701 Shares 6502 views

Co zrobić, jeśli komputer nie włącza się monitor jest włączony

Komputer jest dość skomplikowane urządzenie, które składa się z wielu różnych elementów. W ten sposób to ustawić specjalistyczny program, w którym jego funkcjonowanie zależy. Dlatego, gdy istnieje pewna porażka, to musi być postrzegane w kompleksie całego urządzenia, zamiast ocenić na bicie.

Na przykład, jeśli włączeniu komputera nie włącza się monitor, to powodów może być wiele, a gdy nie mogą one być nawet połączony z samego monitora. Dlatego też, w celu ustalenia prawdziwej przyczyny problemu, konieczne jest wykonanie sekwencji działań, w związku z czym brak jest wykrywany.

Po pierwsze, jeśli włączeniu komputera nie włącza się monitor, trzeba sprawdzić, czy nie jest w porządku jego gniazdo przewodu zasilającego. W takim przypadku należy upewnić się, że samo gniazdo jest również pod wpływem stresu.

Jeśli wszystko jest w porządku, ale problem nie ustąpi, to trzeba sprawdzić podłączenie komputera do monitora, a ponadto, dokładność i jakość przewodów połączeniowych.

Jeżeli wszystkie powyższe czynności zostały zakończone, a gdy komputer nie włącza się monitor, konieczne jest przeprowadzenie kontroli monitora. Aby to zrobić, należy upewnić się, że przycisk zasilania, a jeśli nic nie zmieni, konieczne jest podłączenie monitora do innego komputera. W ten sposób możliwe jest wykrycie pęknięcia.

Jeśli urządzenie okazało się być OK, ale monitor nie włącza się, gdy komputer jest włączony, a następnie trzeba sprawdzić swoją kartę graficzną. W nowoczesnych bloków systemowych to jest dość łatwe. Jest to konieczne, aby przełączyć kabel video od złącza karty graficznej, złącze na zintegrowaną grafiką głównej. Jeśli monitor działa, to wina jest w nim. Jednakże, jeśli nie ma zintegrowanej karty graficznej na płycie głównej można zmienić płytę główną na innym komputerze w celu przetestowania.

Jeśli wszystkie działania zostały robi prawo, a monitor nie włącza się, gdy komputer jest włączony, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że usterka jest na płycie głównej lub zasilacza.

Aby sprawdzić czy płyta jest konieczne po wyłączeniu dotknąć ręką, niektóre chipy do wykrywania podwyższonej temperatury. Jeśli takie badanie zostało znalezione przegrzanego elementu, to problem jest w płycie głównej. Jeśli nie występują takie szczegóły, można sprawdzić zasilanie. Zazwyczaj powodem jest brak siły do wentylatora.

Kiedy wszystkie powyższe kroki zostały zakończone i nie będzie włączyć monitor, gdy komputer jest włączony, ostatnią rzeczą, jaką można zrobić w domu jest, aby oczyścić system z bloku pyłu. Jest dobrym przewodnikiem i może spowodować zamknięcie, zwłaszcza na starszych lub zniszczonych kart.
Jeśli w trakcie tego badania stwierdzono wyrobom operacyjnego lub przyczynę usterki nie zostały znalezione, należy skontaktować się z centrum serwisowym, w którym komputer zostanie przetestowany na specjalnej podstawce, a wymiana poz nieoperacyjne.