327 Shares 1175 views

Tajemnice rezerwatu przyrody BARGUZIN

Barguzin Nature Reserve – jest najstarszym zarezerwowane miejsce w Rosji. Rezerwa otworzyła swój cel – utrzymanie i znacznego zwiększenia liczby sobole, które w tym czasie (1917) w regionie Trans-Bajkał istnieją tylko około 30 osób. Z biegiem lat, pracownicy rezerwatu może nie tylko zaoszczędzić sobolową wyścig, ale również do zwiększenia liczby dzikich zwierząt do jednej osoby (aw niektórych miejscach do dwóch) za 1 metr kwadratowy.


Tajemnice rezerwatu przyrody BARGUZIN

Rezerwat znajduje się w Buriacji, między Bajkału i zboczach Góry Barguzińskie. Nic dziwnego, że nazywany jest perłą Trans-Bajkał: unikalne piękno i bogate dzikie gatunki odróżnić go od kilku innych obszarów chronionych w Rosji. W 69 lat po wystąpieniu zachowania otrzymał status biosferze. Na terenie obszaru chronionego prowadzi badania mające na celu zachowanie funduszu genetycznej i monitoringu środowiska. Muszę powiedzieć, że w dzisiejszym świecie, jednolitą sieć biosferze, ekscytujące 300 rezerwy. W Rosji, stan biosfery przyznano 17 miejsc. Własny zintegrowana stacja monitorująca tło, które w Rosji są tylko sześć, w rezerwie BARGUZIN istnieje również.

Trochę obszaru chronionego

Więc co to za miejsce – Barguzin Reserve? Krótki opis może być następujący. Jest to dość duża powierzchnia działki 374 322 hektarów, z czego 15.000 wzięli od Bajkału.

Rezerwy 19 płynących rzek, najbardziej znany z których – Shumilikha. Jego długość – tylko 12 km, ale usta słynnej rzeki pomógł z wydm, modrzewi i karłowatymi cedry, a także step-kanał, który przypomina dużą poziomą wodospadu. Coma z Shumilikha ma własne jezior. Istnieją cztery piękne jeziora z krystalicznie czystą wodą, otoczone mchem Volun. Istnieją inne zbiorniki wodne z BARGUZIN Nature Reserve: Karasev i rajstop. Niepowtarzalne piękno różnych zatoczek na terenie znajduje się 5 sztuk.

miejsc

Atrakcje Barguzin zarezerwować liczne. Na przykład, Davshinskaya zatoki rozciąga śladów zwierzęcych, lub raczej niedźwiedzie wzdłuż linii.

Idąc przez nią, można zobaczyć ślady tych niebezpiecznych zwierząt odzyskanych wydruki na pniach, ziemia, kawałkami wełny. Sama zatoka zachwyca malowniczymi: tutaj połączone ze sobą dwa różne światy. Z jednej strony gruby, niemal nieprzenikniony las, z drugiej – wlewa się do światła słonecznego niekończącą się przestrzeń wody. Również duże zapotrzebowanie wśród zwiedzających cieszą się wiosną termiczną, która znajduje się u ujścia rzeki Davsha. Temperatura wody jest o 43 stopni, a o jego właściwościach leczniczych wielu rumorów. Nawet drzewa rosnące w pobliżu źródeł osiągnąć naprawdę gigantyczne rozmiary. Wiele pięknych miejsc ukrywa rezerwę Barguzinsky. Zwięzły opis wszystkich interesujących miejsc można zabrać każdą jedną stronę.

peleryny BARGUZIN

Trzeba też mówić o peleryny, która jest również bogaty w Barguzinskaya ziemi. Jeden z najbardziej znanych – Cape Valukan że tnie jak strzała w wodzie Bajkał. Cały Cape tnie małych zatokach, każdy zachowuje swoje tajemnice i rozkosze. Razem 6 peleryny przechowuje rezerwy Barguzinsky. Opis każdego z nich będzie podobna – stroma, podszedł do jeziora w postaci występu. Ale nazwa (nazwisko) na wszystkich: Valukan i pościgów dzik i Urbikan, Nemnyanda i Czarnego.

Szczególnie wyglądają piękne, otulony mgłę, która stale powstaje ze względu na niską temperaturę wody jeziora. Kłęby mgły rośnie w lecie po każdym deszczu, jak piórko zawijania Ci, podnosząc do nieba górnej części rezerwatu przyrody BARGUZIN. Od tej sumy i klimatu. Najgorętszy miesiąc – sierpień, najzimniejszym – luty. Wiosna jest znacznie zimniej jesień, aw czerwcu na północnym brzegu jeziora Bajkał można znaleźć niestopionego kry lodowe.

Mieszkańcy rezerwatu

Obfity Dzika posiada rezerwę Barguzinsky. Zwierzęta obfitują tu bardzo różne: świstaki i złośnicy, niedźwiedź i zając, łosie i jelenie piżmo, lisy, wilki, Solongo – ponad 41 gatunków. Nie możemy zapomnieć o głównych mieszkańców rezerwatu, po czym został założony – BARGUZIN Sable, który jest ceniony za bardzo piękne ciemne futro.

Bogaty w rzekach i jeziorach ryb rezerwatu (pod względem łowiskach jest surowo zabronione): lipień, Cisco, sieja, jesiotr, łosoś, lnu i wiele innych gatunków. Hojnie karmi jego mieszkańców lasu. W dolinach rzecznych na tarasach rozciągnąć cedr, wśród których w miękkim mchem zakopane brusznicy. Wśród białych i czerwonych dywanów jak gwiazdy rozrzucone rozmaryn borówka ziemię. Szczególnie piękne w rezerwie na jesieni: różne typy lasów iglastych stanowią jedną wielką wielobarwny morze tajgi.