351 Shares 4561 views

Xenia Kaplica na cmentarzu w Smoleńsku

Kaplica Xenia znajduje się w Petersburgu, i to działa w tej chwili. Leży na cmentarzu smoleńskiej, która rozciągała się w dzielnicy Vasilyevsky Island.

Zewnętrzne i wewnętrzne

Kaplica została zbudowana z kamienia i malowane bladą zieloną farbę. Wszystkie strony fasady zdobią liczne wskazał łukowe okna. Mają spacer w formie kolumny. Okna ozdobione są obrazami barwionego szkła. Przód i tył półka zdobione kokosznik uformowane w kształcie półkola, z Mozaika Jezusa ikon (w środku) i Xenia (na zewnątrz). Kaplica zwieńczony brązowym łuszcząca namiot urządzony pozłacaną kopułę jak żarówki, który jest krzyż. Co do dekoracji wnętrz, a następnie szukać natychmiast pada na ikonostas, wykonany z marmuru, na której można zobaczyć mozaikowy obraz ukrzyżowanego Jezusa. Kaplica św Xenia Najświętsza uderzające w jego piękno. Chciałbym zawsze cieszyć się splendor.

Historia kaplicy, godziny otwarcia

Niedaleko od kościoła Smoleńska, na grobie bł Xenia, który brał udział w budowie kamiennego kościoła, który zmarł na początku XIX wieku, w 1900 roku, kaplica została zbudowana przez architekta A. Vseslavina. Konsekrował go po paru latach. Nieco później cmentarz Smoleńsk stał się miejscem pochówku fundatora kaplicy, a kościół św Dimitriya Solunskogo, położony w Kolomyagi – AA Vseslavina. Niewiele osób wie o tym. Ten człowiek jest pochowany niedaleko północnej fasadzie świątyni smoleńskiej Ikony Matki Bożej. Został zbudowany w stylu neo-rosyjski, zdobione shortie namiot łuszcząca kaplica jest jednym z najbardziej interesujących zabytków architektury nekropolii. To naprawdę zasługuje na uwagę. Co więcej, wiele osób uważa, że najbardziej interesujących zabytków Petersburga – to kaplica Najświętszego Xenia. Godzin musi znać każdy, kto chce ją odwiedzić. W tym tygodniu jego drzwi są otwarte od 10 do 16 godzin, a w soboty i niedziele – od 10 do 17 lat.

Niesamowite piękno

Ale wracając do Xenia. Na czele jej grobu, wykonane z marmuru, był ikonostas z tego samego materiału i mozaikowy obraz Jezusa na krzyżu. Obok niego nieugaszony ogień świeci lampa. Duża liczba obrazów w Kioto wisiały na ścianach. Należą do nich parę srebrnych ikon, który dał księciu Masalskoe, wysłanego do wojny rosyjsko-tureckiej w latach 1877-1878. On także ślubował. W czasie wojny, to nie boli. Wielu pamięta go zbliża do Smoleńska cmentarza. Kaplica Xenia Błogosławionego zmieniło dzięki jego wysiłkom. Była świetna, ale stało się jeszcze piękniejsze ze srebrnymi obrazów.

Zamknięcie kaplicy, pielgrzymkę do niego i utraty naczyń kościelnych

Smoleńsk i kościół w 1940 roku, a kaplica została zniesiona, a późnym latem władze miejskie podjęły decyzję: trzeba go zniszczyć w ciągu trzydziestu dni. Na szczęście dziki decyzja wkrótce odwołany. Ponadto, nikt i nic nie mogło znieść narodową uznanie. Niedaleko kaplicy ściana ze sklejki położono na którym ludzie pisali wnioski skierowane do Xenia. Wierzący nadzieję, że rzecznik będzie modlić się za nich. W tym czasie, to zniknęły srebrne ikony, podarowany przez księcia Masalski, haft z portretem błogosławionej i wspaniałego szkła barwionego obrazu Jezusa z obrazem. Świeczniki, żyrandole, i szaty były wysyłane do pieca. I pozostałych ikon wykonany opał. Kaplica znajdowała się zbiorniki podczas wojny rozwiązań paliw i smarów. Ale Najświętsza Xenia nie została zapomniana, ludzie pamiętają o nim.

straszne czasy

Blokada … Omijanie wszelkich przeszkód, odgłosy bombardowania w Wade kości mróz ze wszystkich części Leningradzie przeciągnięty czczony wierzących sanktuarium. Prosili o wstawiennictwo, modląc się i płacząc, a wielu, klęcząc na ścianę, nie mógł dostać się do jego stóp. Kaplica Xenia widział wiele ofiar śmiertelnych. To był tragiczny okres w swojej historii.

Renowacja budynku, kanonizacja Xenia Petersburga

Po wojnie, od końca zimy 1947 do 1960 roku w kaplicy mogło wejść do wiernych. Jednak po pewnym czasie, władze zdecydowały się otworzyć święte miejsce na warsztatach szycia i naprawy obuwia. Tylko w 1983 roku budynek został zwrócony do łona kościoła Smoleńsku. Wyglądało to bardzo źle: rozpadające się ściany gipsowe, poczerniałe od sadzy, złamanym piętrze, brak administracji centralnej w postaci żarówki. Wiele osób zdecydowało się wziąć udział w renowacji kaplicy, oni sobie sprawę, że w tym czasie zostanie wkrótce kanonizowany Xenia. Jest to bardzo dużo jak Metropolitan Alexy, który kierował pracami i ofiarnie pracował. Po renowacji kaplicy został ponownie konsekrowany, stało się to 10 sierpnia 1987. Aw czerwcu przyszłego roku, metropolita Leningradu i Nowogród Aleksego II publicznie ogłosił, że Najświętsza Xenia jest obecnie uważana za świętą. Dobrą wiadomością usłyszał 10.000 osób. Kaplica Xenia następnie zaczął gromadzić coraz więcej ludzi. Stało się regularnie, aby pielgrzymkę.

Kolejna przebudowa struktury

W środku jesieni 2002 była znacząca data: 100 lat od konsekracji kaplicy z kamienia na grobie Xenia Petersburga. Na długo przed tym wydarzeniem struktura ponownie poddany rekonstrukcji: budynek przetrwał trudny historycznych wydarzeń, które miały miejsce w XX wieku zdecydowano się przywrócić dawny wygląd. Masters ciężka praca przeprowadzona na celu zastąpienie dachem czterospadowym, który, jak poprzednio, na wzór dawnej architektury, ozdobiony pozłacaną cebuli, zwieńczone krzyżem. Wygląda to bardzo ładnie. Istnieje również zostały zastąpione nakładania. 06 lutego 2002 zaktualizowane Chapel Xenia otworzył swoje podwoje dla wszystkich wierzących.