756 Shares 9453 views

Modlitwa przed posiłkiem: proszę i dziękuję

Obżarstwo – początkiem wszelkiego występku i grzechu, pierwszy krok wiodący w dół. Ale to nie znaczy, że powinniśmy się głodzić i doprowadzić do wycieńczenia. Wyrzeczenia – to nie jest dla ludzi świeckich, którzy są na ryzyko upadku poprzez nadmierne abstynencji w którym najgorszy grzech – pycha. Mnisi przepisane ścisłe limity, ponieważ są one zawsze pod opieką swoich duchownych i duma mogą być wykryte we wczesnych stadiach. Reszta to wystarczy, aby być umiarkowane i rozsądne. Modlitwa przed posiłkiem – to gdzie zacząć zapoznawanie z ascezy prawosławnego.

Żelazo w celu wzmocnienia

Na odwołania do Boga w znaczeniu wzmocnienia sił znane od dawna. Dlatego konieczne jest, aby modlić się przed posiłek został dostarczony. Jest to odwołanie się do Boga po posiłku. Wierzący modlą się i podczas posiłku. Poznałem ciekawą historię o ortodoksów, który widział więcej niż inni. Patrzył na kilku mnichów, aby zaspokoić głód. Odbija się na rzeczy tego świata podczas posiłku nie dostał żadnych korzyści. Mnich, który modlił się podczas posiłku, stał się silniejszy fizycznie i psychicznie, jakby żelaza z pożywienia, okazało się jego ciało i ducha.

Dwie opcje do wyboru

Co czytać modlitwa przed jedzeniem? Są dwie opcje. Lub standard „Ojcze nasz”, który jest znany z każdego chrześcijanina. Lub krótka modlitwa napisana specjalnie dla jedzenia. Mówi ona, że pragnienie, aby uzyskać wystarczająco dużo ludzi polegać na Bogu, bo troszczy się o niego. Wyraziła przekonanie, że żywność jest wysyłana do osoby w czasie, gdy jej potrzebuje, w odpowiednim czasie. Pan jest uwielbiony, bo jego ręka jest hojny. Mówi ona, i wiara w to, co Bóg może zaspokoić naszych potrzeb cielesnych.

Nie przeklinaj siebie!

Dlaczego jest to przed posiłkiem czytać „Ojcze nasz”? Ona nie został pierwotnie stworzony jako modlitwę przed posiłkiem? Po pierwsze, jest to odwołanie do Boga, od początku do końca jest określony w Piśmie Świętym. Po drugie, prosi Boga, aby dać chleb ludzie na codzień. I to jest główny powód, że to był jej przepisać przeczytać przed posiłkami jako alternatywa do modlitwy przed posiłkami. Ale to wymaga znacznie więcej niż tylko chwalić Boga i wdzięczność za ich codzienny chleb. Wraz z wnioskiem o żywności w modlitwie i zawiera wniosek, aby umożliwić nas od naszych grzechów. Ale musimy pamiętać, że długi, o których mowa w grzechach modlitewnych można wybaczyć, jeśli wybaczy sobie winni przed wami. Jeśli odmówisz wybaczyć, „Ojcze nasz” staje się przekleństwem dla ciebie. To ty potępiać siebie za grzechy, ponieważ potępiam innych.

Modlitwa przed posiłkiem prawosławnych należy uzupełnić o modlitwie po zjedzeniu żywności, najczęściej zapomniane. Często ludzie nie mogą zakończyć posiłek, idzie dalej i zajmuje się jedzeniem. Jest to forma obżarstwa. Psychicznie postawić kropkę po posiłku, czytać modlitwę. Oczywiście, to nie jest magiczne zaklęcie, a nie zmuszać do powstrzymania się od jedzenia. Ale psychicznie łatwiej będzie kontrolować siebie.