443 Shares 1940 views

Płodu podczas porodu

Okres ciąży jest dla kobiet najbardziej ekscytujących i ważnych. Podczas całego okresu ważne jest, aby wiedzieć, że dziecko jest w pełni rozwinięty i ma się dobrze. Wszelkie naruszenia mogą wskazywać na obecność zagrożenia płodu. Aby zdiagnozować zagrożenia płodu, konieczne jest, aby trzymać CTG i ultradźwięków. Według badań należy rozpatrywać, czy jest to naruszenie tętna dziecka, zmniejszenie aktywności lub obecność specyficznych reakcji do walki.

rozszyfrowania termin

Określenie „zagrożenia płodu” implikuje obecność niedotlenienie dziecka (niedobór tlenu). W efekcie nastąpił gwałtowny rozwój odchyleń w praktycznie wszystkich systemów podtrzymywania życia. Najbardziej poważnie narażony układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i mózgu. W niektórych przypadkach zagrożenia płodu wymaga natychmiastowej dostawy.

Wewnątrzmaciczne niedotlenienie może wystąpić pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych (słaba środowiska i warunków życia, zła dieta czy styl życia w ciąży). Są one znacznie zakłócić przepływ krwi przez łożysko z macicy, co prowadzi do płodu nie odbiera wystarczającej ilości tlenu i innych substancji niezbędnych do rozwoju.

Około dwadzieścia procent kobiet (ponad ogólnej liczbie kobiet w ciąży) z rozpoznaniem „zagrożenia płodu”.

gatunek syndrome

W zależności od okresu rozwoju odróżnić niepokoju:

 • w trakcie ciąży;
 • przy porodzie.

Ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza wykonane we wczesnym okresie, niesie więcej zagrożenie dla życia dziecka, a nie zespołem rozwijającym się po 30 tygodniach, gdyż w tym okresie możliwe jest cięcie cesarskie.

 • Rozwój niebezpieczeństwie w pierwszym trymestrze ciąży prowadzi do zaburzeń podstawowych układów i samoistnego poronienia (poronienia).
 • Płodu podczas drugiego trymestru prowokuje rozwój opóźnienia dziecka, a poronienia zanikać, przedwczesnego porodu.
 • Zespół powstałych podczas porodu, wymaga wiele uwagi ze strony lekarzy. Drugi etap pracy to okres najbardziej niebezpieczny, więc w przypadku trudności konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia alarmowego.

Gdy owoc jest zamocowany w macicy jest zbyt niska, przyspieszania odbywa się drugi okres porodu za pomocą metod perineotomy lub ekstrakcję próżniową.

stopień nasilenia zespołu

niewydolności płodu i jest klasyfikowany przez ważności przesiąkanie do dziecka. wyróżnić:

 1. etap kompensacji: trwa około 3-4 tygodni. Powoduje to opóźnienie niedotlenienie, wzrostu. Jest to przewlekła niebezpieczeństwie.
 2. etap Subcompensation – trwa kilka dni, powodując ciężkie niedotlenienie wymaga szybkiej pomocy medycznej.
 3. Etap dekompensacji – charakteryzuje się obecnością zamartwicy płodu (uduszenia) wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Antenatal zagrożenia płodu ma poważne konsekwencje dla życia dziecka. Niedotlenienie lub uduszenie mieć negatywny wpływ na dziecko kolejnej żywotności. W najcięższych przypadkach, dziecko może umrzeć. Szybkie i wykwalifikowanej opieki medycznej pomoże zminimalizować skutki wszystkich objawów.

Przyczyny zagrożenia płodu w czasie ciąży

Określić dokładną przyczynę zespołu, jest to dość trudne. Najczęściej dotknięte przez połączenie kilku czynników. zdrowie matki jest najważniejsze w tej sprawie. Diagnoza „niedotlenienie” można umieścić pod następującymi warunkami:

 • problemy z metabolizmem (otyłość, cukrzyca);
 • choroba nerek;
 • Problemy w układzie krążenia (nadciśnienie, choroby serca, choroby reumatyczne);
 • choroby wątroby (zapalenie wątroby, marskość wątroby, niewydolność wątroby);
 • choroby krwi (zaburzenia krzepnięcia, niedokrwistość).

Jest to także wielki wpływ na wewnątrzmacicznego płodu stanowi:

 • stwardnienie ciąża ;
 • przedwczesne łożysko i mięśnia sercowego;
 • niezdrowy styl życia (alkohol, palenie, narkotyki);
 • stan przedrzucawkowy;
 • choroby zakaźne (różyczki, wirus cytomegalii);
 • choroby na poziomie genetycznym.

W przypadku wystąpienia takiej cechy jak zespół zaburzeń, wpływa na odbiór i niektóre leki.

Distress w połogu

Niedotlenienie podczas porodu jest spowodowane przez kompresję krótkotrwałego myometrium (zawiera naczynia krwionośne) podczas walki. W wyniku tego, że płód nie otrzymał wystarczającej ilości krwi bogatej w tlen i niedotlenienia. Jeśli ciąża nie był bogaty, to niewielki ubytek tlenu w aktywnej fazie porodu nie zaszkodzi dziecku i jego zdrowie.

Powodować zagrożenia płodu następujące czynniki mogą być przy narodzinach:

 • przedwczesny poród;
 • stwardnienie ciąża;
 • wąskie miednicy matki, które nie odnoszą się do wielkości głowy płodu;
 • duże owoce;
 • Słabe lub szybkości porody;
 • krwawienia z macicy z powodu łożyska abruption.

Płodu podczas porodu powinny być jasno monitorowane, jeżeli jest to konieczne, aby zapewnić niezbędną pomoc w czasie, aby zminimalizować negatywne skutki dla zdrowia matki i dziecka. Najczęściej jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia lub płodu odpylania.

Objawy zagrożenia płodu

Głównym objawem głodu tlenowego jest zaburzeniem rytmu serca. Zwykle zakres przełożenia między 110-170 uderzeń na minutę. Wyraźnie słychać i są rytmiczne. Naruszenie tętna podczas walki musi być przywrócona po jej zakończeniu.

Ważnym kryterium jest charakter ruchów płodu. W pasywnym etapie pracy na godzinę dziecko musi przejść co najmniej pięć razy. W przypadku braku zakłóceń aktywnych nie jest patologią.

Trzeba znać objawy zagrożenia płodu prenatalnej, w odpowiednim czasie, aby zapewnić niezbędną pomoc i uratować życie dziecka, a także zminimalizować wszelkie negatywne przejawy jego dalszego rozwoju niedotlenienia.

Konsekwencje zespołem

Wszelkie nieprawidłowości podczas embriogenezy niesie za sobą ryzyko dla dziecka, nie jest wyjątkiem, a płodowy niebezpieczeństwie. Konsekwencje tego zespołu mają istotny wpływ na stan wszystkich układów organizmu. Najsilniej narażone na:

 • serce i układ krążenia;
 • mózg (rozwój patologii i pracy ośrodkowego układu nerwowego jest uszkodzona);
 • układu oddechowego;
 • układ wydalniczy.

Uszkodzony funkcjonuje jeden system nawet prowadzi do nieprawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Sposoby diagnozowania

W okresie ciąży i podczas porodu przeprowadzić pewne testy diagnostyczne, pokazujące stan płodu:

 • Wsłuchując się w sercu: od 20. tygodnia ginekologa w każdym lekarza słuchanie serca płodu. Daje to czas, aby odsłonić obecność jakiegokolwiek wykroczenia.
 • Aktywny przez pół dnia dziecko musi zrobić około dziesięć perturbacje. W przypadku jakichkolwiek naruszeń (nadmierne lub odwrotnie, brak aktywności dziecka), należy natychmiast powiadomić lekarza.
 • Wskaźniki wysokość wewnątrz macicy i obwodu brzucha: gynecologists zatem określana przybliżoną masę owoców. Jeśli Kaskaderstwo jest również niezbędne do przeprowadzenia badania i dowiedzieć się, czy są jakieś opóźnienia w rozwoju lub patologii.

Terminowe diagnoza i pomoc wykwalifikowanych w większości przypadków pomaga uratować życie i zdrowie dziecka.

zespół zapobieganie

Ważnym krokiem w profilaktyce wszelkich chorób są środki zapobiegawcze. Zapobieganie płodu powinny być wykonane przed zapłodnieniem. Oznacza to, że co jest niezbędne na etapie planowania ciąży do przeprowadzenia pełnego badania rodziców i leczyć wszystkie choroby. W tym przypadku matka będzie w stanie w pełni uporać z ciężarem nałożonym na niego – dziecko niosące zdrowego dziecka.

W czasie ciąży, trzeba uważnie słuchać swoich uczuć. Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowego snu i odżywiania, porzucić złe nawyki, dużo chodzenia i całkowicie się zrelaksować. Wtedy dziecko nie będzie nic grozić.

Zapobieganie płodu, aby uniknąć niepotrzebnych zakłóceń i ewentualnych problemów z rozwoju i zdrowia dziecka. Dlatego w czasie ciąży należy uważnie monitorować ich zdrowia i dobrego samopoczucia.