897 Shares 2449 views

Local Lore Muzeum Syzran: Opis, wystawy i przeglądy

Syzran muzeum regionalne – jeden z ośrodków kultury, dom z dużą liczbą wydarzeń. Dla dzieci i dorosłych, wykłady, skonfiguruj wycieczki. Muzeum zachowanie personelu badawczo-naukowa, zbierać materiały o los obywateli, ziemi ojczystej historii, zwiedzanie z przewodnikiem w muzeum i poza nią.

historia

Syzran lokalne muzeum historia opiera się na muzeum rolnictwa lokalnego college'u. Pierwsza wystawa poświęcona rolnictwa i suszy, został otwarty w 1922 roku. Po sukcesie zespołu entuzjastów, postanowiono zebrać dokumenty do miejscowego muzeum historii, który nie był jeszcze, ale pomysł był w powietrzu. Za pomoc w gromadzeniu eksponatów zaapelował do opinii publicznej za pośrednictwem lokalnych gazet.

Sprawa powoli i dopiero w 1924 roku wydał dekret w sprawie utworzenia powiatu, archiwum miejskie w muzeum krajoznawcze. National History Museum Syzran zaprosił gości na pierwszą trasę w grudniu 1925 roku, w budynku w dół ulicy Radzieckiego. Pierwsze działy poświęcone były paleontologii, historii życia, przemysłu i tak dalej.

Do 1926 roku liczba oddziałów wzrosła, a zbiór został uzupełniony wielu wątków. Głównymi odwiedzających salach muzealnych były dzieci w wieku szkolnym, które odbyły się „gleba” wycieczki „przemyśle i rzemiośle”, „Rolnictwo” i tak dalej.

Współczesny etap

Muzeum istnieje już od ponad 90 lat. W tym czasie zmienił kilka adresów lokalizacji okresowo hale były zamknięte, ale fundusze są stale uzupełniane. We wczesnych latach 90-tych powierzchni wystawienniczej wzrosła o zakładanie oddziałów – Spasskaya Wieża na Kremlu i hali wystawowej miasta. W 1993 roku National History Museum został zamknięty przez dłuższy czas z powodu sytuacji awaryjnej lokalu, w którym był.

Dostawa odnowionym budynku nastąpiło dopiero w 2008 roku, a nowa wystawa została zorganizowana w roku. Teraz salach muzeum są dwa stany budynki, których budowa pochodzi z drugiej połowy XIX wieku. Wcześniej dom należał do zamożnych obywateli – rodzin i kupców Ledneva Mityurinyh. Local Lore Muzeum Syzran pielęgnuje architekturę budynku, wykonane w stylu eklektycznym, oba domy są obiektami dziedzictwa kulturowego i zabytków.

opis

History Museum (Syzran) – integralną częścią historii miasta, która zawiera wiele eksponatów odzwierciedlające życie we wszystkich jego przejawach. Stała wystawa składa się z dwóch głównych części: przyrodnicze i wystaw historyczno-etnograficzne i tematycznych: „Historia miasta podstawy Syzran”, „Kopalnia Kashpirskaya” i rozległa ekspozycja pod tytułem „archeologii”.

sklep muzeum ponad pięćdziesiąt tysięcy eksponatów. Zbiory etnograficzne składa się z 1200 unikalnych przedmiotów w archiwum zawiera ponad 15.000 dokumentów, fotografie odzwierciedlające oficjalną historię miasta i prywatności osób. Chlubą muzeum jest kolekcja monet, ich aktywa utrzymywane są w ponad 4 mln sztuk, z nich to kopie okresu Złotej Ordy, zbiór nowoczesnych numizmatyki. Syzran lokalne muzeum historii zawiera kolekcje doskonale zachowany i najbardziej kompletny zbiór rodzinnym Usolsky Orłowa-Davydov z galerii portretowej.

Na stoiskach salach muzeum można podziwiać dzieła rzeźbiarzy marmuru, sztuki odlewania żeliwa według starych technologii, obrazy lokalnych artystów, wykonane w różnych technikach, starej porcelany, Old Believer ikon i wiele innych. Pracownicy Muzeum prowadzenie działalności naukowo-badawczej. Przy udziale muzeum powstało wiele filmów dokumentalnych na temat miasta, jego różnych etapach rozwoju, osobowość, Syzran sławy i zrobił dla miasta i powiatu wiele przydatnych informacji.

wycieczki

Muzeum Historii w Syzran oferuje gościom bogaty program wycieczek, zarówno w halach wystawowych i na zewnątrz.

Programy tematyczne:

 1. Muzeum edukacja obowiązkowa. Trasa zwiedzania hal wystawowych i wszystkim znajomość specyfiki pracy muzeum.
 2. Natural Science Sekcja oferuje aby dowiedzieć się więcej na temat geologii, przyrody, flory i fauny Syzran obszaru do zapoznania się z kolekcją skamieniałości i mieszkańców zbiorników.
 3. Historyczna i etnograficzna część wystawy opowiada o historii regionu od czasów starożytnych, oferty wiedzą, jak i przez kogo zamieszkane ziemie współczesnej Syzran, w którym to czasie miasto zostało założone. Ta sekcja jest zbiorem słynnego Usolye Orłowa-Davydov, interesujące nie tylko dla mieszkańców, ale również dla profesjonalistów.

Głównym wystawa muzeum umożliwia przeprowadzenie wycieczki tematyczne na węższych tematów pomyślnym ukończeniu programu nauczania.

Główne tematy:

 1. „Dom sprzedawcy.”
 2. „Życie i dzieło Aleksandra Ostrowskiego.”
 3. „Hall of Military Glory” opowiada o rodaków, którzy wyróżnili się w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, historię wojny w Afganistanie, konflikt czeczeńskiej, i wiele więcej.

Zajęcia i wykłady w Muzeum

W muzeum są przywiązując większej wagi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Na widowni dzieci przygotowane lekcje, kursy mistrzowskie, małych wykładów, interaktywnych gier edukacyjnych i innych.

dzieci szkół podstawowych zapraszamy do zajęć edukacyjnych:

 • „Wizyta mistrza.” Prowadził klasę mistrzowską na wszelkiego rodzaju rzemiosła.
 • „Zachęca ołówek”. Opowieść o karierze artysty, a także wykład na temat tendencji w malarstwie.
 • "Frozen plastik". W klasie mówić o rzeźbiarza i sztuki tworzenia rzeźby.
 • Tour seria pod tytułem „The World of Nature”, gdzie dzieci uczą się o kolekcji minerałów kopalnych, dowiedzieć się wiele o Syzran rzek i wiele więcej.
 • studenci są również zapraszani do cykli edukacyjnych: „Animals”, „Tales Las Academy”, „zdrowego stylu życia”.

W uzupełnieniu do programu nauczania w geografii, historii, zajęcia z celem demonstracji eksponatów z ogólnego funduszu i magazynów. Tematyka wykładów i ćwiczeń są bardzo różne – „kupiec Syzran”, „Symbole Rosji”, „toponimii Syzran”, „Rosyjski spotkania”, „Partisan ścieżka”, „Listy z frontu” i wielu innych. Pracownicy muzeum działalność zachowanie pomocowych zgodnie z ustaleniami.

Pracownicy muzeum zna i kocha swoje miasto, więc przyjemność zaprosić wszystkich na wycieczkę z nim, w Spasski wieży Syzran Kremla, historycznych ulic miasta i okolic z tematami Syzran „Zagadki Stone Ridge” podróży „Pomniki przyrody” i inne.

plakat

Aktywna działalność edukacyjna jest National History Museum (Syzran). Plakat do 2017 pełen wydarzeń i ciekawych lekcji informacyjnych, wycieczki. Z miesiąca marca i 10 maja w muzeum odbyła się wystawa poświęcona pisarzom miasta – „Magowie mowy” Dzień Zwycięstwa odbędzie się dzień otwartych drzwi, każdy może zapoznać się z relikwiami wojny, aby wziąć udział w programie tematycznym na terytorium Syzran Kremla.

19 maja mieszkańcy i goście są zapraszani do udziału w imprezie „Noc w muzeum”, która odbędzie się w ramach środowiska bajce „Lukomorya Chronicles”. Również w dniu 19 maja, otwiera wystawę „Mały, ale cenny”. W dniu 15 maja, wszystkich zainteresowanych w duchowym dziedzictwie Roerich będzie interesujące spojrzeć szczegółowo w swoich artystycznych obrazów (reprodukcje). Instytucja zauważyć istotnego zdarzenia, a to ciekawe muzeum krajoznawcze (Syzran).

Wystawa poświęcona Dniu literatury słowiańskiej, będzie czynna do 13 czerwca wizyt na jego nazwa – „Źródła”. publiczna uwaga zostanie przedstawiony rzadkich egzemplarzy prasy periodycznej w różnych latach. 25 maja zacznie działać wystawę „Na początku było Słowo”, gdzie książki z kolekcji muzealnych będzie na wyświetlaczu.

Muzeum – jest stały rozwój aktywnego poszukiwania i archiwizacji rzeczywistości. W muzeum jest dziś ciągle przybywa do eksponatów. Ale nie tylko minione życie miejscowego muzeum lore (Syzran). Wystawa robotów, które odbyło się w marcu 2017 i byliśmy zadowoleni z zarówno dzieci jak i dorosłych. Siedemnaście dwu metrowych robotów Transformers były wystawa zatytułowana „Rise of the Machines”. Byli pod wrażeniem nie tylko rozrywkę każdej instancji, ale także dźwięk, transfer turystów w świecie filmu i fantazji.

przydatne informacje

Adres: Dostojewski Pereulok, budynek 34.

Godziny pracy: 10:00 – 18:00 (wtorek-czwartek), 10: 00-17: 00 (piątek – niedziela).

Koszt biletów dla dorosłych od 80 rubli, wycieczki – od 150 rubli. Obniżona cena odnosi się do emerytów, studentów, osób niepełnosprawnych, dzieci i tak dalej.

Muzeum oferuje platformę dla imprez firmowych i prywatnych.