289 Shares 9594 views

Kowalik (ptak): co za ptak wygląda? Czy wędrownych ptaków Nuthatch lub hibernacji?

Kowalik – Bird niezwykłe. Jego nazwa mówi sama za siebie. To świadczy o tym, że ptak jest w stanie się czołgać. Jednak wniosek ten może być przyznany osobie mało spostrzegawczy. Ptak nie pełzać. Prowadzi, ale bardzo szybko.

niesamowite żaby dart

Kowalik – ptak wyjątkowy. Ona jest tylko jednym z pierzastych żab dart są w stanie poruszać głową w dół na wale pionowym.

Jak ptak Nuthatch? Ten mały krótki bielik ptaka. Jej kolor jasnoszary na górnej części korpusu znajduje niebieskawy odcień. Upierzenie brzucha – biały.

Karoliński – małe ptaki. Jej waga jest w zakresie od piętnastu do dwadzieścia sześć gramów. Długość ciała – trzynaście szesnaście centymetrów oraz skrzydło -. 7,3-9,2 cm rozpiętość skrzydła osiąga 25-28 cm.

Kowalik ptak (patrz poniższe zdjęcie) ma dość długi i prosty dziób. Czarny pasek przez ucho, daje to ciekawy i chytre spojrzenie.

Sezonowe różnice w ubarwieniu ciała u ptaków praktycznie żaden. Ponadto, miękkie i gęste upierzenie nieletnich nie ulegnie zmianie, a w późniejszym życiu. Tylko dorośli nuthatches dolna część ciała ma brązowawy odcień, a zespół, który przechodzi przez oczy i szare góry, staje się brązowawy. Po linienia, rozciąga się w czasie jesieni, różnice znikają. I nikt nie może mu powiedzieć lub młodych dorosłych ptaków nuthatch.

Opis zaskakujących żaby dart nie uciekać od nogi. Dzięki nim porusza ptaków na pionowych pni jak żywy piłkę rtęci. Tak, umiejętność Kowalik w drevolazanii możliwe pieszo. Są one stosunkowo krótki, ale mają niezwykle długie palce z bardzo ostre, zakrzywione pazury. Pozwala to ptak przechwycić dużą powierzchnię pnia drzewa. Między końcówkami paznokci umieszczone w tylnej i środkowe palce wys dart żaby, długodystansowych. Jego wartość jest równa prawie całej długości tułowia z piórkiem. Poprzez ten nuthatch można bezpiecznie zatrzymać się na pniu drzewa głową w dół.

wys fidget

Kowalik – ptak nie jest łatwo przestraszony. To może pozwolić zbliżyć się do osoby, która sama w odległości kilku kroków. Jednak nigdy nie przestaje emitować charakterystyczny dźwięk „tweet-tweet” lub „tvut-tvut”, badając pnie i gałęzie drzew. Ciekawy ptak może nawet zbliżyć się do człowieka. W tym przypadku, to udaje się natknąć się to przez przypadek. Jego „kłopot” kowalik wyraża dźwięczny gwizdek „Sit-Sit”, podobny do krzyku woźnicy: „Watch out-and-a-kemping!”. Zatem z oryginalnymi podstępnie dart żaby peeping zza pni drzew.

Kowalik zawsze wesoły i niezmordowany. Jest zwinny, żywy i aktywny. Ten ptak wydawał podłączony znaków dzięcioła i cycki. Nic dziwnego, że niemiecka nazwa tego ptaka – «Spechtmeise». W tłumaczeniu oznacza to dyatlosinitsa.

siedliska

Kowalik można znaleźć na całym obszarze strefy lasów Europy Zachodniej aż po Daleki Wschód. Unika się daleko na północ, ale w kierunku południowym żyje do najwspanialszych żaby Poison Dart w tropikach.

Specjalny rodzaj nuthatch powszechne w Syberii Zachodniej. Ma pewne różnice od skandynawskich podgatunków występujących na europejskim terytorium. W syberyjskiej Kowalik ma piór na stronach brązowego koloru.

Ptak woli osiedlić się w lasach łęgowych i wyspy. Czasami jest spełnione w południowych regionach stepowych. W Republice Ałtaju i Ałtaj Territory Kowalik mieszka w lasach mieszanych i iglastych, znajdujących się w pobliżu Ob i Biya, a także taśmy i lasów do krojenia Bie-Chumyshskoy wzgórzu. Spełniają niesamowite żaby dart może być w górach. Kowalik Zamieszkuje lasy, położone na wysokości 2000-2200 metrów nad poziomem morza.

żywność

W wiosenno-letnim żywności nuthatch są owady. Z przyjemnością żaby dart jeść mrówki i Diptera, gąsienice i motyle, błędy i chrząszczy, chrząszcze i inne szeliniaków. Nie wahaj się go wziąć i pająki. Z reguły ich jedzenie Kowalik gromadzi się w dużych konarów, w szczelinach i szparach pni drzew. Ale czasami Ptah musi dziobać korę do wydobycia spod niego i larwy owadów. Wyodrębnianie żołądź miąższ lub orzechów laskowych Nuthatch można wcisnąć w szczelinę, aby nacisnąć szczekać lub macierzystych stopę. Po tym, że dzieli swój łup ucierpiały dziób. Wiosną i jesienią nuthatch można znaleźć na ziemi. On pochodzi od pnia drzewa, w poszukiwaniu owadów w opadłych liściach. Jesienią żaby dart zasilany jagody, na przykład, Wild Cherry.

Kowalik – wędrowny ptak czy nie? Jeśli nie, co ona je w zimnych porach roku? Kowalik – ptak zimowania w jego ojczyźnie. Aby przetrwać głodnych podczas tego niespokojnego Ptah sklepach spożywczych na przyszłość. Od początku jesieni, kowalik stawia orzeszki piniowe, żołędzie i owoców lipa, buk i Hazel do pęknięć i nisze są w pniach drzew. W magazynach oszczędni ptaki mogą znaleźć wiele nasion i klonowego pstra. Praca ta kończy się w grudniu.

zimowanie

Kowalik – wędrowny ptak czy nie? To pytanie od dawna odpowiedział ornitologów. Zimować niesamowite żaby dart w ich rodzimych lasów. Na południu, nie odlecieć. Ptak jest rozliczana. Jednak w okresie jesienno-zimowym stwierdzono w różnych lasach, a także w strefie stepowej. Tam rozwija terytorium wąwozu i zadrzewień tablice, ogrody i nadrzeczne zarośla.

To właśnie tam w tych porach roku i mieszka Nuthatch. Wędrowny ptak czy nie unikalnych żaby dart? Nie, ornitolodzy skierować ją do grupy częściowo koczownicze. Jak tylko przychodzi wiosna, ptaki zostają przeniesione do nowo lasów mieszanych i liściastych.

gniazda

Nuthatches tendencję do osiedlania się w dziuplach drzew. Zaloguj się do swojego domu Ptah handlowej tynkowali z gnoju, błota lub gliny. Materiał budowlany ma Kowalikowate na dziobie i przykleja się do niej wokół otworu, aż średnica otworu spustowego jest zmniejszona o około trzydzieści pięć milimetrów.

Podłoże żaby dart w gniazdo wykonane z grubej warstwy luźnych płatków i kory sosnowej. Czasami są do dwóch i pół tysiąca. Kora jest doskonałym izolatorem termicznym. Ponadto, jest rzadko Infest pasożytów. Tak więc, w zagłębieniu Kowalikowate dogodnym, higieniczne i ciepła.

reprodukcja

Kowalik Młode opuszczają gniazdo bardzo wcześnie. to zazwyczaj albo pod koniec maja lub na początku czerwca.

Układanie Kowalik ma od czterech do dwunastu jaj, ozdobione czerwono-brązowe plamy. Ich rozmyślać to wyłącznie samice. Mężczyzna zatem regularnie przynosi jej jedzenie. Pojawiły się pisklęta rodzice podawany z dwudziestu dwóch do dwudziestu pięciu dni. Jest to dość ciężka praca. W ciągu dnia, co stanowi aż do trzystu osiemdziesięciu razy przynieść jedzenie piskląt. W tym przypadku rodzice dbać o higienę gniazdo. Co najmniej pięćdziesiąt czy sześćdziesiąt razy w ciągu dnia oni znosić poza śluzu pokryte elastyczną kapsułki, zastępując małe nocniki Kowalik.

Kowalik w niewoli

Jeśli zastanawiasz się żaby dart złapać i umieścić w klatce, szybko przyzwyczaja się do nowych warunków. Kowalikowate mogą być umieszczone w tej samej klatki siskins, linnet lub stepowanie. Nie będzie on jednym z najbardziej zabawnych ptaków wewnętrznych. Obserwacja może być godzina. Kowalikowate przestaje wprawić jego wykwalifikowanej wspinanie umieszcza się w klatce kory drzew i bębnowanie na oko.

Ptaki muszą dać mieszankę nasion konopi lub innych mrówek jaj. Jak cukierek dla Ptakha orzechów doskonale nadaje sosnowych.