813 Shares 2808 views

Jak zrobić bezy w domu od prostych produktów?

Kuchnia francuska słynie z pysznych i unikalnych potraw, wśród których mogą być nazwane i pianki. Ten przestronny deser z białek jaj i cukier puder. W przeciwnym razie jest on nazywany „beza”. Przygotowanie delikatność i jak zrobić bezy w domu, zostanie on opisany w tym artykule.

Chrupiące smakołyki można dokonywać żadnych gospodyni, nie mający duże doświadczenie w kulinarnych mądrości. Na przykład, w Szwajcarii, białka przeniesiono na łaźni wodnej do puszystej pianki, a następnie wlać cukru i wysyłane do pieca w najniższej temperaturze. Ważne jest, że masa powietrza nie jest przepalona, dlatego konieczne jest, aby osuszyć ciasto, zamiast smażyć. Przy czym gładka, błyszcząca plastikowa i beza w domu (zdjęcia poniżej).

Włoskich kucharzy odchodzą od tradycyjnej receptury: białka ubito w syropie cukrowym gorąco, a następnie umieścić je na lodzie i pozostawiono do odstania. W rzeczywistości, krem jest warzone przed sobą, to jest bardzo wygodne dla tortów i innych słodkich wypieków. Rzeczywiście, jest to paradoksalne i bardzo pyszny deser, który jest prosty i uniwersalny. Jak zrobić bezy w domu przewiewne i chrupiące? Aby to zrobić, należy stosować się do kilku podstawowych zasad:

  1. Naczynia do ubijania muszą być suche, wolne od nadmiaru wilgoci i tłuszczu.
  2. Aby uzyskać zwartą masę, gęsty i jednorodny, w miseczce nie należy się kroplę żółtka to białko być oddzielone tak dokładnie jak to możliwe.
  3. Biczowanie lepiej jest użyć miksera, trzepaczka nie osiągnąć dobry wynik.
  4. kwas cytrynowy pomoże krem zgęstnieje. Dodaj go na początku.
  5. Śledzić całą sekwencję działań: pierwsze, ubijania białka bez cukru i dopiero po zgęstnieje wlać cukier puder.
  6. Aby przygotować się do korzystania jaja schłodzone.
  7. Dla pikantnym smaku dodać zmiażdżeniu migdały, orzechy nerkowca lub orzechy.
  8. Posadzone wypieki na pergaminie – łatwiej będzie usunąć.
  9. Piec w niskiej temperaturze i stopniowo zwiększa się do 100 ° C.
  10. Po bezy przygotowane, pozostawiono na 10 minut w piecu w celu ostatecznego wysuszenia.

Te nieskomplikowane wskazówki pomogą Ci osiągnąć zadziwiające rezultaty. Z naszych zaleceń trzeba będzie już pytanie: „Jak zrobić bezy w domu” Dla soczystości mogą być smarowane olejem lub gotowe ciasta twarogowego śmietaną. Bardzo smaczne i uroczysty uzyskane z bitą śmietaną i świeżymi owocami.

Tradycyjne francuskie bezy

składniki:

– 5 chłodzonych białka;

– cukru pudru (2 filiżanki);

– kwas cytrynowy lub kwas cytrynowy (20 ° C).

Rozdzielania białek, dodać kwas cytrynowy i ubij mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej, elastycznej konsystencji. Następnie wlać cienkim strumieniem proszku, nadal śmigać. Przykryć papierem do pieczenia posmarować masłem i stosując rękaw cukierniczy wycisnąć małe ciastka.

Jeśli specjalny worek nie, można użyć zwykłej łyżce. Do nagrzanego piekarnika i piec deser ustawiony przez około dwie godziny. Miej oko na bezy, więc nie zaćmi i popękane. Oto jak zrobić bezy w domu bez wysiłku, bez brudzenia rąk. Ten przysmak jest wyjątkowo gustowny i łatwość.

W ten sam sposób można gotować ciasto-beza w domu pod nazwą „Earl ruiny”, „Pavlova” ciasto. Shortcakes bezy dobrze z herbatniki ciasto. Warstwy mogą być smarowane każdym śmietany, dodać orzechy, banany, truskawki i inne owoce do smaku.