739 Shares 9610 views

Drabina w domku na pierwszym piętrze: opis, typy, modele, i zalecenia projektowe

Nowoczesne apartamenty dwupoziomowe, domy wiejskie, biura i restauracje mają zazwyczaj luksusowe drabinę, która jawi się jako jeden z głównych elementów wnętrza. Z drugiej strony, jest to poważny projekt techniczny, który zapewnia bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się gości i mieszkańców na pierwszym piętrze.

Główne odmiany schodach na drugie piętro

Schody do domku może odnosić się do jednego z trzech gatunków powinny być przydzielone wśród nich:

  • zespolonych;
  • Schody spirali;
  • Pływających.

Pierwszy są zakrzywione lub łukowate w kombinacji tylko dwa z pierwszego rodzaju. Wybierz po schodach, biorąc pod uwagę przestrzeń, która może być przeznaczona na instalację. Nie zawsze lubiłem projekt może znajdować się w danym obszarze.

Opis PŁYWAJĄCY

Schody w domku można maszerować, to jest najbardziej ergonomiczny i łatwy w produkcji. Czasami te systemy mają kilka lotów, ale jeśli jeden marszu, to nie może zawierać więcej niż 16 kroków, w tym przypadku po schodach będzie jak najbardziej komfortowy.

Jeśli jest to małe podmiejskie domy dla nich po prostu dopasować odnomarshevye schodach. Piękne domki z dość dużymi i przestronnymi pokojami świetnie wyglądają z klatki schodowej, które są elementy obrotowe i pośredni pad.

Ze względu na geometrię konstrukcji napędowe może mieć postać litery T lub P. W pierwszym przypadku są dwa marsze, które znajdują się w sąsiadujących ścian i są ustawione pod kątem 90 °. Jeśli pomieszczenie lub hala jest w kształcie kwadratu, wtedy ta opcja będzie najlepszym rozwiązaniem. U-kształtna drabina może być umieszczony tylko w przestronnych salonach i korytarzach hoteli państw i dworów. Przęsła są ustawione pod kątem 180 °, a połączenie jest realizowane w etapie lub platformy.

Opis modelu Schody

Schody Lato może być również śruby, w tym przypadku składa się z podpory wokół którego kroki wznieść się w spiralę. Pod względem ergonomii, taki system może nie być bezpieczne. Ale jeśli pokój nie pasuje do innego projektu, jest to opisane w tej sekcji będzie pasować idealnie. Jego powierzchnia nie przekracza 1 m 2, a instalacja może być przeprowadzona w dowolnym miejscu w pokoju, ponieważ pojawienie się daje urok i tajemnica pokoju.

Projektować nietypowe wzory schodów

Schody w domku mogą być tworzone na podstawie jednego z tych struktur, które zostały opisane powyżej, ale w końcu to jest czasami możliwe, aby uzyskać system, który jest niesamowite. Na przykład za pomocą drzewa mogą być ozdobione dekoracyjnymi detalami, między innymi zabezpieczenia powinny być wykonane z kucia artystycznego. Sama drabinka będzie półokrągły krok, które stają się częścią pojedynczej podporze.

Czasami krok schody ozdobione nadrukami, dziś staje się coraz bardziej powszechne. Można utworzyć jeden obraz, który wyłoni patrząc na drabinie. Alternatywnie występuje sklejanie poszczególnych wzorów na każdej prostupenok. Schody do domku na drugim piętrze może być wykonana w obszarze formy i przechowywania. Decyzja ta nie tylko niezwykłe, ale również funkcjonalne. Jednakże, nadaje się tylko do obszarów o imponującej powierzchni, ponieważ projekt będzie bardzo kłopotliwe.

Na każdym kroku można dokonać oddzielnego pola, na których każdy będzie znana tylko właściciele domu. Tworzenie schodów, projektanci nie zawsze starają się uczynić je jak najbardziej bezpieczna. Dość często eksperci realizować oryginalności. Przykładem może być system ze stali, który jest podany przez kwadrat węża. Aby trafić na drabinę przed końcem wyobraźni, pozbawia szynę, ale w tym przypadku projekt jest lepiej umiejscowiony w jednej ze ścian.

Jeżeli przestrzeń dla gabinetu drabinie nie zostanie znaleziony, można zastąpić ostatniej kasecie. To zajmie dużo mniej miejsca, ale będą również pełnić rolę funkcjonalną. Takie podejście jest śmiałym rozwiązaniem dla małych mieszkań, gdzie właściciele starają się zaoszczędzić pieniądze na zakup mebli, które mogą pomieścić bibeloty i pamiątki przywiezione z wakacji.

Zalecenia dotyczące produkcji schodów

Drabina w domku na pierwszym piętrze powinny być nie tylko piękne, ale również bezpieczne, więc jeśli wolisz self-producenci najlepszą tradycyjną konstrukcję marszową. Najtrudniejszym problemem w tej sprawie byłoby przygotowanie podłużnice, którego siła będzie zależeć od wyglądu projektu. Do tych elementów należy dobrać grubość płyty, która waha się od 45 do 50 mm.

Otrzymane na potrzebę przygotowania produkcji płótna, której szerokość jest większa niż 2 cm w stosunku do miejsca, w którym zamierzają się zainstalować elementu. W produkcji włączono powinny być wykonane tak dokładnie, jak to możliwe, płyta 35 mm, wybiera się do nich. Jeśli drabina jest zamknięty, wówczas trzeba użyć małej szerokości płyta instalacyjna, ponieważ obciążenie zostanie zastosowane na podłużnice. Wystarczy do 20 mm.

Zalecenia dotyczące instalacji drabiny

Domki i schody w domu – jest to prawdopodobnie jeden z głównych marzeń większości mieszkańców małych mieszkań. Jeśli zdecydujesz się zrobić schody na drugim piętrze w nowym domu na własną rękę, a następnie pierwszy być zainstalowane podłużnice. Na podłodze ich zapisu wiązki odniesienia, podczas gdy górna część powinna być ustawiona w szczelinach wykonuje się w wiązki na siebie zachodzić.

W niektórych przypadkach, w celu zamocowania górnej części podłużnie wsporniki metalowe są stosowane, muszą one być umieszczone na zachodzącej belki. Te elementy nośne mogą być stosowane śrub do skał. Myślenia projektowanie schodów w domkach powinny szczególnie dbać o tralki, są one często uzyskuje się w handlu. Tylko wtedy będą mogli zaprojektować niezwykły wygląd, ponieważ wsparcie może być inna, a jeśli chcesz osiągnąć większą niezawodność, konieczne jest, aby zakupić elementy kute.

W obecności wkręcania pionowego jest wykonywane przed układania Etapy siebie. Top piony i podłużnice ze śrubami fixed odebrane panel.

wniosek

Jeśli zakupiono dom dwukondygnacyjny i chcą zainstalować schody wewnątrz budynku, można to zrobić, a nie składane. Jest niepozorny i praktyczne. Mimo, że nie zostaną wykorzystane, to może pozostać złożone. Jednakże, drewniane schody w domu nie może być zastąpiony przez inną strukturę metalu lub szkła.