517 Shares 9711 views

Kapusta ile kalorii? Ile kalorii w gulaszu i świeżej kapusty?

Wartość kaloryczna produktu jest zwykle zainteresowanie mężczyzn, którzy oglądają ich liczby. W tym artykule dowiesz się, o jaki rodzaj surowych kiełków ma wartość energetyczną. Dowiesz się również o zawartości kalorii innych rodzajów warzyw. Zawsze warto wspomnieć o tym, co wartość energetyczna gulasz kapusty (kalorii w tym samym czasie zostanie również określona).

Kapusta: co to jest?

To warzywo jest dość popularny wśród ludzi. Niektórzy wolą kapustę, podczas gdy inne, jak Brukseli lub Pekinie. Warto zauważyć, że to warzywo jest jednym z pierwszych, który jest podawać niemowlętom do pokarmów stałych. Powodem jest to, że kapusta jest uznawane za hipoalergiczne naczyniu, która zawiera dużą ilość składników odżywczych.

Kapusta uprawiane w ziemi. W zależności od odmiany, warzyw może mieć pewne preferencje. Tak więc, kapusta klasyczny jest dość wybredna, rośnie w niemal wszystkich regionach i warunkach.

Jak przydatne kapusta?

Kapusta ile kalorii? Najczęściej to pytanie jest zadawane przez płeć piękną, którzy kochają smaczny posiłek, ale jednocześnie chcąc zachować swój kształt. Oprócz niskiej wartości energetycznej tego warzywa ma wiele zalet.

Kapusta zawiera duże ilości witaminy C, która pomaga poprawić system odpornościowy i przywrócić funkcję ochronną organizmu. Również roślinny posiada wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Tak, kapusta pomaga ustalić i regulować trawienie krzesło. Należy jednak pamiętać, że produkt może zwiększyć wzdęcia. Jeśli są w porządku z równowagi drobnoustrojów w jelitach, to nie dyskomfort, zjawisko to nie dostarczyć. Ale dla dzieci, które posiadają florę jelitową nie został jeszcze utworzony, produkt może dostarczyć wiele bólu.

Kapusta ile kalorii?

W zależności od rodzaju produktu wolisz jeść, wartość energetyczna posiłków może być inna. Oczywiście, świeże warzywa mają więcej witamin, błonnika i mniej kalorii. Duszone, pieczone i gotowane potrawy podczas gotowania nabyć dodatkową wartość energetyczną. Zwłaszcza jeśli dodać dodatkowe składniki. Spróbuj zrozumieć i odpowiedzieć na pytanie o to, ile kalorii w kapuście.

kapusta warzyw

Najbardziej popularna jest kapusta biała odmiana kapusty. Tak, ten produkt może być smażone, gulasz, marynować, dodawać do sałatek i gotowania. Więc, ile kalorii w kapuście?

Świeże kapusta, który nie wypełnia, ma wartość energetyczną 27 kcal na 100 gramów. Jeśli przygotowujesz sałatkę z tego warzywa i napełniać majonez, zawartość kalorii żywności znacznie się poprawiła. Średnio ten rodzaj sałaty to około 400 kcal na 100 gramów. W przypadku, gdy chcesz zrobić sałatkę, ale w tym samym czasie do zmniejszenia wartości energetycznej, wybierz nadzieniem jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub oliwy z oliwek. W tym przypadku, kalorie warzyw będzie w zakresie od 50 do 300 kalorii.

Duszona kapusta kalorie są w następujący sposób: 100 g rachunkowych produktów za 26 kcal. Mówi, że podczas przygotowywania wartość energetyczna jest zmniejszona. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli gotować kapusta jest przez hartowanie w małej ilości wody, soku z paruje. W związku z tym, włókno jest coraz więcej kalorii i zmniejszona. Jednak po dodaniu oleju, marchewki, pomidorów i innych składników, potrawa będzie miała wartość kaloryczną od 70 do 500 kalorii.

Gotowana kapusta (gotowane do barszczu lub kapusty) wynosi średnio 23 gramów na 100 kalorii. Świeże kapusta znowu traci tym wykonaniu potraw. Ale należy pamiętać, że jeśli dodać bulion, mięso i inne składniki, wartość energii gwałtownie rośnie.

Kalorii kiszona kapusta jest następujący. Potrawy wartości energetycznej około 18 kcal na 100 gramów. To zmniejszenie jest związane z obróbką wstępną, która przechodzi przez urządzenie.

Scotch kale

Drugim najbardziej popularnym rodzajem warzyw jest właśnie czerwona kapusta. Świeża żywność można znaleźć około 24 kcal. Przygotowując sałatki działa ta sama reguła: im bardziej wartość ładowania energii, tym wyższa zawartość kalorii końcowego naczynia.

Kaloryczny kiszona kapusta (czerwony) jest bardzo niska. Średnio 100 gramów produktu można uzyskać około 12 kcal. Jest to odmiana większość gospodyń domowych i używane do przygotowania skręty zimowych.

Gotowane warzywo czerwonego podobnie zmniejsza jego wartość energetyczną. Duszona kapusta należycie zawiera około 20 kalorii. Jeśli produkt został ugotowany, a następnie jego wartość jest równa 22 kalorii.

Przy dalszej obróbce i mieszać z innymi składnikami, wartość energii ciągle rośnie.

kapusta pekińska

Ten rodzaj warzyw jest mniej popularny, ale ma bardziej delikatny smak niż jego przedstawicieli. Kapusta pekińska jest najczęściej używany do sałatek, omletów i różnych wypieków. To idzie dobrze z owocami morza. Jeśli chcesz uzyskać minimum kalorii, ale większość żywności, wybrać dokładnie ten rodzaj i przygotować go z kałamarnicy lub krewetek.

Kalorii kapusta chińska wynosi 15 kcal. To sugeruje, że stosowanie tego rodzaju jest możliwe bez żadnych ograniczeń. Ale pamiętać główną zasadę: im więcej kalorii na posiłek components składników, tym wyższa wartość energetyczną kapusty pekińskiej.

kalafior

Co to jest kaloria kalafior? Świeży produkt nie nadaje się do użytku. Mimo to należy stwierdzić, że istnieje około 30 kcal. Po obróbce cieplnej roślinnego ma wartość energetyczną w 27-29 kalorii.

Kalafior korzystne jest pierwszym karmieniu. Dzieci uczą się wspaniałe danie.

brokuły

Ten rodzaj kapusty stosowane w sera i postaci przetworzonej. Jednakże drugi przykład wykonania wynalazku jest bardziej korzystne. Tak więc, w surowych brokułów jest około 28 kalorii. Jeśli gotować produkt, pojawi się wartość energetyczną w 23-27 kcal.

Często tego typu roślinnego jest dodawany do omletów i zapiekanek. W tym przypadku, kalorii zwiększa się proporcjonalnie do liczby dodatkowych składników.

brukselka

Jeśli gotować rodzaj brukselską z warzyw, a następnie za pomocą gaszenia gotowania lub uzyskać wartość około 35 kalorii.

brukselka może być również rumiane. W tym przypadku, wartość energetyczna staje się jeszcze większa. W tej potrawy można wykryć do 60 kalorii, biorąc pod uwagę, że jest przygotowany bez oleju i innych składników.

kalarepa kapusta

Najczęstszym typem jest rzadko kapusta – to odmiana kalarepy. Zewnętrznie, roślinny jest bardziej jak rzodkiewka lub rzepa. W surowej postaci jest praktycznie nie używany. Jedynymi wyjątkami są ulubionym witarianie.

Tak więc, około 42 kalorii obecne w postaci źródła roślinnego. Przy tego typu roślinnego poddanego obróbce cieplnej praktycznie nie zmienia się jego wartość energetyczną. Lub gotowane na parze kalarepa zawiera od 40 do 43 kalorii na 100 gramów.

Jaki rodzaj i sposób przygotowania jest kapusta niskokaloryczne?

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że większość produktów dietetycznych jest duszone lub gotowane kapusty. Jednak ta potrawa gotuje się bardzo rzadko. Z wyjątkiem tych, którzy znają tajemnice warzyw i oglądając swoją sylwetkę.

Wiele dietetycy sugerują osobę schudnąć dzięki diecie kapusty. Aby to zrobić, trzeba będzie listę zatytułowaną „żywność niskokaloryczna.” Tabela składniki te są przedstawione w tym artykule.

Małe podsumowanie i zakończenie

Teraz już wiesz, ile kalorii jest w tej czy innej postaci kapusty. Spróbować każdej z przedstawionych opcji i wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Również badania żywności niskokaloryczne. Tabela swoją uwagę te przedstawione poniżej. Podczas gotowania, pod uwagę nie tylko na smak warzyw, ale także jego wartość energetyczną.

Starają się prawidłowo i maksymalnie użyteczny jeść. Uzyskać wszystkie możliwe produkty, witamin i minerałów. Jeść kapustę inny i zawsze zachować zdrowie i smukłą sylwetkę!