego domu.

Pozostawia związek, imparipinnate, ząbkowane krawędzie. Kwiaty są białe, nieatrakcyjne, małe, o przyjemnym aromacie w corymbose kwiatostany. Owoce są średnie pestkowce fałszywe. Pokolorować ich jasny pomarańczowy. Kwitnie tydzień wcześniej jabłka jarzębiny Nevezhinskaja. Zdjęcie przedstawia ją w różnych porach roku. Kwiaty nie boją mrozy do -2,5 ° C, Owocowanie rozpoczyna się w połowie września.

Drzewo jest mało wymagająca, mróz i zima-hardy. Korzenie zamrażania z gleby 40 cm do -14 ° C, To daje dobre plony z roku na rok, zwłaszcza z dobrą opieką. Na przykład, 35-letni prawdziwe drzewo zebrać do 100 kg owoców.

Rowan Nevezhinskaja wymagających światła i całkowicie nekaprizna względem ciepło. Z braku światła słonecznego (gdy kondensuje się z lądowanie), gałęzie w koronie umrzeć. owoce szczotka tylko na obwodzie wieńca może być utworzony w tym przypadku. Jeśli drzewo jest podświetlony na tyle, piramidalne korony w młodym wieku z biegiem lat przekształcił się zaokrąglony, zdolne do tworzenia dużych zbiorów. Nie należy zapominać podczas lądowania.

Nevezhinskaja jarzębina drzewo może rosnąć w każdej glebie, ale korzystne gliny średniej. Optymalny czas do sadzenia – sprężynę, przed fali pąków lub jesienią, miesiąc przed mrozem. W wielu dziedzinach, te drzewa są sadzone na krawędziach, a one ochronę innych upraw przed złą pogodą.

Nevezhinskaja Rowan płytki system korzeniowy, więc zakres płynu do obróbki powinny być wykonywane dokładnie. Optymalna pielęgnacji kopie głębokości wykopu 0,5M koronowe obwodzie i zmiany wiader 4 obornik, humus lub kompostu. potrzebna jest Pozostałą przestrzeń wypełnić ziemią wydobytą. Co 2 lata, pożądane jest, aby powtórzyć tę procedurę.

Rowan Nevezhinskaja zaczyna przynosić efekty wcześniej niż inne drzewa – 4. roku. Opóźnienia w zbieraniu jagód niepożądane, jak stada szpaków i kosów poleciał, należy przestać jeść, i mają kilka minut, aby „ułatwić pracę.”

Jeśli jagody mają być stosowane bezpośrednio, a następnie zebrać je mądrze bez liści. Aby zaoszczędzić, a szczotki mają być gromadzone z liści, stos o grubości warstwy 15 cm i umieszczono w temperaturze od około 0 ° C

Owoce zawierają cukru (10%), kwas jabłkowy (2%), garbniki, pektyny, wiele witaminy C i karotenu. Według zawartości witamin może być porównywana z czarnej porzeczki i cytryny.

Nevezhinskaja Rowan – doskonałym źródłem lotnych produkcji. Rośliny posadzone obok niej, prawie nie dotknięte przez choroby grzybowe, zwłaszcza Phytophthora. I jak piękne jest to kwitnienie i owocowanie! Umieść ten cudowny drzewo w pobliżu jego domu, korzyści będą dla ciała i duszy.