173 Shares 6790 views

Siostra – popularny charakter rodzinny

Słowo „siostra” dosłownie oznacza „własny kobieta” lub „kobiety z jego rodziny.” Naukowcy lingwistów sugerują, że pochodzi od indoeuropejskiego „BOO-Sor”, który rozprzestrzenił się na wszystkich grupach językowych i do tej pory jest tak często używane jako słowo „matka”.

pokrewieństwo

Ogólnie przyjętej definicji jest to, że siostra – dziecko tych samych rodziców, jeśli chodzi o tego samego dziecka. Jednak w zależności od stopnia pokrewieństwa lub właściwości wyróżnia się:

 • Macicy (wspólna matka) i spokrewnionych (ojca) same siostry. często są one nazywane nie pełne.
 • Skonsolidowane siostry, która ma związek krwi, ale uważa się krewnych przez małżeństwa, ponieważ ich rodzice.
 • Cousins – brat lub siostra dla dzieci z rodzicem. W tradycji europejskiej – kuzyna.
 • Zolovok lub siostra-in – własność społeczną, wskazując, odpowiednio, siostra, mąż lub żona.
 • Rozłożone podział według wieku – młodszą i starszą siostrę. Co do zasady, podział ten zakłada pewną pozycję i obowiązki (Senior – co najważniejsze, bardziej odpowiedzialny, młodszy – zepsute).

Kobiety są również wiodącą grupą dzieci urodzonych – liczba dziewcząt wynosi 67% ciąż mnogich. Z medycznego punktu widzenia, są bliźniakami, ale w codziennym obiegu, są one nazywane bliźniaki lub bliźniaków. Warto zauważyć, że dla chłopców mniej swoiste leczenie w postaci pieszczota.

Poza krewnych, siostry – jest to również apel status, co oznacza, że zawód (personel medyczny), status społeczny (zakonnica) lub należącej do grupy religijne (sekty).

Leczenie i redukcja

Słowo „siostra” ma podobny dźwięk w wielu językach. W szczególności, białoruski, ukraiński, serbski, jest ona podobna w wymowie do znajomy rosyjskiej ucha. W innym słowem jest wymawiane nieco inaczej. Na przykład coś takiego:

 • Angielski – siostra ( "Sister").
 • Francuski – sœur.
 • Śniadanie – syster.
 • Niemiecki – Schwester ( "shvester").
 • Polski – siostra.
 • Uzbek – APA.

Azja charakteryzuje się brakiem wyrazu „siostry” jako jednej morfemu. Chińskie, koreańskie i japońskie języki dla każdego „typu” krewnych znajduje się oddzielne przeznaczenie. W szczególności, starsza siostra Korei zwany „Nun”, najmłodszy – „onni” w języku japońskim jako najstarszy z dzieci będą dalej „OSD” ( „DEW-san”), a najmłodszy – „IMO coś”

W języku rosyjskim słowo ma wiele pochodnych, które mają taką samą wartość, co jest związane z bardzo elastycznego języka. Rosyjski siostra może być również nazywany „siostra”, „siostra”, „sestruha”, „siostra”, a każda z tych nazw będzie przyzwoita, odpowiednie do stosowania w określonych warunkach.

Family Ties i motyw kazirodztwa

Incest – bliski związek pomiędzy bliskich krewnych w dół (w pionie) i poziomych linii, w tym krewnych. Zjawisko to jest zakazane przez prawo i aktywnie potępiony przez społeczeństwo, ale mimo to interesujące dla stosunków seksualnych między rodzeństwem nie ustaje.

W pobliżu historycznych standardów, przeszłość kazirodztwo tego rodzaju było dość powszechne. Każdy wie, że faraonowie Egiptu żonaty z siostrami (i pół-krewnych), aby zachować czystość linii i dynastię Plantagenet, Kapetyngów, Lancaster, Habsburg w swoim czasie małżeństwa niemal wyłącznie z kuzynami. Ten ostatni komunikacja między krewnymi się tak często, że doprowadziły do całkowitego zwyrodnienia.

Podczas XVI-XIX w Europie w średniej szlachty i mieszczaństwa w przybliżeniu 70% było pomiędzy kuzynami małżeństw. Oraz o wszelkich zakłóceń i mowy nie było. W obecnym systemie, podczas gdy dziedziczenie żonę kuzyna, siostro – był to jedyny sposób, aby zachować bezpieczny stan i przekazać na tytuł.

W dzisiejszym świecie, małżeństwa między kuzynami jest zakazane w większości krajów. Jednakże, Bliskiego Wschodu, jego szybkość, przeciwnie, rośnie w niebezpiecznym tempie. W Iraku, Iranie, Pakistanie, Arabia Saudyjska braci małżeństw z kuzynami i drugich kuzynów siostrami osiągnąć 30% całości, aw niektórych regionach nawet na rysunku wyżej.

Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej

Zgodnie z art. 14 kodeksu rodzinnego Federacji Rosyjskiej, siostra – bliskiego krewnego, związanych z innymi dziećmi przez krew przynajmniej jednego z rodziców. siostra lub brat stan można:

 • Powiadamiając ich o organy ścigania zatrzymań w ciągu 12 godzin.
 • Prawo nie zeznawać przeciwko nim.
 • Prawo w każdej chwili dostać się do pracy na urlopie administracyjnej za ich pogrzeb.
 • Prawo do zwolnienia z podatku od nieruchomości otrzymał jako darowiznę.

Normy sztuki. 93 kodeksu rodzinnego wymagają również, że bracia i siostry mają inne drobne członków rodziny, jeśli rodzice nie mogą, z przyczyn obiektywnych (zgon, będąc w więzieniu, jego brak). Są one również spadkobiercy pośrednie w przypadku śmierci. Wszystkich rodzin (pełny i pół) sióstr przychodzi po rodziców, małżonków i dzieci oraz wszystkich kuzynów – w przypadku braku innych członków rodziny, w tym własnych rodziców.

Fiction i Film

Temat relacji między siostrami i innych dzieci – jeden z najbardziej popularnych w twórczym świecie i nie zależy od czasu i kraju. Liczba produktów w których relacja braterska-siostrzana linia dotyka nie tylko mimochodem, ale jest to jeden z najważniejszych, jest dość duży. Już dawno się klasykami literatury światowej takich powieści jak „Duma i uprzedzenie” (Charlotte Bronte), „Małe kobietki” (Luiza Olkott), „Trzy siostry” (Antoni Czechow), „Azyl” (Shirli Dzhekson), „Kwiaty na poddaszu „(Virzhiniya Endryus) i wiele innych. Nawet symbol poezji rosyjskiej – Aleksander Puszkin – Through the Ages opowiada historię sióstr, a konflikt między nimi.

Film firm z różnych krajów nie są również zwrócić uwagę na siostrami. Oprócz adaptacji książek na ten temat, są oryginalne historie – „Cruel Intentions” (USA, 1999), „Kaligula” (Włochy, 1979), „trudnych dzieci” (Francja, 1950), „Braterstwo wilków” (Francja , 2001), "Moja siostra, moja miłość" (Japonia, 2007), „B dla braci i sióstr„(Szwecja, 1965).

Wśród dzisiejszych najsłynniejszej serii „Gra o tron”, „Hemlock Grove”. Wśród anime o siostrę i brata, istnieją również wstążki. Na przykład, warto spojrzeć „Angel Sanctuary”, „Podobne niebo”, „Kocham moją siostrzyczkę” i „siostra Delusion”.

siostry Celebrity

Świat jest pełen znanych ludzi, którzy pracują w odpowiednim tandemie. Mogą spotkać praktycznie wszystkie dziedziny życia, ale przede wszystkim wiele z nich w przemyśle filmowym. Każdy wie, Mary-Kate i Ashley Uolson znany z filmów o bliźniaków ( "Me and My Shadow", "Wakacje w Paryżu"), Monica – młodsza siostra słynnej Penelope Cruz. Lista jest długa. W sporcie znane bliźnięta Victoria i Valentina Semerenko, poświęcony życiu i biathlon w literaturze najbardziej znany jest nadal Bronte siostry – Anne, Charlotte i Emily.